Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Palmieri la Satu-Mare

In jos 
+10
doina
gabriela60
Marga
georgiana
stefana
penelopa
Vernil
Attila
Tinkerbell
Myosotis
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 8:03 am

aoleo Atti asa mare se face eu am unul cam de 15 ani dar cam la 2 luni ii tai cite 2 Frunze de la poale inca nu e asa mare ca al tau na are doar 2 m cu vas cu tot ... iui da mare se mai face ..citi ani are al tau ?bine cred ca le merge mai bine afara ..mai ales vara frumos domnule frumos imi place tare mult dar mie imi e frica sa ii las afara ca la noi ajung temperaturile iarna si la - 25 de grade
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 12:34 pm

geodezia draga ce crezi la noi in nord plaua cu petale iarna Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 1059784619 da de unde a prins afara si minus 27 acu cativa ani dar cum este imbracat rezista numai ca acum tare a luat pai si acum construiesc locuinta noua si la anu vom face un proiect cu totul special inca lucream la ele dar va fii super aia va rezista pana la 10 metri si diametru cam 2 metri si se va putea imbaraca foarte repede dar mai am nevoie de timp idei si multi bani cam asa este cand cineva si a hotarat sa bea cescuta de cafeluta sub palmieri propri Laughing A zis Agota ca si cand ma vor pune sub pamant pe mormant imi va pune un palmier sa ma manance ca si acum asta fac ami manaca viata Very Happy si spatele
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 1:25 pm

D-na are dreptate
fii-mea a zis ca imi aduce toate florile acolo dar eu nefind religioasa ma voi incinera ca doar nu or da foc la toate florile  
Atti draga totusi imi e frica sa ii las afara
ioi tu 10 m?
na la mine mai are pina la 3 m
atit are sala inaltime
deci mai poate creste asa vreo 10 ani linistit ca o sa tot tai din  el
nu il las  sa se duca asa vertiginos
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 1:38 pm

Pe cat de mare esti, mai Atti, pe atat de mic pari pe langa palmierii aia de Satu Mare Laughing Oricum, se pare ca, la un moment dat, n-o sa te vad prea bine langa ei Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 2945718842 Sunt curioasa ce hale o sa construiesti tu acolo, on care sa incapa ditamai palmierii:!3:
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Noi 05, 2014 1:43 pm

Atti, floricica aia albastra e interesanta, dar nu atat de mult incat sa tii, cu orice pret, s-o ai in curte. Mai bine ii trimit eu Agodei butasi din muscatele mele Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 2945718842
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeSam Noi 08, 2014 3:03 am

Ei Pene Draga
Vezi si la ora asta sunt linga aparat cu proiectul pentru anul viitor si se pare ca se cristalizeaza mai am mult pana la finalizare dar sunt pe drumul cel bun ai sa vezi ce fain va fii soper ca si voi reusi sa duc la capat cat despre floricica aceea tare mi a placut de aceea am luat de acolo din Corfu stii ca totdeuna ami place sa adun ceva pe unde umblu dar daca ai fii vazut acolo in multimea ei era o minune si ce sa spun culoarea aceea albastra poza nu o reda dar era o minunatie si tare as vrea sa o multiplic .De reusesc am trimit si tie ai sa vezi ce faina este .Acum merg si eu ca dimineata am de lucru devreme noapte buna tuturori .
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Dec 18, 2014 9:45 am

Draga Atti, sunt fecricita! Se pare ca, la serviciu, "fruncea" si "gatul" sunt din Satu Mare Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 1059784619
Datorita tie, am ajuns sa iubesc tot ce vine din Satu Mare:D Chiar sunt prietena cu toti concitadinii tai, care lucreaza in compania noastra.

ps. Vezi, a fost bun si Silaghi la ceva monkey ... cat a fost ministru, a adus vreo 10 sat-mareni la noi!!!
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 28, 2014 12:37 pm

Ma bucur draga Pene ca te simti bine la servici asta ati dores si pe anul care vine .
Sa aveti un An cat mai freicit .
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 17, 2015 11:43 pm

Buna seara tuturori am avut un pic de timp si m-am gandit ca va pun cateva poze sper ca nu va plictisesc .In sfarsit au apucat sa infloresca si astea pana acum 5 sau deschis dar mai sunt cateva Very Happy Very Happy Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 8:52 am

frumoasa parasea paradisului a ta Atti de care esre obisnuita sau Nikolai na eu am incercat vreo 3 ani si cu seminte si rasad si de toate nu am reusit sa o pastrez este spectaculoasa felicitari
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 9:43 am

Wow ! Attila cati ani are planta ?
Eu am una de 9 ani si inca n-am vazut floarea.
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 9:43 am

Poi da geodezia
Este regina am si Nicola dar acea este mult mai mare si planta si floarea nici nu mai stiu ce sa fac cu ea ca deja este peste 3 metri si abia o pot tine in sera anul aceasta trebuie cumva sa rezolv si problema asta dar din pacate ea inca nu a inflorit cred ca este cam rara pe la noi si la vecini una singura am reusit pana acum sa vad inflorit in natura era la Corfu anul trecut in castelul lui Sisi regina Austriei ce sa spun era fenomenal am stat mult timp tot uitanduma la ea ca un copil dupa care a venit Sefa si ma fugarit ca ajunge deja Very Happy
Apropo si eu tot prin seminte am ajuns la ele si la varianta Nicola ea a sosit tocmai din Israel de la o forumista veche de pe Un alt forum ..... nu vreu sai fac reclama poate se supara cineva Rolling Eyes
Acum fug si eu in sera ca mai am foarte mult de lucru nu as vrea sa raman in urma ca anul trecut .
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 9:48 am

sa ne mai pui poze
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 9:49 am

Buna Dimineata Draga Myo
Pai cand erai pe la mine deja o aveam cred ca avea vreo 2 anisori deci a cam trecut vremea Wink
Mai tii minte cum spuneati atunci rabdare copile rabdare ca eu deja vroiam sa vad atunci floriile si Mada si Lili a ras cand am zis ca (na lasati numai ca eu o voi vraji ) Very Happy Very Happy Very Happy
Pai pana acum a trebuit sa vrajesc ce sa fac poate nu iam placut Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 1059784619
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mar 18, 2015 12:12 pm

Eh, ce vremuri cheers
S-au dus....
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 16, 2015 12:18 pm

Vremurile trec, oamenii se schimba, doar amintirile raman si ... prietenii adevarati! monkey
Draga Attila, sunt fericita ca ai ramas un bun prieten. Iti multumesc ca existi! Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 1059784619
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 24, 2015 12:45 pm

Buna Dimineata  Tuturorii
Iar apar putin ca sunt tare ocupat dar asta nu am vrut sa pierdeti uitati ce a facut dinsa :-)
Dupa o furtuna faina cand mi a golit gradina a cazut gheata dar nu jucarie desi eu beu whisky fara gheata :-)
Dupa ani buni de asteptare am reusit sa pun la lucru si vara ca a mai avut flori doar odata si acea era in ianuarie si era sa nu observ in jungla mea uitati Crinnum Amabile dupa 10 ani
Inainte de a descchide

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si restul pozelor se pot vedea aici :-)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper ca va placut
Si promit ca mai vin cu raritati
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 24, 2015 12:48 pm

o victorie frumoasa
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 24, 2015 4:38 pm

Ati numai frumuseti;felicitari!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 25, 2015 9:56 am

Atti nu se mai încurcă cu banalități Very Happy , acum are o mare slăbiciune pentru rarități clown
Interesant crinul, Atti, dar e parfumat? ... dacă nu-i, atunci nu mai e interesenat monkey
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 25, 2015 11:54 pm

Multumesc multumesc
Pene draga nu numai raritati dar tuja si muscatle are toate lumea :-)
Crinul acesta este o adevarata raritate a ajuns la mine cu multe incurcaturi dar sa vad deja si inflorit imi da o satisfactie adevarata macar atat dupa foarte multe eforturi .Cat despre parfum da are si este foarte interesant si intens nu am mai simtit asa ceva pana acum .
Acum merg si eu sa mai lucrez ca ziua sunt o cartita :-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Palmieri la Satu-Mare
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
 Subiecte similare
-
» Donez cactus mare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: