Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi

In jos 
+19
doinabacau
ghana
Paulyna
stefana
Raluca G.
bubu
penelopa
gabriela60
geodezia
DanaA
Doini
laurabv
popescugp
Dana Caras
Marga
leonor
duduta190578
ella06
Myosotis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 14, 2014 8:27 am

Buna dimineata ,la noi e soare ,dar mult mai bine .Sa mai racit un pic .O zi cat mai buna si mai placuta . Very Happy Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 1070322242 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 14, 2014 2:47 pm

aura a scris:
buna dimineata Dana!si la toata lumea!dana da-mi te rog o adresa link.unde pot vedea toate orhideele tale..mi-a cerut sotul sa i le arat...dupa ce i-am povestit de tine si pasiunea ta pt.orhidee..  Very Happy 


Sunt destule pagini, s-ar putea plictisi  Laughing ... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 14, 2014 2:53 pm

penelopa a scris:
Buna dimineata!
Va multumesc, dragelor, pentru sustinere!
Nu mi-e bine, dar incerc sa gandesc si sa actionez pozitiv. Stiu ca toata lumea are probleme, dar sunt sigura ca are si bucurii ... ceea ce nu e cazul la mine. De mult n-am mai simtit gustul unei bucurii Neutral...eu, care radeam din orice, eu, care vedeam doar partea plina a paharului, eu, care nu mai sunt eu!!!! 

Acum cativa ani citeam intr-o revista despre niste oameni cu diverse probleme de sanatate ...autoarea incheia articolul in ideea ca fiecare dintre noi ar fi putut fi in locul lor si se intreba daca multumim vreodata pentru ca vedem,auzim.simtim si avem libertate de miscare...
Penelopa,imi cer iertare ,sunt convinsa ca nu exagerezi,dar te rog,chiar exista o parte plina a paharului si iti doresc din suflet sa reconsideri situatia,vei fi surprinsa sa observi ca paharul e aproape plin!
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 14, 2014 2:57 pm

Toata admiratia,Dana,pentru exoticele tale!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 14, 2014 3:31 pm

bubu a scris:
Fetelor ziceti si voi mai mult despre asta, nu de alta dar mie imi tot cresc dioptriile si doctorita mi-a zis ceva de afine, dar n-am bagat-o in seama prea mult  Very Happy .
Medicamentul este cu afine si ginkgo biloba,si spun doctorii ca stopeaza oarecum cresterea dioptriilor,nu stiu daca am voie sa scriu cum se numeste,dar cauta pe google si apare imediat.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 8:25 am

Buna dimineata! O duminica, placuta!  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 2480021943 

Multumesc frumos, Doina! Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 2422189467 
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 9:03 am

Buna dimineata. O duminica frumoasa va doresc.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 10:04 am

O duminica placuta va doresc si eu!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iun 15, 2014 6:11 pm

si eu o seara placuta sa nu va ginditi la ziua de miine ca nici iarba nu creste va fi o saptamina lunga rau de tot
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 8:08 am

Buna dimineata, sa avem o saptamana frumoasa!  flower 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 8:13 am

neata in sfirsit ploaie
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 9:21 am

Buna dimineata,o saptamana buna va doresc.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 1:46 pm

Buna! Si eu va doresc o saptamana minunata!
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 5:01 pm

Geo la voi a fost cald si fara ploaie ,la noi rece cu ploaie si apoi cald de mijloc de vara si acum ploaie maruntica de toamna;ce facem cu orzul,si graul daca o tot tine asa!?
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 7:57 am

cam naspa ca se culca si va mucegai dar de duminica cica se pune arsita si pina de sf Ilie nimik apa asa ca zic ca dupa 10 iulie e ok dar sa reziste coafura la grine pina duminica pina atunci e baiul
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 7:59 am

Buna dimineata la noi inca mai ploua dar plantele mele sunt ok. O zi buna va doresc .
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 8:06 am

lasa sa ploua ca e pamintul uscat zada si am nevoie la gradina care a avut de suferit la mine
na nu a ploua cam de vreo 2 saptmaini in schimb la stoina i-au tras ploii aproape in fiecare zi
asa ca e bine acum si pt gradina meee
aseara ca nu am potol vorba la d-l Pipi chiar si cu salele in pioneza am sarit iar pirleazul si am mai pus niste varza rasarita prin cauciucuri si niste rosii rasarite prin vasele de flori na nu multe acolo vreoa 30 fire de varza si vreo 10 de rosii da destul cit sa ma vait iar de cocoasa
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 10:18 am

Buna dimineata! Innourat dar nu ploua, nici n-a plouat!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 8:22 am

Buna dimineata!
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 8:28 am

Buna dimineata !
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 8:47 am

Buna dimineata! Innourat si racoare la Iasi!
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 9:03 am

Buna dimineata.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 9:24 am

neata innorat si la mien a tiruit un pic ieri vreo 2 ore dar o ploaie tiruita de toamna na am dat cu azota am cazut ma doare acum o coasta pot s arespir sa strafig mai putin deci am zapacit un muschiulet care presupun ca isi va reveni totusi prin munca ca doar nu o sa stau
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 4:53 pm

Am prins un hot la cirese :-) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 9:00 pm

Ce hot frumos, sa-ti traiasca!
De cirese nu mai zic nimic, ca-mi ploua-n gura!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi
Sus 
Pagina 5 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: