Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Oaza mea de relaxare!

In jos 
+15
Karla
bubu
Paunita
stefana
Cora-Maria
Dana Caras
Myosotis
laurabv
aura
popescugp
duduta190578
leonor
Doini
penelopa
DanaA
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:22 am

Oooo daaa!
Nu am mai avut asa emotii si nerabdare sa ajung acolo...
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img][img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:26 am

Vai de mine si de mine,ma omori cu zile  Neutral Vai ce frumoase sunt pelorica si cattleya cu flori deschise !
Sa-ti traiasca ! Unde sa fac reclamatie ca la noi nu a adus inca nimic...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:40 am

Las' ca si tu ma omori pe mine! Laughing 
Ai si tu niste frumuseti...
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:50 am

Azi, la Billa din aeroport, au adus phale inflorite cu cate 4 tije fiecare, la 29 lei. Au luat colegele mele, in draci, desi le-am necajit spunandu-le ca la urmatoarea inflorire (daca va ma fi  pirat ) mai mult de-o tija n-a sa faca  monkey 
La drept vorbind, m-am abtinut sa cumpar si eu una, pe motiv ca mai am culorile expuse si, oricum, mi-am propus sa ajung la orhidee parfumate. flower 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:52 am

Deci asa..... ia sa sun eu la Billa de langa mine sa vad cum sta treaba ca la aeroport nu ma duc  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 12:12 pm

Minunate, Dana sa-ti traiasca si sa infloreasca mult si bine! Una din cele luate azi, e la fel cu a ta. La catt ma refer. Si phala e grozava!
Pene, la Baumax sunt destule parfumate, frumoase si proaspete. Ieri le-au adus.
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 12:37 pm

Multumesc Dana, sa ne traiasca!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 1:29 pm

Merci, DanaC, de pont, dar la mine, "la tara" situata la 30 km de Bucuresti, nu prea exista magazine de-astea mari ... iar in Bucuresti ajung mai greu, fiind in pana de sofer  clown 
Am un Hornbach in apropiere la care mai ajung cand iau mancare pentru caini, dar la ei plantele sunt extrem de scumpe.
Poate, daca as trage o fuga in timpul serviciului  Rolling Eyes ... numai sa pacalesc vreun coleg cu masina lui  Wink 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 6:18 am

Dana, am lipsit la apel, dar am scuze  clown  "o scrisoare pierduta" apoi refacuta, fuduleala, etc...
Acum pura insomnie, ca am depasit cu mult ora fireasca de dormit, si bantui forumul in loc de o carte.., ceva...
Si uite astfel, vazandu-ti frumusetile  queen cu siguranta nu mai dorm deloc  clown 

Bestiale culorile, ma zapacesc de cap, asa de mult imi plac culorile "bronzate"
Pelorica ma fascineaza, ai un noroc teribil sa le descoperi  Cool  Of of, ca-mi amintesc ca am pierdut cea mai frumoasa pelorica....
Gata cu vaicaritu, sa-mi revin in fire si sa te felicit pentru bibilicile luate!  applause Sunt minunate  sunny 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:41 am

Multumesc, draguta Doini!
La noi e adevarata panda in descoperirea specialitatilor, noi din foarte putin, reusim sa mai gasim si ceva deosebit, pe cand tu, ai de unde alege!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:47 am

Exact,deci meritul e al nostru, tie iti vine totul de-a gata  Very Happy  Apropo Dana, cattleya ta cea inflorita e deosebit de bogata fata de celalalta. Wow,daca as gasi si eu asa...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:51 am

Cea inflorita, are 4 pseudobulbi infloriti, cealalta, are 3, dar cand vor inflori, va fi si ea bogata si are florile triple ca marime fata de prima. Cand infloreste, voi pune mai multe poze!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:55 am

Of,daca nu aduce si la Baumaxu nostru cattleye chiar ma supar !  Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 2590272924 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 9:06 am

Ia sa ma laud si aici!
Mi-am luat o sacosa plina cu bulbi!
Cane 6 culori, Iris roz, Alstroemeria, Gloriosa si Hosta undulata!
Cum da caldura, ma apuc de gradinarit![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 5:35 pm

E, uite pe asta sunt eu acum geloasa!  What a Face Embarassed Evil or Very Mad 
Visez noaptea ca fac gropi asa de dor imi este de gradinareala...

Eu aveam Cana aduse din Delta, si erau o splendoare, un spectacol...
Nesuferitul de Geroge (fostul) nu a vrut sa-mi faca cunsotinta cu actuala lui iubita si sa-i explic nesuferitei ce mostenire i-am lasat in gradinita MEA!
Doamne, suna a frustrare, si poate chiar este, dar nu ma doare cand ma gandesc ca fata aia stau la masa desenata de mine, facuta de oamenii mei, ca sa nu mai spun de restul casei.... Dar cel mai tare ma doare ca este total indiferenta la ce avere am lasat eu in acea gradinita...  Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 15195598 

Hai ca imi plang amarul aici in oaza ta de relaxare, desi tocmai ce spuneam ca astazi sunt relaxata  dureri de cap 

Spor la treburi si sa fie cu noroc si cu multe flori frumos colorate  Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 2999181239 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 8:34 pm

Dana draga, cu imensa bucurie te anunt ca dupa o indelunga asteptare am reusit si eu sa te plagiez si inca de 3 ori in aceeasi zi Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 2302975194  Mi-am luat de la Baumax azi 3 phale : pe Fata Morgana, pe mini roz in degrade care apare si in poza ta de grup de ieri si una galbena cu pete luata de tine de curand. Sunt tare fericita  bounce
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 9:50 pm

Hai Doini, nu deveni nostalgica, nu te prinde! Lasa trecutul in urma, gandeste-te la ce minunatie vei face din viitoarea ta gradina!
Cora, ma bucur pt. tine, sa te bucure muuult timp cu floricelele lor! Eu insa am pierdut Fata Morgana. Sad 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 10:06 pm

Aoleu,vai ce rau imi pare de Fata Morgana  Sad  Am umblat cu poza ei in telefon o gramada sa fiu sigura ca iau ce trebuie daca gasesc...
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 10:09 pm

Si doar am mai avut si le-am dat... E, gasesc eu alta!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 10:25 pm

E, Dana, ma mai vait si eu, ca-s om pirat Dar ai dreptate si stiu si eu asta!

Stati putin, cine este Fata Morgana  Shocked Vreo s-o vad si eu!
Uff suna de parca iti pun degetul pe rana, scuza-ma  clown Embarassed 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 6:33 am

Iat-o pa Fata Morgana!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] by [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], on Flickr[/img]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:00 am

Ce frumoasa, e fata asta!  Shocked  Mie mi-a scapat, n-am vazut-o niciodata!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:10 am

Eu am pierdut-o iarna asta. Sad 
Iarna asta am pierdut cateva exemplare deosebite. Nu am mai patit asa niciodata!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:26 am

Sa vin sa plang pe umarul tau, sau vii tu sa plangi pe al meu?  Sad 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 3:11 pm

Lasa Dana, ca sunt optimista si cum mai tot timpul pandesc prin magazine, apare ea pana la urma!
Cora de aproape un an tanjea dupa ea si acum a gasit-o!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Oaza mea de relaxare!
Sus 
Pagina 3 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» oaza mea de culoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: