Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 9:17 am

Doini sintem alaturi de tine si cred ca fiecare din noi din cele din club avem cite un animalut drag .Ma gindesc cu groaza la aceste evenimente si nu pot sa cred ca ,catelusa mea scumpa si draga ma va parasi intr-o zi .Este foarte dureros .Sa fii si tu sanatoasa si daca esti fericita sa stii ca timpul te va face sa uiti durerea si sa te gindesti la clipele fericite petrecute inpreuna.Te pup si iti doresc numai bine.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 11:48 am

Doini e chiar trist
Nu faci decat sa-mi confirmi ce stiam de acu vreo 8-9 ani
Facultatea de medicina veterinara din Bucuresti e plina de incapabili si de ticalosi care nu fac decat rasu animalelor
Chiar vroiam sa intreb de blanosii tai
Eu recunosc ca eram extrem de curioasa sa-i vad live(stii ca-s nebuna dupa pisici)
Doini, animalele stiu cat le-ai iubit si din Raiul lor te vegheaza,fii tu sigura de asta
Bucura-te de cele care le ai si de viata ta noua
Eu astept momentul cand ne vei povesti de noua ta gradina
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 2:52 pm

Imi pare sincer rau. Mare necaz si parca ghinion, sa se-ntample doua rele, una dupa alta.
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 2:59 pm

Ce pacat!
In poze erau asa de frumosi....
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeVin Ian 27, 2012 10:21 pm

Doinita draga, oamenii pana nu sufera, nu se pot bucura! Neutral
"Sufletele" umane cele mai frumoase si curate sunt cele care interfereaza, pana la durere, cu animalele!!!
Sus In jos
anasstasia

anasstasia


Numarul mesajelor : 124
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradinarit, lucrez goblenuri
Stare de spirit : incerta
Data de inscriere : 11/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 9:11 pm

Doini, durerea din pacate nu trece niciodata, poate doar se estomeaza un pic. Pling, pentru ca m-am regasit in durerea ta.Si eu mi-am pierdut baiatul (asa ii spuneam), acum 3 ani si jumatate si doare, doare in continuare.... Iti doresc multa putere, nu stiu ce sa spun mai mult, pentru ca oricum cuvintele sint in zadar.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMar Apr 17, 2012 12:59 am

Imi cer scuze ca nu v-am multumit pana acum pentru incurajari si pentru vorbele cu care mi-ati mangaiat sufletul indurerat..,
recunosc nu am avut curajul sa revin, poate si din nevoia teribila de a nega si a refuza realitatea..
Asa cum spune Anastasia, durerea nu trece niciodata!
Urasc sa mai ies din casa dar sunt nevoita.., iar cand il scott pe Brutus nu stiu pe unde sa o iau ca sa nu imi mai aminteasca de locul blestemat...

Merg pe starda si imi plang copiii.., incerc sa nu-i plang lui in fata, ca sa nu-l fac sa se simta vinovat.., judecatorul din nauntrul meu o face.. destul de des..

dar ma bucur ca am avut curajul sa fac pasul catre o nou micuta :) peste o saptaman o iau acasa, i-am pus numele Shalima ( tempul iubirii) in amintirea iubitei Chanel... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

nu stiu daca am mai facut-o, dar daca ma repet imi cer scuze :) el este Strauss, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un pisoi teribil de dragastos si jucaus, care adoarme acolo unde il apuca, asa din mers, adoarme pe prag, in dus asteptand o picatura de apa..

Ei bine, daca prea multe despre gradinarit nu am ce scrie, macar lasati-ma sa bat campii cu experientele mele bune sau mai putin bune in gradinita mea..,
.., imi vars energia aici, imi transcriu gandurile in cuvinte corecte sau mai putin corecte, dar poate asa cum v-am obisnuit sincere si faca de interes..

Domanelor, ma inclin, si va doresc deja o zi buna si plina de evenimente placute!


Si iata-ma si prin gradina mea..,
im umbla sufletul prin ea...
Sus In jos
anasstasia

anasstasia


Numarul mesajelor : 124
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : gradinarit, lucrez goblenuri
Stare de spirit : incerta
Data de inscriere : 11/02/2012

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMar Apr 17, 2012 7:18 am

Este minunat ca ai gasit in tine puterea sa aduci linga tine noi animalute. Ele se vor bucura de un stapin bun, le-ai oferit o sansa la o viata buna.
Iti inteleg durerea, am trait-o. Singurul lucru care imi da o stare de liniste este gindul ca atita timp cit animalele mele traiesc si sint in preajma mea traiesc o viata buna. Gindeste-te la acest lucru, poate te va ajuta....
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 11:24 am

Asa e, mai fetelor, durerea dupa un "sufletel" pirdut nu dispare niciodata!!!
Moartea catelusei mele husky-Tara, mi-a schimbat perceptia asupra vietii Neutral De cand nu mai e Tara, nimic nu mai e ca inainte pale Plang zilnic dupa ea, cu atat mai mult cu cat, vreau nu vreau, vad mormantul ei din spatele gradinii Sad
Recunosc, n-am simtit niciodata in viata mea ce inseamna sa pierzi un suflet drag si n-as fi crezut niciodat ca voi suferi atat pentru un animalut.Dar, cred ca am depasit putin limita rationalului... mai mult, depresia de care sufar acum se datoreaza, in mare parte, disparitiei Tarei.
Ea a fost motivul si mobilul pentru care am ales sa traiesc la tara!
Am venit in curtea asta 3 ... persoane (eu, sotul si Tara), iar acum am ramas doar 2 Neutral
Nu zic ca nu-mi iubesc celelalte animalute care sunt acum in batatura mea, dar Tara a fost "cea dintai", a fost un membru al familiei mele.
Cand am spus veterinarului acum, cu Fulguta (imbolnavita de o capusa), ca iubesc mai mult animalele decat oamenii, mi-a zis ca a mai auzit "asta", dar sa nu exageram, totusi!!!
Lumea poate sa creada ce vrea, dar eu spun ceea ce simt si, putin imi pasa de de "perceptia" unora.
Pe langa cei 5 catei ai mei, o hranesc si pe mama maidanezilor care sta in curtea vecinului Gheorghe. Tocmai a facut ... 5 pui negri. What a Face Acum au iesit din ascunzatoare si au inceput sa manance. Asa ca, le dau si lor mancare cu orez si lapte. I-am luat pe toti in brate. Unul negru si rau (la numai 4 saptamani latra si maraie de parca ar cine stie ce dulau Very Happy ) a fost "adjudecat" de sot pirat ... cica, in amintirea micutului maidanez negru care n-a supravietuit atunci cu cei 2 frati ai lui. Prin urmare, voi avea, iar, 6 caini Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 3:02 pm

ma bucur sa gasesc intelegere si sustinere Pene !
Pe mine, un urma cu vreo doi ani, un "prieten" m-a acuzat ca dau mai multa atentie animalelor ca oamenilor, si mi-a spus ca cei care iubesc florile si animalele nu iubesc oamenii! Si, de cate ori venea la noi in vizita ma punea sa imi inchid pisicii in camera tehnica si sa imi dau cateii afara in gradina !!! O data l-am poftit sa stea el in garaj, iar in final, i-am taiat macaroana definitiv .., asa.., sa ajut sarmanul om.., sa nu mai fie deranjat de veselia animalelor mele
I-am raspuns dupa sufletul lui tampit!
DA! "ai dreptate, nu iubesc oamenii care nu au capacitatea de a iubi animalele si florile"
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 3:17 pm

Doina sa stii ca si eu am primit asemenea acuzatii chiar de la fiul meu cel mic ma acuzat ca iubesc mai mult cateii ca nepotii dar oare nepotii trebuie sa-mi bata animalele de ce nu educi copii ca sa iubeasca animalile .Dar sa nu mai spun de flori ma ascundeam cind cumparam flori dupa ce le-am facut casa cu tot ce trebuie in ea trebuia sa le dau toti bani care ii aveam ca lor nu le ajungea ca lucra numi el daca le dadeam toata saptamina si nu le dadeam simbata era bauil mare .Asa ca intr-o zi am inchis pravalia si cu toate supararile pentru ca sa spun ca tot noi sintem cei rai cei care nu au facut nimic pentru ei sint vai saracii iar noi sintem cei rai asa ca nu mai vreau sa ma gindesc ce discutii ce birfe cu socri lui parca ar fi facuti de ei .In ziua de pasti m-am intilnit cu el ca sta in curtea noastra si macar buna ziua sa uitat ca la cei mai mari dusmani ai lor. Asa ca da iubesc mai mult animalele si florile un animal te iubeste neconditionat iar o floare iti incarca sufletul de bucurie.
Sus In jos
costieanuconstantin




Numarul mesajelor : 223
Localizare : codlea
Joburi/Distractii : gradinarit , albine ,noutati
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 3:30 pm

Sad Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1059784619
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 4:29 am

Si iata-ma prin gradina mea..,
imi umbla sufletul prin ea...


Imi este dor de voi dar si de mine, de vremurile cand ma alintam si va zapaceam cu copilariile mele, cu greselile facute din graba de a va reda si impartasi experientele mele de novice in ale gradinaritului.., ce frumos era!!!! Cat de bine ma simteam sa va povestesc tot ce faceam, gandeam, simteam si imi doream ...,

Buna dimineata doamnelor !!!
Ma inclin! Va simt si duc doru l!!!
Cu un zambet larg pe chipul nedormit..., va doresc sa fiti sanatoase si puternice dar si voiose , sa aveti abundenta si prosperitate si sa fiti inconjurate de toate florile pe care vi le doriti si de cei pe care ii iubiti!!![i]


Un suflet plin de flori si de culori ratacit in tara lalelelor
Sus In jos
sicamin

sicamin


Numarul mesajelor : 389
Localizare : timisoara
Joburi/Distractii : drumetii ,gradinarit
Stare de spirit : destul de buna
Data de inscriere : 01/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 9:36 am

Doini ,cat ma bucur ca nu ne-ai uitat Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1059784619 ! Si noi iti ducem dorul si asteptam sa ne povestesti cate ceva din tara lalelelor .
Iti doresc tot binele si sa-ti realizezi visele !
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 10:28 am

Rezista, Doini, daca ai reusit sa fii acolo pana acum, inseamna ca ce a fost greu a trecut! Hai, curaj, mergi mai departe!

Sa nu te superi pe mine, mi-am permis sa ma uit pe harta ta astrala, nu stiu ora si locul nasterii, dar chiar si asa iti pot spune ca ai noroc cat cuprinde! Indiferent ce simti acum, esti o persoana insemnata, care va reusi in viata, periodic vei pica in groapa cu leii, dar dupa aceea o mana salvatoare te ridica de acolo si te aseaza pe un loc mai inalt decat ai fost inainte. Nu iti ascund ca acum treci o perioada grea, dar sa ai incredere in persoanele varstnice, ele sunt salvarea ta, pana in vara anului acesta acestea iti vor fi de mare ajutor, chiar si dupa aceea. La inceputul lui august iti vei reveni, cu siguranta. Totul se va aranja de la sine. Sa nu uiti, ai noroc cat nu au alti 10 oameni!
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 10:56 am

Buna draga mea,bine ai revenit in gradinita ta!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 1:49 pm

Cat sunteti de dragute si de blande in cuvinte !! Si, ma bucur ca am invins timiditatea de a scrie ce simt..., dor.., mult dor!
In schimb, nu prea am cu ce ma lauda.., sau mandri..., sau povesti..., Astep ca voi toate primavara, astept soare sa imi zambeasca si sa-mi dea putere...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 1:52 pm

Vernil a scris:
Rezista, Doini, daca ai reusit sa fii acolo pana acum, inseamna ca ce a fost greu a trecut! Hai, curaj, mergi mai departe!

Sa nu te superi pe mine, mi-am permis sa ma uit pe harta ta astrala, nu stiu ora si locul nasterii, dar chiar si asa iti pot spune ca ai noroc cat cuprinde! Indiferent ce simti acum, esti o persoana insemnata, care va reusi in viata, periodic vei pica in groapa cu leii, dar dupa aceea o mana salvatoare te ridica de acolo si te aseaza pe un loc mai inalt decat ai fost inainte. Nu iti ascund ca acum treci o perioada grea, dar sa ai incredere in persoanele varstnice, ele sunt salvarea ta, pana in vara anului acesta acestea iti vor fi de mare ajutor, chiar si dupa aceea. La inceputul lui august iti vei reveni, cu siguranta. Totul se va aranja de la sine. Sa nu uiti, ai noroc cat nu au alti 10 oameni!


Ce mi-a placut ce ai scris Vernil !!! Sarut mana pentru incurajari !!!
Sunt nascuta la 11 (ziua) Constanta , mai spune-mi ca tare mult imi mai place :) Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1059784619
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 4:07 pm

Chiar vrei ? In toamna, s-ar putea sa ne anunti ca te mariti si ca ai un job excelent. Pana atunci, insa, ai de invatat ce e rabdarea. Ai ascendent in Balanta, iar casa inaltarii este in Leu, unde ai un stelium (grupare de planete) de exceptie. Pe cat de bun este acest aspect, in balans cu el ai un altul, care te trage in jos. Incepand din august anul acesta, vei scapa de ghinion. Si vei fi fericita, implinita.
Mai vorbim, sa dea Maica Domnului sa-ti gasesti drumul si sa fii fericita!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 4:58 pm

Chiar daca treci rar pe la Club, esti in mntea si in inima noastra, Doini!
De cate ori ma gandesc la momentele acelea cand imi povesteai despre tine, imi dau lacrimile Sad
Dar, asa cum iti spuneam atunci, sunt sigura, in continuare, ca va veni soarele si pe strada, oriunde ar fi ea sunny
Daca se mai adeveresc si prevestirile astroloagei noastre, atunci vei fi un om implinit. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1198068053
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 3:09 am

Vernil a scris:
Chiar vrei ? In toamna, s-ar putea sa ne anunti ca te mariti si ca ai un job excelent. Pana atunci, insa, ai de invatat ce e rabdarea. Ai ascendent in Balanta, iar casa inaltarii este in Leu, unde ai un stelium (grupare de planete) de exceptie. Pe cat de bun este acest aspect, in balans cu el ai un altul, care te trage in jos. Incepand din august anul acesta, vei scapa de ghinion. Si vei fi fericita, implinita.
Mai vorbim, sa dea Maica Domnului sa-ti gasesti drumul si sa fii fericita!


Iti multumes Vernil Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1059784619
Incredibil dar asa si este, si aici ma refer la ce mi-am propus.., sa invat sa am rabdare.., destul de greu, dar invat :)
Referitor la august, de asemeni cred ca voi incepe o nou era :) .., ghinionul meu inseamna un proces care imi consuma energia si banii de peste 6 ani.., ma rog, ideea e ca pana in vara cred ca se va termina...
De maritat nu stiu ce sa zic :)) dar de un job , uffff imi doresc cu toata suflarea mea sa se intample cat mai curand.
M-ai surprins tare frumos Vernil, iti multumesc inca o data!!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 3:18 am

penelopa a scris:
Chiar daca treci rar pe la Club, esti in mntea si in inima noastra, Doini!
De cate ori ma gandesc la momentele acelea cand imi povesteai despre tine, imi dau lacrimile Sad
Dar, asa cum iti spuneam atunci, sunt sigura, in continuare, ca va veni soarele si pe strada, oriunde ar fi ea sunny
Daca se mai adeveresc si prevestirile astroloagei noastre, atunci vei fi un om implinit. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1198068053

Pene draga Pene, de multe ori am avut tendinta sa va scriu, dar ne mai avand gradina..., na! imi este parca mai greu ca, vorba acea, aici e un forum despre gradini si gradinari.., :)
eu ma simt gradinar pana in farful urechilor.., dar fara gradina parca ma simt goala si sunt pudica Rolling Eyes
He he, mda.., mi-a facut mare bine sa iti povestesc despre mine, si te simt alaturi de sufletul meu plecat departe..., da! te simt aproape!!
Va pup
P.S de cand nu am mai intrat pe aici nici nu stiu unde as mai putea sa va salut Sad asa ca indrumati-ma si pe mine
Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 1059784619
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 9:20 am

Lasa, intra tu in gradina ta virtuala, ca te gasim noi Wink
Aici, la Club, nu e asa mare strictete ca pe alte forumuri de plante. Scriem si despre problemele care ne macina in materie de plante, chiar daca nu avem gradina ... ca, de aceea e Club Very Happy , un loc unde ne strangem sa mai schimbam o vorba-doua monkey
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 12:21 pm

Doini ,neatza si bine ai bagat "coada" prin gradina
Ce faci tu?
Nu se poate sa n-ai macar gradine de ghivece
Anul trecut aveai lalele in mii de "ciubeie"
Ce ai facut cu ele
Povesteste ceve
Rele sunt o multime si mai ales oameni rai,ce conteaza
Dai ignore si vezi numai lucruri bune
Trebuie sa ne povestesti despre animalele tale,despre tine si cand ne mai vizitezi,in real
Io te astept la un gratar si la un tocat de crengi mai la vara
Acu ma pregatesc de taieri,iar de mutari de facut porti,obeliscuri,cosuri si alte dracii prin gradina
In principiu mi-ar trebui o echipa de tamplari ,sudori si sapatori pt tot ce am io in cap
Bineinteles ca numai fierul pt porttile de trandafiri mi-au epuizat deja bugetul ,cand mai pun si manopera cred ca ma scot ai mei cu bucatica la vanzare sa-si recupereze finantele
Deocamdata vad ca sunt angrenati si ei in transformari si nimeni n-a protestat foarte tare
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitimeLun Feb 18, 2013 10:40 pm

Buna Tink-ule, buna seara tuturor

Ce sa fac, nici doi bani Laughing stau pitulita in mansarda surori mele asteptand vesti de la avocat ca sa stiu cand pot pleca acasa, dar in schimb gandesc, visez si ma rog pt lucruri mai bune, fac si imi pun planuri pe hartie, visez cu ochii mintii zilesi si vesti bune, incerc sa raman eu, un izvor de veselie si de energie iubitoare.

Florile. Pe o parte din ele le-am dat unei prietene, iar pe cele pe care le-am pastrat.., uffff zambilele deja s-au trecut Sad pt ca nu am avut loc in boxa, iar pe balcon ar fi fost mult prea frig si, le-am tinut intr-o camera pe post de depozit (neincalzita, cu jaluzelele trase) ..., iar inainte de revelion cand Frenk se pregatea sa vina in Romania si el (am sarbatorit aici anul nou) s-a gandit sa ude ghivecele cu dusul Very Happy dar numai ca nu s-a gandit sa le si mute inapoi in camera lor.., cand s-a intors (eu inca sunt in tara) nu intelegea de unde era parfumul de flori in casa..., baia noastra luminata era plina de zambile clown

Animalutele sunt bine, sunt cu mine pt ca de data asta am venit cu masina ( Brutus, Shalimar si Strauss [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (cei din urma sunt noi mei copilasi si sunt de nedespartit ) Amarige a ramas cu Frenk ( de cand s-au vazut a fost dragoste la prima vedere )

Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 12 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: