Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 universul meu

In jos 
+20
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
leonor
costieanuconstantin
georgiana
ghana
Marga
duduta190578
geodezia
penelopa
Paulyna
stefana
bubu
laurabv
Myosotis
Doini
Vernil
popescugp
aura
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:03 pm

ce ziceti ?sunt pe drumul cel bun???incep cu un cimbidium..ca n'am curaj sa ma hazardez...deocamdata nu stiu nimic nici despre ea care-i comuna probabil dar mi-a placut mult..si-am primit-o de martisor...  Laughing  intelegeti ce zic??? va rog,fetelor ce tb.sa-i fac???sa-i schimb vasul???ca-i cam inghesuita...  confused [url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]


Ultima editare efectuata de catre aura in Vin Feb 28, 2014 6:07 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:07 pm

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:12 pm

Felicitari!
Usor de crescut este, dar de reinflorit....
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:15 pm

Yhaaaaaaaa si Uraaaaaa
Vorba ta: " Ce avem noi aici" ?  universul meu - Pagina 20 1982394566 universul meu - Pagina 20 2302975194 

Doamne Aura, este minunat si cand isi va deschide si bobocii,  universul meu - Pagina 20 1982394566  te vom alerga pe aici  universul meu - Pagina 20 2092491260 ca sa ne pui zilnic poze cu frumusetea ta de Cymbi  universul meu - Pagina 20 1922459146 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:17 pm

DanaA a scris:

Usor de crescut este, dar de reinflorit....

Eee, nu se stie cu Aura, ca are maini de aur  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:59 pm

multumesc Dana!  Very Happy .mersi pt.icurajari Doini!...eeee..nu sunt eu chiar asa de optimista...dar ma bucur de prezent... in general...m-a facut fericita astazi...maine ramane de vazut..daca infloreste din nou bine..daca nu..nu..asta e..nu pot fi buna in toate...mie mi-a placut mult o vanda...chiar daca nu era asa mare cum am vazut la tine,Doini,cum de altfel nu am vazut pe nicaieri...dar am zis sa o iau batraneste...mai ales in perioada asta cand am multe 'comisioane' de facut,ca am venit cu portbagajul plin cu flori,dar nu toate pt mine...eh,vom trai si vom vedea,,,  cheers zi-mi Doini tb.sa-i schimb vasul ,bineinteles dupa ce se trec florile???  confused
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:19 pm

Vanda mea, a fost o maxima surpriza si pentru mine, fiindca eu nu am cerut o planta asa de mare  universul meu - Pagina 20 1922459146 
Pe langa toate pe care le mai am si le consideram mari, aceasta este uriasa!

Asa, eu nu sunt in cea mai mare masura sa-ti spun daca trebuie schimbat acum ghiveciul, dar daca apare Danny iar tu faci si o poza de la baza ghiveciului ca sa vedem daca bulbii nu mai au loc incat sa faca si altii, atunci dupa ce trec florile vei schimba ghiveciu dar sa ai grija sa respecti nevoile si cerintele substratului pentru Cymbi.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:22 pm

Uite, o poza cam asa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astia sunt Cymbisorii Vioricai  cheers 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:32 pm

yep...am inteles..comanda in executare...5 minute..please..  Laughing 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:35 pm

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] [nu stiu de ce i-mi posteaza cate 2] mie i-mi pare inghesuiala maxima...  scratch 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:41 pm

Are un singur bulb? Oricum este urias!  universul meu - Pagina 20 1922459146 Sa speram ca si florile vor fi din acelea mari  bounce
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 9:39 pm

Sa-ti traiasca sanatos, Aura! Are un parfum foarte placut cand e inflorit si-l bate soarele. Nu trebuie sa-i schimbi ghiveciul, lasa-l sa se treaca florile.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 10:46 pm

Dana Caras a scris:
Sa-ti traiasca sanatos, Aura! Are un parfum foarte placut cand e inflorit si-l bate soarele. Nu trebuie sa-i schimbi ghiveciul, lasa-l sa se treaca florile.
multumesc Dana pt.sfat,ma uit la ea in fiecare zi si ma'ntreb daca nu cumva ar trebui transplantata ca e ff inghesuita ...dar o sa astept sa-i treaca florile asa cum spui...mersi  universul meu - Pagina 20 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:04 pm

Tine-te bine ca am venit la tine Laughing

Ma Aura, nu pare inghesuit in poze... Este un singur bulb nu? Iar paharul este din acela de phalaenopsis nu! De .12 ..
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:29 pm

da...nu pare Doini,dar sa stii ca doar la suprafata fiindca are un stra de muschi care acopera vizual radacinile,insa ele sunt atat de dese...incat nu cred ca mai e loc si de pamant....oare daca o scot usor-usor fara sa deranjez deloc radacinile afecteaza florile???..  scratch 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:34 pm

Nu o deranja! Lasa-l asa ca nu pateste nimic, dupa ce se ofilesc florile il poti schimba!
Ai grija sa-l tii intr-o camera mai racoroasa!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:41 pm

uite..[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url] inghesuiala mare,...mon chery..


Ultima editare efectuata de catre aura in Sam Mar 01, 2014 11:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:44 pm

[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url][url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:45 pm

Si ai mei sunt la fel, le-au trecut florile si tot nu i-am schimbat, dar le vine si lor randul!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:48 pm

bine...m-ai convins Dana ...  Very Happy are intre 18-20 grade..constant si umiditate 60 la suta...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 11:51 pm

Buna asa! Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 12:10 am

aura a scris:
[url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url][url=[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/url]

Of Doamne, este bestial!
Cand se mai desfac sa mai faci poze,mte rog!  cheers 

Cat de curand il poti tine afara...  sunny 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 12:30 am

cimbidium cu flori albastrui exista???ca sotu zice ca a avut de ales intre asta si una flori albastrui da a zis ca nu poate fi adevarat probabil o culoare fortata..ceva chimicale ..stiti ca la crizanteme... hortensii   confused :
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 12:34 am

Eu nu cred ca exista! Din cati Cymbi am vazut eu pe aici sau prin sera, nici unul nu avea nici macar o urma de albastru.. Pun cerneala in apa ca si la Phale.

Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 7:10 am

aha!destept baiat,are fata....dar vanda???vanda exista???albastru ,indigo,bleo,,cam astea sunt culorile spre care m-as orienta...  scratch 
Sus In jos
Continut sponsorizat





universul meu - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: universul meu   universul meu - Pagina 20 Icon_minitime

Sus In jos
 
universul meu
Sus 
Pagina 20 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» universul meu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: