Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Oaza mea de relaxare!

In jos 
+15
Karla
bubu
Paunita
stefana
Cora-Maria
Dana Caras
Myosotis
laurabv
aura
popescugp
duduta190578
leonor
Doini
penelopa
DanaA
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 12:52 pm

Multumesc Cora, ai vazut Lava, care trenuia sa fie a ta?
Dana, ai perfecta dreptate!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 12:54 pm

Eu am trecut prin focurile iadului noaptea trecuta, DanaA stie ca ne-am sunat pe skype, iar tu Dana mea, o poti suna sa o intrebi detalii. 
Acum, de dimineata, am plans, am ras, ba mai mult, l-am facut si pe Ftenk sa lacrimeze fiindca i-am aratat poza cu darul. 
El stia despre acesta, dar nu intelegea nelinistea dar si dorinta mea, ca mama sa fie si ea pomenita asa cum se cuvine in randul ortodocsilor. Ei bine, poza facuta de tine l-a emotionat teribil. De mine nu mai spun ca inca bocesc  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 2627208998 

Ne simtim intr-un final eliberati de un stres urias, fiindca noi am vrut doar sa va aducem bucurii! 

Am luat poza cu poza impreuna cu Frenk si ne bucuram sa le vedeam asa de bine. 
Dana, ai niste plante deosebit de frumoase. 
Sunt mari, ai surprize la Sanderiana si stiu deja ca apreciezi asta. 

Nu vreau sa para ca imi ridic singura statuie, dar, consumul nostru, noaptea de vineri spre sambata cand Frenk a venit la ora 2 noapte de ma munca si am inceput sa impachetam impreuna Vandele, (el cu calm eu cu panica) fara sa dormim macar un ceas.., apoi negiciatul cu soferii ca sa le primeasca sus pe banchete nu in cala de bagaje..

Acum, tot stresul asta nebun nebun, parca nici nu mai conteza. 
Fericirea, lacrimile, vocea ragusita de la raceala dar si de lipsa somnului de atatea nopti, nu mai conteaza, in fata bucuriei voastre! 
Asta conteaza pentru mine! 

DanaC ai skype? 
Poate iti face Adi skype, si sa ma suni si sa ma dragalesti ca eu noaptea trecuta era sa mor de suparare.

Sa faceti poze multe, sa le puneti aici si sa aratam ca florile se inchid la culoare in timp, ca se maresc in primele 10 zile..
Zilnic vreau poze! Am zis!  farao


Ultima editare efectuata de catre Doini in Mar Apr 01, 2014 1:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 12:56 pm

Da , Dana draga am vazut-o. S-o stapanesti sanatoasa .
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 1:04 pm

S-a facut Doini!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 1:16 pm

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 

Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 1:51 pm

Fetelor sa va traiasca si sa va bucurati de ele !
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 3:41 pm

Multumim! Very Happy 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 4:01 pm

Draga Doini, sunt intr-un mare impas! Nu am unde sa le pun, aveam trei vaze mari, dar nici pomeneala sa incapa! Asa ca:
...le-am agatat in copac! Arata spectaculos, dar seara trebuie sa le bag in casa!
Sunt de vis!
Vad ca nu se vad pozele, de ce oare? Pun link-ul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Voi cum puneti poze acum? scratch 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 7:52 pm

Dana , sunt foarte faine si zdravene  Laughing Sa iti traiasca si sa te bucure cu multe flori superbe !
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 9:12 pm

Superbe si ale tale. Doini a trimis numai frumuseti  applause applause applause applause 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 9:14 pm

Multumesc Paunita!
Asa e Laura!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 10:21 pm

Pe seara le-am mutat in hol!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>

Iar ea se deschide vazand cu ochii!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>













Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMar Apr 01, 2014 11:22 pm

Ce bine arata ! cheers 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 12:17 am

Sunt superbe Dana! Imi place de mor cum stau frumos atarnate in pom  sunny  sunny  king 

Laura, vezi ca nu esti singura care are Vanda uriasa?   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1992828207 

Fetelor, cu ocazia asta, as vrea sa va multumesc si eu Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 57490470 
Am trait niste emotii uriase, dar am avut noroc de o comunicare buna, sustinere si multa dovada de prietenie  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1239631719 Va pup pe toate!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 7:19 am

Si noi te pupam dulce! Ai facut doua iesence fericite si nu numai! Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1059784619 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 8:37 am

Da, Doini si noi te pupam! Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 2627208998 Suntem foarte fericite si incantate de ceea ce ne-ai trimis! Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 421221538 

Dana, tu ziua le scoti in copaci, dar eu ce trebuie sa fac oare ca sa mai incap in balcon?  Rolling Eyes 
Tot mi-a placut la tine, venim si noi in copacii tai! Dimineata vin eu la tine, seara vii tu la mine! Gata am rezolvat!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 421221538 cheers
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 9:04 am

Ooo, mi-ar placea ca ziua sa fiu inconjurata de o multime de orhidee! Adica si ale tale!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 12:07 pm

Eeeei DanaC, ale tale chiar sunt mici fata de a Laurei si Lava DaneiA. 
Hibrizica este foarte mica si ea...  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 2422189467 

Cand ma gandesc la Divana Laurei, ma cam rusinez.. dureri de cap  Ma gandesc ca i-am bagat balaurul in casa  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 2945718842  Embarassed 
Dar, sa va mai spun "hanca" o data. Sunt modele care cresc foarte mari. Astea sunt modele cerute, eu asta am trimis  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 2627208998 Am cautat balanta intre radacini groase si puternice, planta harnica si frumoasa, si un numar de tije incat sa va aduca cat mai multa bucurie.

Pe a Laurei, cred ca am cautat-o cel mai mult, fiindca mie imi era ca imi va fi foarte greu sa o trimit, fiind atat de mare  Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 1922459146 Adevarul ca acelei gigante, i-ar sta foarte bine atarnata prin copaci, draga de ea!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 12:27 pm

Pai s-o trimita Laura la mine, ca am dea copaci! Laughing  Eu nu ma supar! Twisted Evil 
Doini, se umfla bobocii vandelor vazand cu ochii! cheers 
Sotul meu m-a facut nebuna Evil or Very Mad , a zis ca vara mai e cum mai e, dar ce fac cu ele la iarna? Eee, gasesc pana atunci o solutie! Twisted Evil 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 1:02 pm

Sera, sera, sera  Twisted Evil 
Iar sotului baga-i un calus in gura ca sa nu mai spuna nmic, sau tie dopuri in urechi  clown Sa fii fericita!  drunken
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 1:54 pm

Da, da, da! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 3:04 pm

Ca m-am mai calmat cu vandele, sa va mai arat gradina infloritoare si plina de parfum in perioada asta!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 4:11 pm

Frumos Dana, imi place!  applause  applause  applause 
Bine, ti le imprumut in ziua cand trebuie udate, toate!  Laughing  Laura, are si ea copaci asa ca nu cred c-o sa vrea!
Sotului, explica-i frumos ca mai "este" si altele. (Inseamna ca eu am scapat usor, nimeni n-a comentat nimic impotriva lor! )
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 4:13 pm

Bine, nu le mai vreau pe ale voastre!
Sotul nu intelege pasiunea asta si pace!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitimeMier Apr 02, 2014 4:15 pm

M-ati innebunit cu narcisele astea smechere,tare sunt frumoase  Very Happy 
Da asta ce e?  Rolling Eyes   
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Oaza mea de relaxare!
Sus 
Pagina 13 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» oaza mea de culoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: