Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi

In jos 
+19
doinabacau
ghana
Paulyna
stefana
Raluca G.
bubu
penelopa
gabriela60
geodezia
DanaA
Doini
laurabv
popescugp
Dana Caras
Marga
leonor
duduta190578
ella06
Myosotis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeMier Iun 25, 2014 10:12 pm

Ca mi-au ramas pe retina gasca de orhidee la doar 11€ si eu nu ma duc sa-mi iau  What a Face  in mod normal, mai putin de 17€ nu sunt asa ca era o ocazie sa-mi iau si eu macar pe arhicunoscuta Nelly draci pe craci cum o chema  Laughing 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 6:19 am

a plouat aseara 20 minute cu galeata nu vedeai nimik
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 7:56 am

Buna dimineata la noi a fost vijelie in 5 minute sa intunecat tot .Mi-a rupt crizanteme moschetusii nu i-am legat si i-a rupt ce sa spun florile lui nora mea de la etaj au zburat sau focut ghivecile praf si inca nu am fost asa expusi ca prin unele locuri a fost si mai rau .O sa am de lucru astazi dar tot inorat este . O zi buna va doresc .
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 7:56 am

Buna dimineata! Un soare arzator peste o natura uda.A plouat aseara de credeam ca nu se mai opreste si a dat si piatra dar cu doua strazi mai incolo.Mi-ar fi parut rau ca-mi strica via si am o coarda pusa acum 2 ani si care este plina de struguri.De fapt toata via are struguri.Am lipsit cam mult si am citit un pic in urma sa vad ce mai faceti voi.Cred ca trebuie sa mananci multe afine si morcovi sa-ti imbunatatesti vederea.Mai bine mergi la doctor si vezi ce diagnostic ai.Pentru noi cei mai in varsta este explicabil,pentru mine este si mai explicabil pentru ca am retinopatie diabetica.Eu nu sunt atat de optimista sa cred ca se imbunatateste vederea prin alimentatie.Poate la copii.O sa va mai rog sa-mi mai dati reteta de dulceata de ardei iuti pentru ca fiul meu,nora si sotul meu au descoperit gustul dulce picant.O zi buna va doresc si cat mai frumoasa.
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 9:15 am

Buna dimineata ,la noi ieri a plouat toata ziua linistit .Astazi vad ca a iesit soarele ,dar sa anuntat ploi si astazi .Va doresc zi cat mai placuta .


Ultima editare efectuata de catre ella06 in Joi Iun 26, 2014 1:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Iun 26, 2014 9:31 am

Buna dimineata, o zi placuta! A plouat si aici ieri, acum e innourat si ploua marunt.
Myo nu esti singura, ai o colega de suferinta! Sau tu esti deja fericita ca ti-a trecut? (durerea de dinti!)
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:31 am

Buna dimineata si o zi cu soare va doresc .
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:34 am

Multumim si tie la fel Marga, dar la noi la Bucuresti nu prea sunt sanse de asta. Ploua urat si e frig  Sad 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:46 am

La noi nori
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:59 am

Buna dimineata! Si aici, nori si soare! Cam rece, insa. O zi, cat mai placuta!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 9:02 am

mersi Dana si tie la fel, dar cum placuta de la natura nu va fi o sa mi-o fac eu placuta cu achizitii noi Very Happy 
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 9:32 am

Buna dimineata.Frig de dimineata si acum soare arzator.Vara adevarata nu?
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 10:09 am

circotaselor lasati vremea in pace ca si asa fac americani ce vor cu Haarp noi prea mici sa ne impotrivim
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 1:19 pm

Ziua buna,mohorat azi-noapte tuna si fulgera de am sarit din pat,am si o raceala pacatoasa de cateva zile.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 1:46 pm

Da si mie mi s-a parut ca a fulgerat in mod exagerat azi noapte ...
Sanatate Leonor  Very Happy 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:03 pm

Noi lasam vremea in pace, Geo, da' ea nu ne lasa pe noi in pace!!!! affraid  Eu, una, nu-i mai suport toanele! M-am saturat si-i declar razboi ... rece ! pirat 

In alta ordine de idei, o sa va rog sa-mi scuzati absenta de pe forum, fiindca e motivata (din punctul meu de vedere  monkey ). Nu ma ascund, nu ma dau la fund, nu-mi incalc promisiunile, dar le voi onora cand ma voi simti in stare si cand voi avea timp.
In rest, numai de bine!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:06 pm

Multumesc Cora! Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:15 pm

Ete tronc ca si la mine s-a stricat vremea, cand aveam atatea planuri de umblat teleleu. Bate vantul de am o noua freza  afro  Dar cum nimic nu-i intamplator, poate ca e mai bine sa stau linistita. Oricum am de pitulit nebunele astea de orhidee care inca de la prima ora, mi-au umplut casa de parfum. Pe ele le pot pituli dar parfumul? Mmm bag strambe ca am schimbat parfumul de camera  Laughing 

Dana C , ai scapat de durerea dintilor? Nu te duci la medic?
Mie durerea asta, mi se pare cea mai de nesuportat din toate pe care le-am cunoscut.
Am inteles ca durerile de fractura de omoplat este de asemenea una din cele mai puternice dureri. Eu asta am avut si am fost intr-adevar oribil.  What a Face  Am stat impachetata ca o mumie 6 saptamani. Ma spalam la subrat cu un bat invelit cu un prosop. Ingrozitor!!! Mi s-a parut ca nu vor mai trece nici durerile dar parca cel mai greu de suportat aa fost ca nu ma puteam spala  What a Face 
Bine, nu cred ca se compara vreo durere cu cea de nastere naturala  affraid nu?
Apropo, stiti ca aici nu e ca in tara, ca poti alege tu cum vrei sa nasti.. Aici nasti pe cale naturala, punct! Daca este nevoie de cezariana, doar medicul decide asta, punct.  jocolor

Pene, te pup  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 2480021943 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:17 pm

Aoleu si vai de mine  Shocked  Pai eu am fost din cele care am vrut cezariana...
Vai ce sadici sunt olandezii astia  Evil or Very Mad 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:38 pm

Eu toata viata m-am vazut scotand boracul natural. Ba mai mult, ii trag si un bobarnac daca ma doare, asa ca sa stie de la inceput ca eu sunt ma-sa Laughing
Ce tampita sunt, halal glume si pe capul meu.  clown Laughing

Cora, nu cred ca doar la olandezi este asa. Am o prietena stabilita in Anglia si a nascut vrei nu vrei natural, desi ea tot spera draguta ca-i vor face cezariana.


Ultima editare efectuata de catre Doini in Vin Iun 27, 2014 2:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 2:42 pm

Stiu ca naturalu e ....natural, da nici cezariana nu dauneaza grav sanatatii  Laughing 
Eu m-am interesat de toate aspectele inainte si cum nu sunt dovezi ca ar fi copilul afectat cumva.....eu de ce sa ma chinui in anul 2000 (atunci am nascut) ca acum 2000 de ani !  Evil or Very Mad 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 7:59 pm

Eu trebuia sa nasc prin cezariana (din motive de sanatate), dar contractiile s-au declansat brusc si violent, incat inntr-o ora si jumatate am ajuns la spital cu dilatatie mare... s-a folosit forcepsul, iar acum, baiatul meu de 30 ani, vrea sa se casatoreasca cu o tiganca de 28 ani, prostituata, cu 5 clase primare si cu 3 copii la parinti  Sad  Nici cu politia nu l-am convins ca face o mare prostie! Spune ca pe el tiganca il iubeste, iar cu ceilalti isi face meseria, pe bani  scratch 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:07 pm

Vai Pene draga nici nu-mi pot imagina ce e in sufletul tau  Sad 
Tare tare rau imi pare de necazul tau...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:12 pm

Aoleu Pene ce zici tu acolo!!!  Neutral 
Nu poti sa convingi tiganca sa-l lase ea?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 27, 2014 8:56 pm

Sper sa se convinga singura ca nu are niciun avantaj daca se casatoreste cu el, fiindca, fara mine, fiul meu nu se descurca, iar ea nu stie nici mancare sa faca. Probabil, se gandea la casa lui, dar am luat actele casei la mine si i-am spus ca, atata timp cat va fi cu ea, nu-i voi face succesiunea In plus, nu mai merg la baiat acasa sa-i gatesc, sa-i fac curat si sa-i spal rufe, nu-i mai platesc facturi etc. Fiul meu mi-a zis sa nu ma mai bag in viata lui, ca face ce vrea cu viata ... am fost de acord, dar i-am spus s-o faca pe banii lui si pe munca lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi
Sus 
Pagina 8 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: