Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Sa ma prezint

In jos 
+30
simonaelena
popescugp
DanaA
ghana
DannyElle
Paunita
Cora-Maria
duduta190578
bubu
Dana Caras
ella06
Carina
geodezia
elenafles
Paulyna
aura
roxanici
Doini
Myosotis
laurabv
costieanuconstantin
sicamin
doina
gabriela60
georgiana
Marga
Vernil
penelopa
stefana
leonor
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:47 am

Bine v-am gasit , dragi gradinari  Very Happy Ma numesc Mariana, sunt din Zalau si iubesc toate florile si natura cu tot ce cuprinde ea .M-am inscris pe forum la invitatia a doua prietene dragi : Doini si Cora  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 
Am o colectie de orhidee la care tin foarte mult si o gradina in care am adunat flori dragi sufletului meu , cum ar fi : toate bulboasele de primavara , irisi , pe care ii ador si oricati as avea , tot imi mai doresc  Laughing , trandafiri , bujori , hortensii , crini si multe altele pe care o sa vi le arat la momentul potrivit . Abia astept sa vad gradinile voastre si sa impartasim idei legate de aceasta frumoasa si relaxanta pasiune
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:48 am

Bine ai venit,bine ai venit ! Vai ce ma bucur ca ti-ai gasit timp si pentru noi  bounce 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:56 am

Bine ai venit Mariana! Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 8:57 am

Bine ai venit printre noi!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 9:07 am

Bine ai venit Mariana !!!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 10:24 am

Vai, Paunito, ce ma bucur ca esti aici... a mea esti, cu gradina ta cu tot!!! Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619
Ma grabesc acum, ca trebuie sa plec, altfel te luam la intrebari Twisted Evil  
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 10:28 am

Pai da Penelopa mai mir ca asa un membru de baza ca Paunita nu a fost racolat inca de voi. Dar iata am racolat-o noi ca sa vedeti cum arata un gradinar multilateral dezvoltat si cu orhidee gramada si cu gradina ! Sa ma prezint - Pagina 5 2302975194 Stai asa sa-si deschida gradinita ei sa vedeti voi atunci  Sa ma prezint - Pagina 5 421221538 
Sus In jos
Paunita

Paunita


Numarul mesajelor : 156
Localizare : Zalau
Joburi/Distractii : gradinarit
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 28/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 10:46 am

Fetelor , va multumesc pentru primirea caldurosa  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 Sunteti foarte dragute . Cora , abia astept sa-mi deschid gradina ,anotimpul acesta foarte potrivit pentru asta , deci o voi lua cu inceputul , cu primele flori care infloresc in gradina  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 10:51 am

Si de la mine un "bun venit"!, din toata inima! Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
DannyElle




Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Freelancer all the way
Stare de spirit : Happy, happy, joy, joy
Data de inscriere : 28/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 11:22 am

Bine v-am gasit, sa ma prezint deci :) ma numesc Daniela si am ajuns aici datorita invitatiilor colegelor mele de breasla, iubitoare de orhidee. Ca si ele, si eu sunt o mare iubitoare de orhidee, pe care le cresc de cativa ani, dar mai serios de vreun an si ceva. Desi detin si alte cateva plante, nu pot spune ca sunt un gradinar in adevaratul sens al cuvantului, deoarece nu am o gradina Sad cresc toate plantele intr-un balcon pe care incerc sa il transform intr-un fel de sera pe cat posibil. La capitolul orhidee ma joc cu tot felul de hibrizi pe care ii putem gasi si la noi in magazine, dar si cu specii mai rar intalnite si incerc sa le prind si lor felul. In rest sunt un fel de antreprenor, muncesc pentru mine asa ca am destul timp pentru ele, daca nu as fi avut nu cred ca as fi avut reusitele colegelor mele pe care le apreciez pentru gestionarea timpului :) Inafara de 'job' ma ocup cu filmulete si tutoriale despre orhidee, un site international dedicat lor si incerc sa ma perfecionez continuu deoarece este hobby-ul meu cel mai de pret :) albumul meu de flickr il voi arata dupa perioada initiala de restrictie, dar pana atunci, multumesc de invitatie, de primire si ne vedem in discutii :)
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 11:26 am

Vai ce noroc pe capul nostru al orhidarilor ! 2 membrii noi astazi  bounce  Bine ai venit Daniela.  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 Nu te nelinisti in privinta albumului ca imediat ce termina Doini de plimbat animalutele si intra iar pe forum ti-l pune ea.Stai sa vezi ce-o sa se bucure  Sa ma prezint - Pagina 5 2302975194 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 11:29 am

Danny, ce bine ca ai venit!  Sa ma prezint - Pagina 5 2302975194  Ma bucur mult, mult, mult!  Sa ma prezint - Pagina 5 1239631719  Pentru ca-s mai veche deja, (nu mai batrana, da? Sa ma prezint - Pagina 5 2945718842 ) iti spun " bine ai venit"  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619
Sus In jos
DannyElle




Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Freelancer all the way
Stare de spirit : Happy, happy, joy, joy
Data de inscriere : 28/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 12:36 pm

Very Happy multumesc fetelor, ce primire calduroasa!  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 12:38 pm

Stai asa sa apara Doini si DanaA atunci sa vezi  Very Happy 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 1:20 pm

Bine ai venit Daniela! Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 1:41 pm

Bun venit membrilor noi
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 2:05 pm

Eu fac atacuri de fericire  Sa ma prezint - Pagina 5 1982394566 Sa ma prezint - Pagina 5 1982394566Sa ma prezint - Pagina 5 1982394566  Sa ma prezint - Pagina 5 421221538 o imensa bucurie pentru mine sa va am aici, Paunita, Danny  Sa ma prezint - Pagina 5 1239631719  in Clubul vesel al Gradinarilor   kingSa ma prezint - Pagina 5 1317549515
Danny, tu faci sera dintr-un balcon, dar eu ca fac sera in baie, ce sa mai zic  dureri de cap  Asa ca e bine, e minunat tot ce faci si sti bine cat iti apreciem daruirea si pasiunea pentru aceste plante!
Paunita, ai venit in locul potrivit, si cum spunea un cantec, ai cu ce te lauda... ba mai mult ca fata ta e un model de copil

Doamnelor sa va prezin albumele fetelor cochetelor
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Albumul cu orhidee
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si trandafirii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar Danny, pe langa site-ul international, canalul de pe youtube, are si un album, cat sa te mangaie pe suflet sau pentru unii sa se zgarie pe fete Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bine ati venit!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 3:40 pm

Ce fericita sunt!
Bine ai venit Paunita!
Ahaaa, am gasit-o si pe hotomanca de Danny! Ma bucur ca ai gasit putin timp si pt. gradinarese!
Sus In jos
DannyElle




Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Freelancer all the way
Stare de spirit : Happy, happy, joy, joy
Data de inscriere : 28/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 3:49 pm

Va multumesc abia astept sa va cunosc pe toate :)
Doini ma coplesesti lol Razz pai ce sa facem, transformam, adaptam, sa fie bine sa nu fie rau si sa iasa frumos Very Happy
DanaA chiar sper sa nu somez prea tare, mi-a fost dor de voi si de discutiile noastre de floricele Very Happy ma bucur sa ne vedem aici si sa cunoastem si alte pasionate gradinarese Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 3:59 pm

Danny, tu esti de mare ajutor la casa omului plin de orhidee  Laughing Sa nu te simti coplesita ca avem o gramada de invatat de la tine! Wink
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 5:42 pm

Bun venit noilor veniti in club si desi nu am in colectie decat o singura orhidee mai banala doresc tuturor iubitorilor de asemenea flori cat mai multe satisfactii.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:29 pm

fetelor,Danny Elle si Paunita,BINE A-TI VENIT!!!  Sa ma prezint - Pagina 5 1059784619 ma bucur ca se mareste 'gasca',dar fetelor ..toate sunteti pasionate de orhidee??? eu nu ma pot lauda cu colectii de orhidee,dar nu-i nimic,poate ma molipsesc de la voi...abia astept sa vad colectiile voastre si..cine stie...poate ma prinde microbul si pe mine...  cheers 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:32 pm

Paunita e si gradinareasa cu acte in regula ,poti s-o cauti pe sunphoto Aura  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:38 pm

Aura, Paunita noastra draga, are o gradina cu de toate, asa cum ne-a spus si la prezentare.
Uite ce de minuni are pe langa casa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Danny are o reala colectie de orhidee si se daruieste trup si suflet sa le inteleaga cat mai bine si sa invete si pe altii despre ele.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cat despre microb, ai grija ca e al naibi de periculos  monkey . Vai de portofelele si de barbatii nostrii pe care-i disperam saptamanal cu noi si noi venite, dorinte si liste peste liste dureri de cap
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 7:45 pm

sincer...eu fiind nascuta -crescuta la tara...ma incanta mai mult o gradina cu de toate..tare mult mi-as dori sa am asa,...undeva la 1000 m patrati si sa-mi fac de lucru de dimineata pana seara printre randurile cu legume ,printre pomi fructiferi si ceva flori....hai si 2-3 stupi albine...decat un pervaz cu flori...dar in lipsa de pamant...ce sa fac???  scratch 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa ma prezint - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa ma prezint   Sa ma prezint - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sa ma prezint
Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: