Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita Danei Caras

In jos 
+17
adrianam
duduta190578
puffy80
Paunita
DannyElle
bubu
aura
ella06
DanaA
laurabv
Cora-Maria
Myosotis
popescugp
penelopa
leonor
Doini
Dana Caras
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 9:20 pm

Frumoase foc ! Sa faca multe flori sa ne mai relaxam si noi privind la pozele tale  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 1059784619 
Cand vad atatea ghivece imediat imi fuge gandul la cat timp iti ia sa le uzi, de curatenie nici nu ma gandesc. Cum oi reusi sa tii asa nu stiu, ca la mine vesnic e pamant peste tot.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 9:33 pm

Multumesc Myo! Chiar maine o sa pun o miltonie care a inflorit prima oara la mine. Am luat-o vara trecuta cu pret redus si n-am stiut pana azi ce e. Sunt fericita ca nu este identica cu cele pe care le aveam deja.
Da este greu uneori, dar pentru ca le iubesc asa de mult...fac totul cu placere.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 9:47 pm

Mai oameni buni, daca mi-ati fi vazut mie bucataria si balconul ieri, ziceai ca sunt in padure, atata scoarta aveam peste tot  affraid 

Si ca sa fie si mai si, de dimineata cand m-a vazut Frenk cu sarmalele mele  afro  (parul proaspat dat de pe moate) a spus ca arata precum substartul orhideelor  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2945718842 Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2945718842 Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2945718842 

Dana, esti mama lor!!!! Sa ne mai spui si noua din trucuri Cool . Eu nu am parte de super,super Zorro cel parfumat, desi ii miros incredibil bobocii ciufliti.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 9:54 pm

Pulverizeaza-l cu apa, dimineata si seara! Ar fi mare pacat sa-l pierzi.

Fiica-mea cu prietenul ei  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 10:01 pm

Asa voi face!  cheers  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2480021943
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 10:05 pm

Vai ce bine ai pus o poza cu fata ta! Ginerele nu se prea vede dar fata conteaza.
Dar.....ai uitat ca am laptop mititel, de ce nu ai pus poza mai mare ?
Din ce zaresc eu e tare draguta si seamana cu tine Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 05, 2014 10:23 pm

Multumesc Cora, are de la amandoi cate ceva. Si Adi, la fel.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 1:41 pm

Niste poze de azi cu dragalasele mele.
Milto aproape inflorita, are o singura floare, dar e bine ca am aflat ce era ultima mea necunoscuta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 2:26 pm

Dragalase, cel putin spus  drunken Imi place mult Miltonia, de fapt ce nu-mi place mie?  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2627208998 

Cat de frumosa se face floarea mandrutei Red Spotty  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 1922459146  Am o poza cu ea asa, facuta ultima data cand am fost in sera. O nebunie de culoare, nu?
Ghiocica este tija noua inflorita? E bestiala! Hmmm imi este dor sa le am si eu inflorite  dureri de cap 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 2:38 pm

Merci Doini!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 1059784619 Am pus mai multe poze cu nuante diferite, in functie de soare.
E spectaculoasa! Si nu doar ea!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2147529457 
Da, e Ghiocica cu tija aproape inflorita total, cealalta tija creste frumos.
Mai creste una portocaliei in 2 nuante si una celei de anul trecut. In fiecare zi le controlez Twisted Evil , poate, poate marim numarul tijelor in crestere!bounce 
Mult noroc la tije, si tie!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2422189467
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 2:50 pm

Doamne ajuta! cheers 
Eu nu le mai controlez, ca am ramas cu sechele cand le-am descoperit pe cele uscate  What a Face 
Dar, imi doresc asa de mult sa le revad florile frumoase  drunken 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 3:01 pm

Cand nici nu te astepti, au sa curga surprizele. Placute, de data asta!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2147529457 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 3:24 pm

Arata super toate Dana ! Si miltonia si vandele si cate phale mai ai inca inflorite, o gramada !
Ce bine ca ai omis s-o pozezi pe Moonlight  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeDum Iul 06, 2014 3:54 pm

Multumesc Cora!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2422189467 Am vrut sa te menajez! Laughing 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 2:11 pm

Draga Dana, esti bine ?  Rolling Eyes 
Ca ma cam ingrijoreaza lipsa ta,nu poze ale vandelor,nici noutati, nici reinfloriri...
Poti sa pui si poze cu Moonlight, iti dau voie  Very Happy 
 Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2422189467 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 3:28 pm

eeehei,bine ai revenit Dana!!!sper ca esti ok.acum!  Gradinita Danei Caras - Pagina 24 1059784619 ...e asa pustiu pe-aici ca ma plictisesc...intru si nu e nimeni.. unde or fi fetele astea??ca doar n-au plecat in grup in concediu,sau poate da??  scratch 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 3:31 pm

ups!acum am vazut ca postarea Danei e de pe 6 iulie...sper sa revina in forta cat mai curand!..de fapt toate fetele .. ca bantuim singure pe-aici ca nalucile..  Suspect 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 6:04 pm

Nu Cora, nu sunt bine. Sunt foarte trista ca l-am adormit pe Ticutu pe 10 iulie. De atunci sufar cumplit. Incerc sa ma impac cu lipsa lui dar nu reusesc. Imi este foarte greu si mie si fetei mele. Era batran, avea 17 ani, era bolnav, stiam ca urmeaza sa se intample si cu toate astea nu pot accepta situatia. Il aveam de la 5 saptamani. Nici macar florile nu reusesc sa ma scoata din starea asta, e grav, nu?

Sa-ti fie de bine concediul, stiu ca ai fost la Londra. Cred ca ai vazut locuri minunate. Si mai stiu ca astepti niste vande frumoase. Sa ajunga cu bine si sa te faca fericita.

Aura, am intrat si eu, am citit ce s-a scris dar n-am avut dispozitia cuvenita pentru altceva. Multumesc pentru mesajele trimise, stiu ca si tu ai trecut de curand printr-o stare asemanatoare. Imi voi reveni si eu, sper!

El e TICUTU! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Dana Caras in Mier Iul 23, 2014 7:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 6:52 pm

Of, draga Dana, am avut eu o banuiala ca ceva nu e in regula si cum stiam ca Ticutu se apropie de sfarsit m-am gandit ca e posibil ca din cauza lui tu sa fii disparut de pe forum.
Imi pare tare, tare rau pentru pierderea ta.
"Il cunosc" pe Ticutu, avea o mutrita tare dragalasa si blanda.
Te pup si iti doresc sa treci cu bine peste necazul acesta si sa te intorci la noi.
 Gradinita Danei Caras - Pagina 24 2422189467 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 7:11 pm

Multumesc mult de tot, Cora.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeMier Iul 23, 2014 11:12 pm

Imi pare tare rau Dana pt. suferinta prin care treci, dar incearca sa treci peste moment, nimic nu vesnic pe pamantul asta.
Parca sunt si eu trista, ca eu l-am vazut in realitate pe Ticutu si am imaginea lui cu ochii aia mari si tristi. E mai bine acum ca nu mai sufera saracutul.
Fii tare Dana!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeJoi Iul 24, 2014 10:33 am

Multumesc Dana, incerc dar nu-mi prea reuseste.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeVin Iul 25, 2014 4:58 pm

Dana, iti sunt alaturi cu tot si din tot sufletul!!! Cunosc aceasta durere.. Doar trecerea timpului ne poate mangaia suferinta.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeVin Iul 25, 2014 7:54 pm

Doini, stiu ca mi-ai fost alaturi de la inceput si mi-ai inteles suferinta. Faptul ca am stiut ca sunt si altii care au suferit la fel de mult ca si mine pentru pierderile lor, a insemnat ceva, o alinare. E greu, foarte greu in continuare dar asta e, trebuie sa accept si sa ma obisnuiesc cu lipsa lui.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitimeSam Iul 26, 2014 4:05 pm

Zilele astea, la moda a fost dendrobium. Si pentru ca-mi plac foarte mult si unii si altii...am cumparat doi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
El a inflorit de cateva zile, prima data de cand e la mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] o poza de grup  
Cel nou e pe galben, cel reinflorit pe alb [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se mai pregatesc doi, cel grena inchis si cel galben cu mijloc mov(el tot pentru prima data)
Un colt inflorit   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Unele vande au tije care cresc iar un zygo are 2 bobocei destul de mari (si el infloreste prima data la mine).
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita Danei Caras   Gradinita Danei Caras - Pagina 24 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita Danei Caras
Sus 
Pagina 24 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: