Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina Laurabv

In jos 
+21
Paunita
Cora-Maria
Dana Caras
geodezia
Marga
Karla
Tinkerbell
Carina
bubu
leonor
popescugp
penelopa
Vernil
Paulyna
ghana
Myosotis
ella06
stefana
duduta190578
Doini
laurabv
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 18, 2014 11:31 pm

De acord Laura, ma uit la nepotii mei si la copiii prietenelor ce disperati sunt dupa un animalut, ca-i caine, ca-i pisica si ca vor la mine sa se joace cu ele. Eu am crescut la bloc, am avut pisici tot timpul, mai tarziu si catel si n-a fost asa greu. Da e vorba de comoditate, ca nu e asa greu sa ai grija de un sufletel.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Ian 18, 2014 11:43 pm

Pai acum parintii nu mai au timp nici de copii lor.....merg la servici sa faca bani ca sa plateasca un strain ( bona , after school ) sa stea cu ei  . Trist.
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 4:37 pm

Eu si sotia pentru nepotel suntem bone gratis.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 4:45 pm

Pai nu sunteti bone, sunteti bunici cheers  si nici o bona , nici chiar pt. toti banii din lume nu o sa-l iubeasca pe copil asa cum il iubesc bunicii lui Gradina Laurabv - Pagina 7 1059784619 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 5:23 pm

Sa va mai arat poze cu floricelulul meu cem mai frumos:


Ce mananci acolo ?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Da-mi sa vad si eu ?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pateu de ficat ? 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rolling Eyes  Nu vreau !
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 6:13 pm

Povestea simpatica a mofturosului frumos Laughing

Daca era Staruss al meu pe langa felia de paine cu pate, disparea fara sa mai apuci sa faci si poze Laughing
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 6:20 pm

Serios ? Al meu nu mananca nimic din mancarea nostra ...poate cate o farama de ciocolata si piept de pui la gratar( doar atunci caldut, a doua zi nu mai mananca din el  Laughing ) . Mananca doar boabe si cateva tipuri de conserve pt. pisici ( in aspic ). Pana sa le descopr pe astea pe care le mananca acum, i-am desfacut intr-o seara 5 plicuri diferite si nici macat nu a gustat din ele, de -mi venea sa-l bat....noroc ca mai am un motan la mama acasa si am pus pliculetele in congelator pt. cand mergem acasa Rolling Eyes 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeDum Ian 19, 2014 6:47 pm

He he, na, mai sunt si fitosi. Laughing Amarige este o mofturoasa, dar Strauss, ar manca non stop  cyclops  si ar manca orice, numai mancare sa fie. Laughing
Are locul lui preferat (unul din suporturile de pisici) in bucatarie, si se aseaza mot pe el si plange pana unul din noi doi ii dam ceva, orice, sa manace.
Daca nu, ne urmareste prin toata casa si miauna ca un bebelus, ca asa i-a ramas glasul, de bebe mic :lol:cand el de fapt, e ca un hipopotam Laughing
Are pofte de conserva, miauna. Are pofta de mancare uscata, stie unde o gaseste ca o tin la discretie, are pofta de "bombonele-premii" miauna ca un miorlait LaughingLaughing adica, se roaga de noi, sa-i dam "dulciurile" preferate. Face si o fata speciala si isi baga capul intre umeri, si te priveste cu ochii mari, beliti Laughing
Cand pregatesc mancarea, sta cuminte pe postativul lui, si mai scoate cate o vocaliza, una mai dulce ca alta :lol:poate poate ii pica ceva Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeLun Ian 20, 2014 10:56 am

Mai, fetelor, cand aveti de ingrijit doar un animalut, sigur ca-i faci toate pofetele, iar el face toate fitele  Razz , dar cand ai 8 catei (ca mine  monkey ) care se lupta pentru atentia stapanului, as vrea sa va vad atunci cum va scoateti camesa  pirat  Daca iau unul in brate, alti trei se urca pe mine sa-i iau si pe ei.
Iar despre orhidee, avand in vedere umila mea experienta cu phalele, pe care le arunc intr-un lighean plin cu apa de ploaie in care mai pun, cate odata, si ingrasamant special pentru orhidee, altceva nu pot sa spun. Mie nu mi-a murit niciuna din cauza "scaldatului", dar, probabil, nu toate orhideele suporta acest tratament.
Oricum, si eu o invinovatesc pe Doini pentru reorientarea mea florala  flower 
Incet-incet, am sa renunt la unele din plantele din dotare, in favoarea orhideelor parfumate  Gradina Laurabv - Pagina 7 1198068053 
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeLun Ian 20, 2014 7:07 pm

Corect ca titulatura pentru bunici,dar si daca au grija de nepotei tot ,,bone" gratis se numesc pentru unii.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 9:44 pm

Am fost prim magazine si....nu nu am gasit minunatia numita miniMark. S-a luat nebuneala rau de tot Suspect .  

Ca sa vin cu picioarele pe pamant mi-am luat un trandafir...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]         [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]        [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

in poza arata bine , sa vedem cum e in realitate  cheers 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 9:52 pm

Nu stiu de ce, dar simt ca va vom virusa si pe voi cu orhideele noastre Laughing  Gradina Laurabv - Pagina 7 1059784619 Gradina Laurabv - Pagina 7 2302975194 

Dar ce frumusete de trandafir  Shocked  Gradina Laurabv - Pagina 7 1922459146  Gradina Laurabv - Pagina 7 421221538 !! Ai verificat numele pe google?
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:19 pm

Nu cred ca e vre-un trandafir cu denumirea asta, dar sper sa fie un trandafir mai consacrat care se ascunde dupa numele asta....vedem la vara king 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:21 pm

In poze arata bestial  Gradina Laurabv - Pagina 7 1922459146 Gradina Laurabv - Pagina 7 2627208998 dureri de cap 
Sa speram ca ne va surprinde in mod placut!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 8:31 am

Sa-l vedem inflorit, Laura! Iubesc si trandafirii foarte mult, indiferent de care sunt!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 11:19 am

Am vazut la Laura ca orhideele ei stau in ghivece opace  Shocked , iar eu am inteles ca le trebuie ghivece transparente  pirat ... cum e corect, pana la urma???
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 11:52 am

Ideal este ca ghivecele orhideelor sa fie transparente, tocmai ca sa poti obsera radacinile. In principiu toate paharele phaleor sunt transparente.., sau, asa ar trebui sa fie!
De asemenea se si gauresc cu un cui incins, pentru o ventilatie mai buna a radacinilor.
Dar, asta nu inseamna ca ele la randul lor, nu pot sta in masti frumoase si colorate, asa cum poti vedea in pozele fetelor.
Eu, nu am masti. Am cumparat candva unele dintr-un magazin second hand si atat.
Pe cele pe care le tin pe polita din living, chiar nu le pot tine in masti, fiindca sunt grele iar polita poate ceda greutatii..

Sper ca nu am batut campii cu explicatia mea  clown
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 6:02 pm

Nu Doini, ai spus bine. Eu folosesc mastile ceramice pentru stabilitate. Fiind multe si ingramadite, se rastoarna usor. La mine, cu mastile e mai bine, chiar daca sunt de toate felurile si culorile! Nu am avut probleme cu radacinile din cauza asta.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 6:47 pm

Cu toate ca sunt Telelu Tanase (la o petrecere) va urmaresc cand si cand  cyclops pentru ca va iubesc!  Gradina Laurabv - Pagina 7 421221538 
Asa, revenind la masti, am omis sa spun ca ele ajuta stabilitati, exact asa cum spune si DanaC  Gradina Laurabv - Pagina 7 2480021943 
Eu folosesc masti pentru cele care stau in plin soare. Partea de jos a mastilor, are un spatiu in care pot tine apa, pentru umiditate, fara ca paharul sau radacinile sa o atinga..
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 10:40 am

Dragele mela azi fiind 8 Martie....mi-am facut si eu cadou o orhidee mult dorita, adica un miniMark da da da  Gradina Laurabv - Pagina 7 2092491260 Gradina Laurabv - Pagina 7 2092491260 Gradina Laurabv - Pagina 7 2092491260 . La Dedeman am gasit, total neasteptat....erau doar doua, le-am luat pe amandoua evident Gradina Laurabv - Pagina 7 1317549515 . Daca cineva isi doreste una, o cadez cu placere. Acum merg in oras cu Dina, cand ma intorc le fac poze  Gradina Laurabv - Pagina 7 1982394566 Gradina Laurabv - Pagina 7 1982394566 Gradina Laurabv - Pagina 7 1982394566 Gradina Laurabv - Pagina 7 1982394566 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 10:53 am

Un cadou frumos,asteptam pozele  Laughing Ai plantat trandafirii?
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 12:20 pm

Bravo Laura, ai vazut ... Ma bucur ca ai gasit orhiduta pe cre ti-o doreai.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 3:27 pm

Frumos cadou ti-ai facut Laura!  applause  Ma bucur pentru tine! Sa fie sanatoasa si harnica!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 3:42 pm

Am revenit acasa  cheers  Multumesc fetelor ca va bucurati pt. bucuria mea   Gradina Laurabv - Pagina 7 2302975194  Gradina Laurabv - Pagina 7 2302975194  Gradina Laurabv - Pagina 7 2302975194 
Paunita daca iti doresti miniMARK-ul ti-l trimit cu mare placere  Gradina Laurabv - Pagina 7 2422189467 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mar 08, 2014 4:01 pm

leonor a scris:
Un cadou frumos,asteptam pozele  Laughing Ai plantat trandafirii?
Nu am plantat nimic No , la noi a ploua de aseara...s-a oprit acum o ora. O sa mergem maine la gradina  Embarassed  la toate pacatele  sa mai adaug inca unul. Imediat o sa ma apuc sa fac etichete la trandafiri si la arbustii fructiferi si miine daca nu ploua ii plantez cheers . Tu ? I-ai plantat ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina Laurabv - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina Laurabv
Sus 
Pagina 7 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: