Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Palmieri la Satu-Mare

In jos 
+10
doina
gabriela60
Marga
georgiana
stefana
penelopa
Vernil
Attila
Tinkerbell
Myosotis
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 10:10 pm

Attila, bun venit in gradina ta cheers
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 10:14 pm

Myo gradina ai facut-o tu sau Atilla?
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 11:00 pm

Acum nu mai anteleg nimic
Mam chinuit o jumatate de zi sa fac gradina mea am si scris an ea acum este disparut si apar 2 noi facute de alti nu mai inteleg nimic an fine
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 11:04 pm

Ce nu intelegi?
Ti-au facut gagicile 2 gradini,una Myo si una ,Vernila
Esti singurul cu 2 gradini..........fii fericit si populeaza-le 👽
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 11:07 pm

Myo, te rog mult sa stergi topicul Gradina lui Attila, fara sa vad ca ai infiintat tu o gradina pentru prietenul nostru, am facut acelasi lucru. Sorry Embarassed
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 8:48 am

Dragă Attila, de la o anumită vârstă, femeile încurcă totul în jurul lor! Palmieri la Satu-Mare 1317549515
Aşa că, vezi cum te descurci şi tu în cele 2 grădini ale tale.
Eu aş zice să alegi una în care să ne plimbăm şi noi în cunoştinţă de cauză.
Deci, spune tu pe care o preferi: "Grădina lui Attila" sau "Palmieri la Satu Mare" ?!!!
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 9:54 am

Buna
Dragii mei eu zic ca sa nu fie suparare ca aleg una sau alta sa fie sters amandoua si am sa fac eu una bine
Si anca ceva dar sa nu se supere nimeni este cam greoaie de manuit acest forum nici nu stiu de ce sau doar obisnuinta ami spune dar am sa ma mai uit mai atent ,trebuia sa fie simplu de tot ca sa vada si cel de la tara adica provincie cum merg lucruriile dar poate gresesc atunci scuzatim interventia
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 11:48 am

Nu e nicio supărare, Atti, dar forumul ăsta e unul gratuit şi nu putem cere prea multe de la el.
Myo, ca administrator, nu are prea multe drepturi. Face şi ea ce poate.
De reţinut, este faptul că aici noi nu vrem un forum strict de informaţii despre plante (aşa cum este - cât mai este Palmieri la Satu-Mare 2945718842 - TM), ci unul cu aceeaşi tematică - PLANTELE- dar dezbătută liber, fără teama de a fi off-topic sau de a fi banaţi că nu ne-am exprimat în termeni ştiinţifici.
Oricum, din experienţa îndelungată pe TM (6 ani), am observat că noii useri care se înscriau, niciodată nu citeau topicurile din urmă (sau, erau foarte puţiniu care făceau asta) şi puneau întrebări la care puteau găsi răspunsul cu 1-2 pagini în urmă.
Deci, baza acestui forum vrem să fie grădinile noastre unde putem discuta orice şi oricum despre toate problemele legate de plantele noastre.

ps. E foarte bună ideea ta! Fă-ţi singur grădina ta şi numeşte-o cum vrei, apoi Myo va şterge aceste imitaţii ale grădinii tale.
Succes!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 10, 2011 12:28 pm

Attila, hai că te aştept sub Palmieri la Satu Mare să-ţi şoptesc ceva! Laughing
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 10, 2011 6:41 pm

Na bine Pene sa fie dar numai pentru soapte Embarassed bounce
daca tot a facut Myo sa ramane asta sper ca nu veti uita ca asta este gradina mea clown
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 11, 2011 8:42 am

Palmierii din Satru Mare sunt inconfundabili, dragă Atti! Embarassed ... sigur îi nimerim Laughing

Ştii, mă tot gândesc la ce-om vedea noi la tine, la faţa locului (căci, eu vin sigur ❤ , îmi iau chiar şi CO în perioada aia), aşa că pune şi tu nişte poze (sau link-uri la poze) ca să-mi fac o idee. Stai liniştit că eu nu obişnuiesc (şi nici nu-mi place) să umblu cu foarfeca în mână, dar pot să vă ţin lanterna când tu umbli cu gagicile, noaptea, pe sub tufişuri. Palmieri la Satu-Mare 2945718842
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Mai 12, 2011 2:03 pm

Na bine draga Pene am sa aranjez eu cu tine treaba aici an tufis Very Happy
Singura problema este ca anca am foarte multe pe capul meu cum termin udaatul antrun capat trebuie sa iau din nou capatul cealalt na ce sa zic mai am de transplantat unele desi as avea atate poze de pus dar lipsa de timp ce sa fac 😢

AAAAAAAAAAAAa
si sa nu uit
Am vrut sa te cer ca daca se poate nu aduni tu te rog gasca cine vrea sa vina pe la mine ca nu cumva sa uit pe cineva afara .
Ar fi sa veniti sambata dar cine vrea poate sa vina si Vineri si vor dormi pe la mine cat loc este si cine nu an gradina am loc de cort Laughing iunie 3-4-5
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeVin Mai 13, 2011 8:40 am

Parcă stabiliseşi cu GetaV pe TM că venim la tine pe 10-11 iunie ... sau, atunci vine alt grup?!!!
Oricum, noi ne întâlnim mâine (sâmbătă) la GetaV şi hotărâm exact dat şi "gaşca" care va veni la tine.
Duminică îţi dăm un răspuns.
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeVin Mai 13, 2011 5:22 pm

Atti, vezi ca Pene o sa-ti sopteasca si pentru mine ceva. Am o rugaminte la tine, soaptele de la mine sa le spuna la urechea cealalta, ca sa stii ca sunt ale mele. Din pacate, eu nu pot veni la Satu Mare. Am un an foarte greu la serviciu ... Dar o sa treaca, cu ajutorul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeSam Mai 14, 2011 5:16 pm

Vernile sa stii ca ami pare tare rau ca nu poti veni eu ati urez numa bine si sa scapi de probleme cat mai repede si la anu sa vedem si pe tine an sahara mea
Cat depre tine draga Pene de aceea am zzis ca eu nu pot sa stiu cine ce probleme are asa ca faceti va rog sa fie bine pentru toti mie numai sa-mi spuneti va rog cu o zi mai devreme ca veniti
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeLun Mai 16, 2011 10:47 am

Am impresia, Atti, că n-ai citit la "Vocea Americii" ce-a hotărât Consiliul Naţional al Clubului în legătură cu întâlneala de la tine , aşa că îţi mai zic şi aici, în ograda ta:
Din motive obiective, vom veni la tine în we 10-11-12 iunie. Rămâne de văzut care e ziua din cele 3 în care vom fi la tine.
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 17, 2011 5:29 pm

Asa sa fie cum credeti voi ca este mai bine .
Azi am avut o bucurie ca din cei sapte seminte de Erythrina crista galli una a anceput sase miste ,cam mic este procentajul dar poate se va mai razgandi careva .
Au o coaja tare de tot si mai las la muiat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 17, 2011 5:42 pm

Poate nu le place recipientul Razz
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 17, 2011 8:36 pm

poate dar am tinut doar 1 saptamana si a iasit unul
Poate trebuie sa mai astept Wink
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMier Mai 18, 2011 9:04 am

Ce castane mai sunt şi .... Erythrina asta, măi Atti? E pom, e arbust, e tufă ... Shocked
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 2:52 pm

Atti, mai bine ai avea grijă de "palmierii" tăi decât să-ţi pierzi vremea prin grădina "aia" şi toate cele Very Happy
Aici sunt toţi admiratotii tăi! Wink
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeMar Mai 24, 2011 6:14 pm

Pene sper ca-i umpliu masina lui Florin cu palmieri!
Daca as putea si n-ar fi drumul asa de lung..............mama ce as merge si eu
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 5:43 pm

Tinkerbell a scris:
Pene sper ca-i umpliu masina lui Florin cu palmieri!

sustin ce zice clopotzica
PS: daca este nevoie, sotul meu are remorca pentru masina Very Happy
Sus In jos
Attila

Attila


Numarul mesajelor : 115
Localizare : Satu Mare
Joburi/Distractii : Electronist,pai cam multe de aceea nu ma anpac cu 24 de ore antro zi
Stare de spirit : veselie totala
Data de inscriere : 01/05/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 4:14 pm

Pai puteti aduce si 2 remorci si doar un sac de bani Very Happy
Dar pana atunci va trebui sa va multumiti cu asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 4:18 pm

Lasă, Atti, că mie nu-mi plac palmierii Wink , dar trompeţica asta mică şi galbenă chiar e drăguţă. Shocked What a Face
Sus In jos
Continut sponsorizat





Palmieri la Satu-Mare Empty
MesajSubiect: Re: Palmieri la Satu-Mare   Palmieri la Satu-Mare Icon_minitime

Sus In jos
 
Palmieri la Satu-Mare
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Donez cactus mare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: