Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 6:04 pm

Asemenea, Aura!  universul meu - Pagina 24 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 11:36 pm

Aura, iti multumim frumos  universul meu - Pagina 24 1059784619 
Sa fim iubite, rasfatate si alintate  universul meu - Pagina 24 2302975194 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:56 am

fetelor,va servesc cu o portie de mucenici moldovenesti.. [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 12:19 pm

Vai ce bine arata (mai ales cand am marit pozele si mi s-au intins pe tot ecranul) Laughing  Imi lasa gura apa  Shocked  Multumim  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 2:13 pm

Bine ca sti tu sa le faci pe toate  universul meu - Pagina 24 1992828207 universul meu - Pagina 24 1239631719 universul meu - Pagina 24 1059784619 

Tu ai mucenici, iar eu gura plina de apa  dureri de cap lol! 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:17 am

Ce grozav arata!  applause  Noroc ca am si eu, ca la cat sunt de pofticioasa...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:02 pm

 universul meu - Pagina 24 1317549515 Aura, ce se mai intampla prin Universul tau  universul meu - Pagina 24 1317549515 

Hai cu poze si povesti  universul meu - Pagina 24 2422189467 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:15 pm

Ce pofta mi-ai facut iar cu sfintii aia! Aura, am rezolvat problema cu agatatul ghivecelor. Am gasit de cumparat un carlig cu 3 brate care se prind de ghiveci. Sper sa tina ghiveciul si sa nu am surprize neplacute.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:42 pm

mai nimic,Doini,am intrat in cuaratenia de primavara, interior-exterior..ca acusi e pastele...si am muuuulte de facut,...astazi de exemplu am lacuit toate pergolele /terase,leaganul ca e si el tot din lemn,..si de luni tb.sa vopsesc tot ce este fier forjat  ,suporti flori,etajere,suporti jardiniere..si portile garduri..ca sunt destule si astea..da ce este de exterior le face un nea....]....sa dau cu lavabila zidul gardului /interior  [ca pe exterior tot nea..]...si crede-ma ca nu-i putin...sunt terminata...dar sunt bucuroasa ca le pot face,asta insemnand ca a venit primavara...anotimpul meu preferat..ieri toata ziua am scos [nu eu ca ma rupe de spate,dar eu le luam in primire si le asezam pe fiecare la locul lor]..palmierii ..boungavileele lamaii si leandri,si pasiflorele si lantanele si lista-i lunga,le-am adus din depozit in curte si pe terase...si mai am multe de scos ,dar pana nu termin cu curatenia in curte nu le scot ca -mi umple curtea si ma incurca la curatenie.aaaa..si am uitat de toate tocurile de termopan pe care eu in fiecare primavara si toamna le spal cu domestos...ce mai santierul cucu ..bani putini si mult de lucru..asta e la mine acum...citeam mai devreme ce scrisese Dana C/pagina ei si ma vedeam pe mine..doar ca eu eram manjita toata de lac..eram...acum sunt o doamna...pana luni...  Laughing   cheers
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:49 pm

Dana Caras a scris:
Ce pofta mi-ai facut iar cu sfintii aia! Aura, am rezolvat problema cu agatatul ghivecelor. Am gasit de cumparat un carlig cu 3 brate care se prind de ghiveci. Sper sa tina ghiveciul si sa nu am surprize neplacute.
.ma bucur ca ai rezolvat problema Dana..si da sunt deliciosi mucenicii acestia moldovenesti..fac si fierti,dar acestia sunt favoritii,plus ca pot sa si impart....mai fac si peste an.dar nu ca si mucenici ci pur si simplu din aceeasi coca care este aproximativ ca cea de cozonac fac cornuri,bascute cu branza...ce-mi cer baietii..  Very Happy 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:50 pm

Draga Aura sunt alaturi de tine sufleteste vorbind. Ma mai bate si pe mine gandul din cand in cand ca ce bine ar fi sa stau la casa dar cum citesc ce ai scris mai inainte,cum imi trece Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:13 pm

Harnicuta noastra  universul meu - Pagina 24 1059784619 
Eu am smotruit week-endul trecut, dar nu se compara cu ce ai facut si inca mai ai tu de facut.
Maine daca tine vremea cu mine, poate fac ceva mai mult decat mi-am propus  jocolor 

Gata, pana luni, stai cuminte si ramai cu noi la forumeala  universul meu - Pagina 24 2302975194 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:20 pm

Aura am fost azi colege de suferinta! Si la mine, in toata casa e un miros de vopsea de ma termina, cu toate ca au fost toate geamurile deschise. Spor la treaba saptamana viitoare!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:27 pm

multumesc pt.sustinere Cora,e adevarat ca la curte tot timpul ai cate ceva de facut..mai ales daca esti o persoana energica ..dar si satisfactiile sunt pe masura...cateva zile de efort si apoi tot anul 'universul meu 'va fi o oaza de relaxare totala...am locuit la bloc,era ok.era foarte comod..dar ma plictiseam ingrozitor..plus ca la curte tot timpul am cate ceva in plan de facut,de schimbat,reamenajat,pe cand la apartament nu poti face prea multe schimbari..acum ametesc numai daca fac un tur al casei ,pe sus pe jos ,prin spate prin fata,dar n'as schimba situatia...daca ai posibilitate nu renunta la visul tau acela de a te muta la curte,i-ti faci totul in jurul tau dupa cum i-ti doresti,ai libertatea de a schimba si de a-ti infaptui visele ,dorintele,nu te retine nimic[poate doar gradina mica]de a-ti planta un pom ,de a planta o floare direct in gradina ta...uite eu alaltaieri am mai plantat un nectarin altoit,si un cais tot la fel altoit,diminetile sunt pt.mine momentul in care ma incarc cu energie pt intreaga zi.imagineaza-ti o dimineata placuta cu un rasarit de soare pe terasa ta,cu 2 cuiburi de mierle facute pe stalpii din poarta..stii cum canta?cu o cafea aburinda in pijamale..pe sezlong pe terasa ,admirand si vorbind cu florile...cateii mei..chiar si cu canarul meu si perusii...ce mai ..relax en joy  : queen 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:30 pm

Dana Caras a scris:
Aura am fost azi colege de suferinta! Si la mine, in toata casa e un miros de vopsea de ma termina, cu toate ca au fost toate geamurile deschise. Spor la treaba saptamana viitoare!
haha Dana asa este...nici eu nu soport mirosul de vopsea si de clor i-mi dau migrene..dar daca tb. ce sa facem...da,dar dupa ce termin,tare mult i-mi place sa-mi admir 'opera' lenevind /sezlong...  universul meu - Pagina 24 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:38 pm

Auraaa suna Trompeta la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Avem o noua fata printre noi  universul meu - Pagina 24 2302975194 universul meu - Pagina 24 2302975194 universul meu - Pagina 24 2302975194 
Bianca, este o draguta si jumatate  universul meu - Pagina 24 2147529457 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 9:57 pm

fug Doini,fug sa o intampin. universul meu - Pagina 24 1059784619 ..tu..corupatoare..stii atatea fete...frumos ca le inviti aici printre noi,abia este mai animat forumul..  bounce 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:06 pm

Yuhoo ce ma mai bucur  universul meu - Pagina 24 2302975194 Fugi, Aura draga, fugi universul meu - Pagina 24 2422189467 
Sa vezi Aura ce orhidee frumoase are, hmmm te corupem si pe tine sa iti faci o colectie  universul meu - Pagina 24 1992828207 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:11 pm

nu pot,ca's pazite..  universul meu - Pagina 24 2945718842 ...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:14 pm

As mai spune eu  clown ... Si pandite de Cora    Laughing (Cora, sti ca glumesc )universul meu - Pagina 24 1059784619
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:26 pm

Lasa ca le admir la voi...orhideele..si la mine admir restul plantelor tropicale, mediteraneene...,mai fitoase si mai putin fitoase,comune sau mai rare..eu sunt colectionara de plante in general,nu doar orhidee...nu as putea sa ma opresc doar la orhidee,va admir ca puteti fi loiale doar orhideelor...eu nu pot fi...   flower spre exemplu ultimile achizitii constau in 5 muscate englezesti,3 bordo si 2 albe,un hibi rosu floare simpla,si 2 gloxinii, una roz bombon si una rosie,in plina dezvoltare flori...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:47 pm

Felicitari Aura pt harnicia si elanul tau la curatenia de primavara!
Asa e, la casa, nu stai niciodata!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:49 pm

Ia! Pe unde ai umblat pana acum, coana Dana?  cyclops 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:57 pm

DanaA a scris:
Felicitari Aura pt harnicia si elanul tau la curatenia de primavara!
Asa e, la casa, nu stai niciodata!
Dana mersi de apreciere...pai da nu stam. .caci e un timp pentru toate..acum e timpul pentru asta..si in 3-4 saptamani petrecem..eu,,, zile aniversare in familie, un frate si cumnata,apoi floriile,alte onomastici,apoi pastele cu zilele lui de sarbatoare...ce mai urmeaza zile de petreceri...si sarbatoriti,asa ca acum putina miscare...asa,de antrenament...  Very Happy :-):-):-)
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitimeVin Mar 14, 2014 10:59 pm

Doini a scris:
Ia! Pe unde ai umblat pana acum, coana Dana?  cyclops 
haha..pe la mine...se'ntelege...  universul meu - Pagina 24 2422189467 a venit sa ma sustina:-):-):-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 24 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 24 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: