Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Grădina lui Dancoman

In jos 
+5
Myosotis
bubu
sicamin
stefana
penelopa
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:13 am

Laughing Razz Embarassed .....credeam ca sunt singurul ,,nesanatos,, de pe-aici,dar se vede ca ma insel!!! Very Happy Grădina lui Dancoman - Pagina 2 1059784619 ...am mai luat pamant de la padure si (in afara ca era sa primesc amenda,caci mi-am umplut vreo 5 saci mari!!!....si numai din cel negru de la suprafata!!-si m-a ,,prins,, padurarul!!!!!)....mi-am mai umplut si gradina cu coropisnite ,caci era plin de larve de coropisnite,iar eu pe vremea aceeea nu stiam asta!!....si acum,, lupt,,cu ele sa le starpesc si nu prea reusesc(cu ele si cu limacsii)....chiar,nu stii vre-o metoda mai eficienta...si mai putin costisitoare????caci am tot dat cu Optimol parca si degeaba....nici urma de melc mort!!...ma intereseaza deasemenea sa stiu de unde pot achizitiona ingrasamant total...chimic)pentru a ajuta trandafirii,caci nu prea le-am dat cu asa ceva??....
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:52 am

Daca e un loc public, mi-am permis sa vizitez si eu gradina amicului Dan Coman. Florile ca florile, dar merele m-au dat gata! Se rup cracile de atata rod! Unde mai pui ca are crinii si amarillysii, adica plantele mele dragi.
Trandafirii sunt superbi, dar nu sunt singurele flori care infrumuseteaza -o gradina. Musai sa remediezi lipsa clematitelor, nu am vazut niciuna, si e pacat, ai spatiu si nu are nevoie decat de inaltime ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 11:11 am

din pacate nu se vede,dar nu am spatiu ....trandafirii i-am ingramadit ca vai de ei Shocked .....si......ca (aproape) orice barbat nu am putut sa ma lipsesc de ..vita de vie Very Happy ....practic nici trandafiri urcatori nu prea am avut pe unde sa pun,caci zonele cu soare sunt cam ocupate de bolta de vie sau ,,perete,, de bolta.......si...nu renunt la ea...nici impuscat!!!! Very Happy ...vara este foarte placut pe-aici,caci....nici nu vad soarele(chiar glumeam caci daca vreau sa fac plaja ma sui pe casa!!!!:))))))...sunt constient ca imi lipsesc multe din florile unei adevarate gradini,dar am preferat sa ma axez pe ceva mai practic,adica am multi pomi fructiferi tineri,multi arbusti(coacazi , agrisi si afini de tot felul)...sunt foarte interesat in ultimul timp sa achizitionez o bucatica de teren ,dar din pacate pe langa mine preturile sunt enorme...numai prin alte zone din tara,dar imi este greu sa intretin o gradina aflata la sute de km!!!...unde mai pui ca sunt peste tot hoti si oameni invidiosi,care sigur ar distruge daca ar vedea ca nu este frecventat acel loc!!! Sad ....si sa-i raspund lui Tink si nu numai....cu mare placere ofer butasi celor ce doresc!
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 12:05 pm

Intra-devar, din imagini pare un teren mare, si sunt de acord cu tine in ce priveste vita de vie. Aceea trebuie pastrata, sub orice forma. Si pomii fructiferi, si arbustii ... Cine stie, in timp poate vei avea mai mult spatiu pentru gradina.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 3:03 pm

Clematitele nu ocupa deloc spatiu util altor plante. Wink Se pot planta pe langa garduri daca ajunge soarele un pic si pe-acolo, la radacina unor pomi fructiferi etc.
Uite ce bine se impaca la mine clematita The President cu marul cel batran, resuscitat de o wisterie alba Wink
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 7:11 pm

Nene poti sta si la umbra trandafirilor si clematitelor
Ma indoiesc ca bei atat de mult vin sau ca vita iti produce atat cat ai bea (daca ai fi bautor si de asta tare ma indoiesc;bautorii n-au timp de gradinarit si nici nu baga banii in trandafiri)
Daca e vita de masa,poti s-o mai rastrangi
Imi dau si eu cu parerea,dar din trandafirii care sunt mai mult de 2 ar trebui sa-i dai la schimb sau sa-i vinzi
O sa vezi ca sunt rubrici de vanzari pe forumuri
E pacat sa irosesti spatiu
Vorbeste o tacmita care in decembrie a pus 3mp de butasi sub peturi(si sunt 4-5 butasi sub peturile mici si 7-8 sub alea mari)
si separat inca vreo 3mp de butasi mai in toamna ,in alt loc
Miercuri am mutat ultimi 5-6 tufe de trandafiri de dulceata si taieturile le-am pus intr-un sant de vreo 60-70cm
Oare sa le pun si lor peturi?
I-am acoperit de tot si vreau sa pun si niste scoarta
In 20 noiembrie eu plantam inca trandafirii pusi mai in toamna in ghivece,,asa vreo 20 cred
nebunia pluteste si e molipsitoare
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 7:58 pm

Dar daca lui ii plac trandafirii, indiferent de culoare si soi ? Si eu as planta mai multi trandafiri, daca as avea suficient spatiu. Sunt niste flori elegante si de durata.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 8:14 pm

Gusturile nu se discuta! Dar, o gradina adevarata nu are numai trandafiri. Aceea ar fi un .... rozariu. Twisted Evil
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 8:26 pm

Si totusi, sa nu utiam nicicand sa iubim trandafirii, ei sunt pe acest pamant, un simbol al iubirii ... Ce placuta era acea melodie ...
Hai sa ne amintim ce trandafiri superbi are Karla, cu cata pasiune cauta sa afle cele mai noi soiuri si ce talent are in a te invata esentialul despre trandafiri. Amintiti-va ce bolta minunata si ce urcatori frumosi are Bubu ... Totusi, trandafirii sunt foarte frumosi, eleganti si parfumati (unii).
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 9:01 pm

pai el se vaita ca n-are loc de noutati din cauza de prea multe dubluri
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 9:03 pm

Sunt frumosi si arata superb cand vezi cate un grup de aceeasi color,dar cand mai vrei si n-ai loc sacrifici
Eu de exemplu o sa sacrific o parte din vita si o transform in livada si pe margine o sa-i pun si trandafiri
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 9:04 pm

si umplu si gardurile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 10:57 pm

Tink.....sincer sa-ti spun,pana acum eu mi-am ingrijit curtea.....caci NU O CONSIDER GRADINA...cum am stiut,si cu ce bani am avut...abea acum am ,,dat,, de aceste forumuri...si desii nu pare,fac ,,eforturi,, sa activez (caci sunt din fire destul de interiorizat-adica nu imi deschid sufletul oricui)....in principiu problema pleaca de la bani....in ultimii 10 ani,am fost de doua ori in somaj-ca si acum dealtfel)....si numai eu stiu cum am putut sa ma impart intre gradina si familie cu banii....pana anul trecut HABAR NU AVEAM cum se numeste un trandafir din ..curte,,...abea intrat pe forumuri(si aici ....parca imi dau(mie) dreptate sa ,,fiu,, izolat......cand vad CERTURILE!!!)am inceput sa vad si eu altfel curtea-gradina....PANA anul acesta NICI nu auzisem de clematis Very Happy ....si acum ma intrebati de ce DAN COMAN ....nu ai X SI Y SI Z..prin gradina .....ca si cum as fi ,,inculpatul,, Very Happy ...cu timpul daca voi avea de unde sa fac rost de alti trandafiri,am sa-i darui pe cei dubluri.....cu timpul daca am sa fac rost de alte flori am sa pun si alte flori,cu timpul am sa restrang si vita de vie....Va spun doar ATAT....E USOR SA VEZI DEPARTE CAND ESTI CALARE PE CAL!!!!.....in cazul meu ....eu sunt .....la pamant(din pacate)....si pana nu ma ridic macar in genunchi....nu-mi pot vedea nici macar capatul ,,locuintei mele,,....(sper ca nu este nevoie sa,,traduc,, ce am scris! Very Happy )....si apropo de ,,capatul locuintei,,....curtea cu tot cu casa nu are decat 400m patrati,asa ca mai sunt decat maxim 200 de asa-zisa gradina...in care nu va spun cati ,,pomi,, exista...hai sa spun...DOUA ZECI SI NOUA!!!!!!!!!!!!!.....si vre-o 5 smochini,si vre-o 20 de arbusti ....si vre-o 200siceva??? de trandafiri....si gazon,si....vita de vie....ACUM FETELOR ....CE MAI IMI SUGERATI SA MAI PLANTEZ IN CEI 200 METRII PATRATI????:)
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 11:29 pm

Ete, na, parca nu se poate visa! drunken Ce daca ai numai 200 mp de gradina (caci, daca in "ograda" ai pomi, arbusti, trandafiri etc.... cu siguranta, poate fi considerata GRADINA monkey )
Nu trebuie sa te supere "sfaturile" noastre ... le poti lua sau nu in considerare.
Noi vrem, doar, sa-ti aratam ca GRADINA nu este egal cu ROZARIU! Sau, altfel spus, vrem sa afli ca exista multe alte FLORI frumoase, parfumate, fermecate ... (si devreme-acasa Grădina lui Dancoman - Pagina 2 2945718842 ) pe umea asta.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 11:46 pm

Citat :
ACUM FETELOR ....CE MAI IMI SUGERATI SA MAI PLANTEZ IN CEI 200 METRII PATRATI????:)
Very Happy mai gasim noi cate ceva scratch poate niste bulbi de narcise, lalele, de-astea primavaratice care nu-ncurca trandafirii Grădina lui Dancoman - Pagina 2 57490470
Nu-ti mai face probleme. N-are nici o importanta ca n-ai stiut cum se numesc trandafirii sau ca n-ai stiut de forumuri. Crezi ca noi stiam in urma cu cativa ani ??? Totul are un inceput.
Iti recomand calduros sa te tii deoparte de "discutiile" asa zis certarete. Vei fi mult mai linistit.
Am mai spus si o sa mai spun - forumurile, atat timp cat sunt publice si la vedere sunt "la liber". Toti cei care se ocupa de intretinerea lor o fac din pasiune si n-ar trebui sa emita nici un fel de pretentii, sau cel putin asta cred eu. Daca faci un dar unui om, nu trebuie sa astepti vesnica recunostinta, ca atunci nu mai e un dar. (vorbesc la general, nu ma refer la vreo persoana anume).
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 17, 2011 11:57 pm

penelopa a scris:
Ete, na, parca nu se poate visa! drunken Ce daca ai numai 200 mp de gradina (caci, daca in "ograda" ai pomi, arbusti, trandafiri etc.... cu siguranta, poate fi considerata GRADINA monkey )
Nu trebuie sa te supere "sfaturile" noastre ... le poti lua sau nu in considerare.
Noi vrem, doar, sa-ti aratam ca GRADINA nu este egal cu ROZARIU! Sau, altfel spus, vrem sa afli ca exista multe alte FLORI frumoase, parfumate, fermecate ... (si devreme-acasa Grădina lui Dancoman - Pagina 2 2945718842 ) pe umea asta.
...intrebare Pene.....la tine cuvantul rozariu pare sa aiba o conotatie negativa.....nu pot intelege cum de crezi ca un rozariu este ceva rau neaparat...eu am vazut gradini numai cu roze si aratau extraordinar...din pacate eu cred ca nu poti fi bun in toate....si sa-ti mai spun un secret,am ales sa pun trandafiri la inceput si pentru ca imi placeau....si pentru ca sunt florile la care muncesc cel mai putin Very Happy Razz Razz Razz ...sa nu crezi ca am chef toata vara sa ,,bag,, la sapaturi,la taieri de formare,etc.....mai se si plimba omul....nu sta toata ziua(precum spune cineva -cu conotatie pozitiva dealtfel)cu mainile-n tarana pan'la coate.....asa ca recunosc ca sunt un pic.....delasator Grădina lui Dancoman - Pagina 2 1059784619 Razz Laughing Razz tongue
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 12:02 am

ihimmm, trandafirii chiar n-au nevoie de ingrijiri ........ nici pomii, nici vita de vie ..... Sleep esti cam delasator king
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 10:16 am

Myosotis a scris:
Citat :
ACUM FETELOR ....CE MAI IMI SUGERATI SA MAI PLANTEZ IN CEI 200 METRII PATRATI????:)
Very Happy mai gasim noi cate ceva scratch poate niste bulbi de narcise, lalele, de-astea primavaratice care nu-ncurca trandafirii Grădina lui Dancoman - Pagina 2 57490470
Nu-ti mai face probleme. N-are nici o importanta ca n-ai stiut cum se numesc trandafirii sau ca n-ai stiut de forumuri. Crezi ca noi stiam in urma cu cativa ani ??? Totul are un inceput.
Iti recomand calduros sa te tii deoparte de "discutiile" asa zis certarete. Vei fi mult mai linistit.
Am mai spus si o sa mai spun - forumurile, atat timp cat sunt publice si la vedere sunt "la liber". Toti cei care se ocupa de intretinerea lor o fac din pasiune si n-ar trebui sa emita nici un fel de pretentii, sau cel putin asta cred eu. Daca faci un dar unui om, nu trebuie sa astepti vesnica recunostinta, ca atunci nu mai e un dar. (vorbesc la general, nu ma refer la vreo persoana anume).
...n-ai privit cu atentie Myo(albumul ,,primavara 2011,,....am o gramada de bulboase....este adevarat ca mi-as dorii mult mai mult....dar deocamdata doar tanjesc dupa ele din lipsa de finante....
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 10:56 am

Deci, domnul Dan Coman v-a primi cadou de la mosu' un pui de clematis (nu mai stiu culoarea). Numai ca mosu' va ajunge la el prin februarie. Si inca ceva, nu e mos, e baba. Si baba, ca orice baba, sta in fata TV si a auzit reclama aia care indeamna sa daruiesti ca sa te bucuri.
Asa ca dl Dan Coman, ajut-o pe baba sa se bucure daruindu-ti un pui de clematita. Uite cam asa ar putea arata florile ei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sau asa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sau asa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 6:04 pm

multumesc mult...am si eu o rugaminte....toata viata am fost ,,modest,, si pe deasupra si de ,,stanga,,.....detest sa folosesc la modul serios acest cuvant,,domnul,,.....nu sunt si nici nu ma caracterizeaza.....ma multumesc cu un simplu ,,ba,,....sau ,,ma,, ....sau ,,tu,, sau dan cu d mic....foarte frumoase clematis ....si eu pot in schimb sa darui un gand curat ,pozitiv ....si vesel.....caci asta aduce sanatatea implicit Grădina lui Dancoman - Pagina 2 2480021943 ....Doamne...ma mir si eu cat sunt de ,,darnic,,!!! Very Happy ....lasand gluma la o parte ,daca cineva doreste ceva roze imi poate scrie,caci.....ma ofer Razz ......cu mare drag!!! Grădina lui Dancoman - Pagina 2 1059784619
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:12 pm

dancoman a scris:
eu pot in schimb sa darui un gand curat ,pozitiv ....si vesel.....caci asta aduce sanatatea implicit Grădina lui Dancoman - Pagina 2 2480021943 ....Doamne...ma mir si eu cat sunt de ,,darnic,,!!! Very Happy ....lasand gluma la o parte ,daca cineva doreste ceva roze imi poate scrie,caci.....ma ofer Razz ......cu mare drag!!! Grădina lui Dancoman - Pagina 2 1059784619

Pai nu cred ca isi doreste cineva sa te oferi ... eventual sa oferi plante ... asta e altceva. drunken
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 8:17 pm

Vernil a scris:
dancoman a scris:
eu pot in schimb sa darui un gand curat ,pozitiv ....si vesel.....caci asta aduce sanatatea implicit Grădina lui Dancoman - Pagina 2 2480021943 ....Doamne...ma mir si eu cat sunt de ,,darnic,,!!! Very Happy ....lasand gluma la o parte ,daca cineva doreste ceva roze imi poate scrie,caci.....ma ofer Razz ......cu mare drag!!! Grădina lui Dancoman - Pagina 2 1059784619

Pai nu cred ca isi doreste cineva sa te oferi ... eventual sa oferi plante ... asta e altceva. drunken
...ma ofer....sa ofer plante!!! Very Happy
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:00 pm

Esti cam ciudat, stimabile, cu oferitul ... Acum, daca mie mi-a scapat "porumbelu'" si am promis ca iti ofer un clematis, ramane asa. Dar prefer sa te evit, dupa cum iti place sa "aburesti" prin postari.


Ultima editare efectuata de catre Vernil in Dum Dec 18, 2011 9:06 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:02 pm

Daca domnule nu-ti place ca esti de stanga iti zic "nene",desi probabil ca sunt cam pe acolo de varsta
Nu te-a certat nimeni,ce am scris nu era o critica ci o sugestie la faptul ca zici ca nu ai loc
Am destui trandafiri si poti sa intrebi la Pene ca ce dau ,dau cu inima larga si se prind
Am vorbit serios cand am zis ca sa te uiti daca iti place ceva dintre trandafirii mei
Eu cand imi place ceva si imi doresc spun
Probleme avem fiecare,nu e perioada cand pooate spune cineva cu adevarat ca nu mai poate de bine(sau aia care o spun si chiar si asa e nu sunt pe acilea)
Uite eu am zis ca vreau anumite plante si s-au gasit fete care m-au fericit
Sica si-a dorit trandafiri si lumea ii trimite,si eu i-am pus la prins
Incercam sa ne facem reciproc bucurii atat cat putem
Spune-ne ce iti doresti si cine stie care sare cu dorinta
Eu de exemplu am pus trandafiri si la baza pomilor
E soare puternic la mine,si nu le merge bine opariti
Vorbind si schimband idei cine stie ce reusim
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:05 pm

M-ati aiurit cu citatele,hai sa incercam sa nu mai citam atata
Daco, Vernil are dreptate
Oare sa fie de vina fructul vitei?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Grădina lui Dancoman
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» GRADINA DE POVESTE
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: