Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Sa ma prezint

In jos 
+30
simonaelena
popescugp
DanaA
ghana
DannyElle
Paunita
Cora-Maria
duduta190578
bubu
Dana Caras
ella06
Carina
geodezia
elenafles
Paulyna
aura
roxanici
Doini
Myosotis
laurabv
costieanuconstantin
sicamin
doina
gabriela60
georgiana
Marga
Vernil
penelopa
stefana
leonor
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 2:38 pm

Ei, nu era ea chiar izolata, ca doar de aici i se trage cu orhideele, de la Stefana, o membra foarte veche pe forumurile de plante (cred cae si pe cel de orhidee). Se mai alinta si ea, ca e tare vorbareata, iar noi nu mai avem acelasi entuziasm ca al ei  pirat 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 2:41 pm

Cora, mi-a fost frica de veninosi sa nu zica minciuni cum ca as vrea sa stric ceva, asa cum s-a spus ca am stricat deja acest forum.  scratch   No 

Dar acum, marturisesc ca sunt asa de fericita ca va am alaturi, ca ma cunoasteti deja si ca nimic din cele spuse nu sunt adevarate, si cel mai important, ca nu mai suntem doar eu si doamna Stefana mari iubitoare de orhidee si ca Clubul Gradinarilor veseli s-a marit cu fete vesele, pline de viata si iubitoare de tot ce-i frumos si inebunite dupa orhidee  Sa ma prezint - Pagina 4 1317549515 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 3:47 pm

Doini, te rog sa recunosti ca nu te-am platit  Sa ma prezint - Pagina 4 1239631719  , desi ne-ai facut o reclama, pe cinste!  Sa ma prezint - Pagina 4 2302975194  Da asa e, Stefana e pe Forumul orhideelor de mult timp. Mie, care am inceput cu ingrijitul orhideelor mult mai tarziu, mi-au fost folositoare dialogurile si sfaturile pe care le-am gasit postate acolo. Asa ca, fara sa stie, Stefana a pus si ea o caramida la temelia cunostintelor mele in ale orhideelor. Multumesc Stefana!  Sa ma prezint - Pagina 4 2422189467
Cora si eu am spus la fel, veneam mult mai devreme in ajutor daca eram chemate!  Sa ma prezint - Pagina 4 2945718842 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 3:48 pm

Eu nu vad acest forum stricat,pana la urma iubim florile si daca o anumita floare e mai speciala pentru noi care ar fi problema... flower 
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 5:07 pm

Cora-Maria a scris:
Bine te-am gasit, Leonor  Very Happy
Si Doini.... de ce nu ne-ai zis pana acum ca esti izolata aici si pasiunea ta nu e inteleasa ca saream in ajutor mai demult. Pai erai singura cu 100 de orhidee dar acum ca suntem 4 in aceeasi situatie....

Wow ... cred ca e super la voi... cu atatea orhidee, mai ales cand sunt si inflorite  flower 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 5:11 pm

Exact,chiar acum cand e perioada de varf a infloririlor e super super ! bounce 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 7:46 pm

Dana Caras a scris:
Doini, te rog sa recunosti ca nu te-am platit  Sa ma prezint - Pagina 4 1239631719  

Jur pe rosu  cherry clown geek 

Sunt fericita ca va am aici, ca imi cunoasteti prietenele, ca v-ati deschis portile gradinitelor, ca o cunoasteti si o recunoasteti pe doamna Stefana, cea de la care am invatat abecedarul orhideelor, ca am posibilitatea sa ma alint si mai mult stiind, ca va sunt draga, asa zapacita si vorbareata cum ma stiti si asa cum imi place sa fiu   clown  drunken  Sa ma prezint - Pagina 4 57490470

leonor a scris:
Eu nu vad acest forum stricat,pana la urma iubim florile si daca o anumita floare e mai speciala pentru noi     care ar fi problema... flower

Nici eu Leonor, cu atat mai mult ca aici e casa mea, voi sunteti prietenii mei, aici mi-am deschis sufletul de atatea ori, aici e gradinita lu` Doinita etc
Te rog sa ma crezi ca am ramas tampita cand am citit avertismentele transmise de Vernil, cum ca am stricat Clubul Gradinarilor.   What a Face

Gata cu vorbaria, sa trecem la treaba  king geek clown nu v-am aratat ce mi-am luat vineri  Sa ma prezint - Pagina 4 1992828207
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 8:10 pm

Carina a scris:
Nu vreau sa vorbesc prostii, dar am impresia ca rizomii respectivi au avut ceva probleme  Rolling Eyes 
Asta pentru ca si mie mi-au putrezit 8 soiuri din aceeasi sursa, iar eu plantez irisi de 4 ani si stiu cum se face (adica trebuie plantati la suprafata si fara exces de apa). E prima oara cand mi se intampla asa ceva si nu cred ca a fost vorba de prea multa umezeala, pentru ca iarna asta a fost chiar secetoasa fata de altele
In plus anul trecut am cumparat irisi din 4-5 surse si mi-au putrezit doar cei de la colectionarul ungur. Eu cred ca au avut vreo boala, ceva, ca altfel nu-mi explic cum de s-a intamplat  Suspect

Nici eu nu i-am plantat adac...daca scapa ....va vara ii scot si amestec substratul cu nisip. Anul asta o sa le fac baie in fungicid inainte sa-i pun in pamant Idea 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 10:30 am

Din cate stiu eu, irisii nu se planteaza adanc, altfel, nu infloresc.
Si la mine se intampla ceva cu unii irisi  confused  Rizomii ies prea mult la suprafata, sunt foarte inghesuiti si fac frunze mai mici ca de regula, iar inflorirea este mai slaba ca la inceput.
Oare sa-i mai raresc si sa-i replantez  confused 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 10:45 am


leonor a scris:
Eu nu vad acest forum stricat,pana la urma iubim florile si daca o anumita floare e mai speciala pentru noi     care ar fi problema... flower

Nici eu Leonor, cu atat mai mult ca aici e casa mea, voi sunteti prietenii mei, aici mi-am deschis sufletul de atatea ori, aici e gradinita lu` Doinita etc
Te rog sa ma crezi ca am ramas tampita cand am citit avertismentele transmise de Vernil, cum ca am stricat Clubul Gradinarilor.   What a Face

...  Sa ma prezint - Pagina 4 1992828207[/quote]

Doini, o singura persoana nu poate "strica" un forum!!! Sunt, doar, nuante de perceptie sau de rautate!
Am trecut prin multe faze de acest gen si abia acum am inteles ca, daca vrei sa traiesti intr-o anumita comunitate, trebuie sa accepti oamenii asa cum sunt ei, cu bune si rele, fara sa incerci sa-i schimbi sau, mai rau, sa-i denigrezi sau blamezi pentru parerile lor diferite de ale tale.
Eu, una, nu mai port "pica" nimanui de pe toate forumurile pe care am activat si accept pe oricine in viata mea, atat timp cat imi respecta parerile. N-am impus NICIODATA cuiva, ceva, deci nu admit nici mie sa mi se impuna ceva. Cine nu ma place, e liber sa ma ocoleasca. Dragoste cu sila nu se poate face!!!!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 11:03 am

Vai ce-mi place cum ganditi doamna Penelopa  Sa ma prezint - Pagina 4 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 1:23 pm

Pene, ai perfecta dreptate! Dar tare ciudat mai este sa vezi ca cineva, se ocupa cu transmiterea unor advertismente false despre tine pe alte forumuri...

Apropo Pene, mai scade cativa ani de la varsta, ca induci fetele in eroare  farao Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 1:43 pm

Ce conteaza varsta, mai, Doini??? Am poza, ma vede lumea si-mi da fiecare cati ani vrea  farao ... da, nu la Jilava  Sa ma prezint - Pagina 4 2945718842 
Sa stii ca pot avea orice varsta vreti voi  Sa ma prezint - Pagina 4 2945718842 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 2:20 pm

eee..ce mandra sunt de mine!!! : geek: ca nu am dat crezare celor ce mi-au ajuns la ureche, ci am judecat dupa instinctul meu in care am maxim de incredere...  flower ...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 2:23 pm

Eu am vazut o doamna tanara in poza, la ani m-am uitat acum.  Sa ma prezint - Pagina 4 2945718842
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 2:25 pm

Eu la ani m-am uitat de prima data ca am obisnuinta de la alt forum,dar...imi spune si mie cineva care e treaba? Adica nu are de fapt varsta afisata?  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 4:11 pm

Cred ca e o glumita de-a lor. Poate ne lamureste Doini, sau altcineva.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 4:26 pm

... tot de la "alte forunuri" mi se trage cu varsta  Wink 
Sa fi vazut voi ca pana acum o luna aveam 97 ani, dar am rugat-o pe Myo sa-mi mai scada din varsta, ca ma "ejaculeaza" forumul afara la 99 ani  pirat 
Da, mai fetelor, n-am chiar atatia ani, dar am 5 ani in fata  Laughing 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 6:18 pm

Ei,in cazul acesta Penelopa am decis sa nu te mai "domnesc"  Laughing  Poti fi tu o doamna, dar eu iti voi spune doar Penelopa. Very Happy 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 10:55 am

Sunt o "doamna", ce pana mea (de la Pene  pirat ), dar ma bucur nespus ca-mi spuneti pe nume  farao 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 10:57 am

Vai de mine sigur ca esti o doamna, draga Penelopa  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:40 am

Deci, draga doamna Penelopa  Laughing , chiar daca apareau 98ani, tot Penelopa as fi scris(desi, am fost educata sa respect persoanele mai in varsta  Twisted Evil ), am vazut doar poza. Am sa fiu atenta si la ani, dar nu cred ca se supara cineva daca o tutuiesc Sa ma prezint - Pagina 4 2422189467  . O fac, cu respect! flower 
Si eu cred c-ai gresit  affraid . Mi se pare ca-s 3 in fata si 5 in spate!  Wink
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 11:56 am

Draga DanaC, suntem oarecum leat  king , simt, totusi, oarecare pizma, fiindca la tine, daca inversezi spatele cu fata devii foarte tanara, pe cand eu, oricat m-as sucu si rasuci, tot o babaciune raman  Sa ma prezint - Pagina 4 2945718842
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 12:41 pm

Felicitari, multi cred ca si-ar dori astfel de babaciuni!  Sa ma prezint - Pagina 4 2302975194 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 6:47 am

Da, da, pai suntei savuroase si pline de viata  Sleep 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa ma prezint - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sa ma prezint
Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: