Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina zoo-botanica

In jos 
+20
doinabacau
duduta190578
costieanuconstantin
gabriela60
Carina
gabi_gabriella
Doini
Mirela
Vernil
Mihai
simonaelena
Karla
Myosotis
codruta
bubu
georgiana
Rux
penelopa
stefana
Tinkerbell
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 11:06 pm

Tink, m-ai dat gata cu muscatele. Mai ales cu englezoaicele.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 11:18 pm

Ma bucur,asta a si fost intentia
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 11:19 pm

Si n-am apucat sa le pozez pe toate
Asta e colectia de anul asta ,n-am suportat pierderile
Mai am caqteva de anul trecut si sper ca se harnicesc si ele
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 6:00 am

Mai ,Tink ,da ce se aude prin gradina ta ,mai ? Este galagioasa tare ,ca sa nu zic altfel .
Ideea este ca mie nu-mi place sa ma stresez cind ma plimb prin gradina ,a mea sau a altora.Este un loc de relaxare.
Cum mie imi plac spatiile largi (ca de aia activez prin mai multe "gradini ' ) as dori ca aerul pe care-l respir sa fie parfumat de la frumusetea florilor si nu inversunat de la daunatorii lor,.
Asa ca ,cum tu ai o gradina frumoasa ,cu multe plante ,vreau sa ma plimb cu drag ,ca de altfel ,prin orice alta gradina.
Face-ti ceva , proprietar si vizitatori ,in acest sens.. Viata -i scurta .. .

In alta ordine de idei ,Tink ai niste muscate ceva de speriat ! Eu anul asta mi-am propus sa nu cumpar niciuna . Ma orientez la alte plante de gradina care-mi lipsesc .
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 6:56 am

Rux a scris:
Rux a scris:
Mai ,Tink ,da ce se aude prin gradina ta ,mai ? Este galagioasa tare ,ca sa nu zic altfel .
Ideea este ca mie nu-mi place sa ma stresez cind ma plimb prin gradina ,a mea sau a altora.Este un loc de relaxare.
Cum mie imi plac spatiile largi (ca de aia activez prin mai multe "gradini ' ) as dori ca aerul pe care-l respir sa fie parfumat de la frumusetea florilor si nu inversunat de la daunatorii lor,.
Asa ca ,cum tu ai o gradina frumoasa ,cu multe plante ,vreau sa ma plimb cu drag ,ca de altfel ,prin orice alta gradina.
Face-ti ceva , proprietar si vizitatori ,in acest sens.. Viata -i scurta .. .Asta daca o iei ca o dorinta de a mea ,nu ca spun o parerea sau ca un sfat ! Nu -mi permit sa dau sfaturi !

In alta ordine de idei ,Tink ai niste muscate ceva de speriat ! Eu anul asta mi-am propus sa nu cumpar niciuna . Ma orientez la alte plante de gradina care-mi lipsesc .
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 6:58 am

Rux a scris:
Rux a scris:
Rux a scris:
Mai ,Tink ,da ce se aude prin gradina ta ,mai ? Este galagioasa tare ,ca sa nu zic altfel .
Ideea este ca mie nu-mi place sa ma stresez cind ma plimb prin gradina ,a mea sau a altora.Este un loc de relaxare.
Cum mie imi plac spatiile largi (ca de aia activez prin mai multe "gradini ' ) as dori ca aerul pe care-l respir sa fie parfumat de la frumusetea florilor si nu inversunat de la daunatorii lor,.
Asa ca ,cum tu ai o gradina frumoasa ,cu multe plante ,vreau sa ma plimb cu drag ,ca de altfel ,prin orice alta gradina.
Face-ti ceva , proprietar si vizitatori ,in acest sens.. Viata -i scurta .. .Asta daca o iei ca o dorinta de a mea ,nu ca un sfat .Nu -mi permit sa dau sfaturi in astfel de situatii .

In alta ordine de idei ,Tink ai niste muscate ceva de speriat de frumoase si MULTE ! Eu anul asta mi-am propus sa nu cumpar niciuna . Ma orientez la alte plante de gradina care-mi lipsesc .
,Desi ieri la Kaufland era cit pe ce sa -mi se lipeasca de mana unele ghivece ...
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 12:03 pm

Si mie imi plac si-s tare mandra de ele
Rux eu am un principiu nu invit in gradina sau in casa decat persoane care-mi plac si nici nu ma duc in vizita la oameni care nu-mi plac
Deci.........................musafiri nepoftiti ii poftesc afara si-i ignor
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 12:25 pm

Aicea - ai dreptate 100% .
Dar ,nu uita exista institutia trasului cu ochiul si cu urechea ... pe care toti o practicam mai mult sau mai putin ,dar ea exista si nu ai ce-i face .
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:06 pm

Rux.........dar pot macar sa sper ca daca imi ridic gardurile n-or sa mai se benocleze?
Tocmai vreau sa mai plantez spre strada niscai boscheti ascunzatori de priviri
Dupa cum am mai spus,am oroare de lume care sa se zgaiasca la mine in curte
Azi am scapat in piata si bineinteles ca fix la o tanti cu flori am nimerit
Am luat niste ghivecele cu petuni pitice,curgatoare ,violet inchis si niste mimulis pestrit
am cu ce orna ghivecele atarnatoare
A vazut cineva pe undeva (vb de Bucuresti si imprejurimi) niste vase mai mari de ceramica?
Ghivece-jardiniere,dar nu Praktiker,Brico ca alea-s scumpe
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:13 pm

Tink ,benoclatul este in legea firii .. nu scapi de el si pace .
Eu sint o tipa careia ii place sa se benocleze ..... Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 2945718842
Pe de alta parte ,pune si tu ceva copaci in care nu se pot urca ,altfel .. degeaba.
Si nu uita ca azi te vade orisicine "de sus " adica cu google earth Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 2945718842
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:23 pm

Lasa Rux ca una e uitatul si altul e benoclatul
Uite eu azi m-am plimbat in drum spre casa si am admirat gradinile cartierului ,dar nu m-am asezat la panda sa vad daca vreun vecin si-a intins chilotii si daca aia sunt spalati bine sau nu
Asa am ajuns sa ma salut cu parte din vecini,am primit informatii pretioase despre sanatatea si dispozitia patrupedelor lor si mi s-a oferit si un pui de catel si unul de pisica(de parca as mai avea nevoie)
Castigul mare a fost ca o batranica din vecini mi-a oferit un pui de arbust.........nu stiu exact ce e dar cert e ca il vreau(e ca o iasomie batuta si nu foarte parfumata
In toamna mi-a oferit un pui de spireea alba(floarea miresii)
Daca reuseste sa-mi faca rost de un Boulle de Neige(viburnum) ma face fericita
Am pus si eu bete la prins si parca s-ar arata ca am noroc
Sus In jos
codruta

codruta


Numarul mesajelor : 240
Localizare : Veldhoven - Olanda
Joburi/Distractii : xxx
Stare de spirit : oscilanta
Data de inscriere : 25/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 12:10 pm

Tinkerbell a scris:
Si n-am apucat sa le pozez pe toate
Asta e colectia de anul asta ,n-am suportat pierderile
Mai am caqteva de anul trecut si sper ca se harnicesc si ele

In timp ce admiram muscatele tale ma intrebam daca sunt de anul acesta sau ai trecut iarna cu ele Very Happy La cat de bine arata eram convinsa ca sunt achizitii noi Very Happy
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 11:06 am

Codruta ai dreptate
Marea majoritate sunt cadoul vara-mii pt mine si-s muscate..........unguresti
Am si "resturi" de anul trecut si au inflorit
N-am reusit sa fac poze la toate muscatele pe care le am(daca mi le-a pierdut taica-meu pe marea majoritate ,m-a apucat disperarea si am inceput sa ma" plang" ca-mi trebe)
"Achizitiile noi" sunt unele de prin feb-martie si au stat bine mersi in sera pana s-a incalzit
Sus In jos
codruta

codruta


Numarul mesajelor : 240
Localizare : Veldhoven - Olanda
Joburi/Distractii : xxx
Stare de spirit : oscilanta
Data de inscriere : 25/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMar Mai 31, 2011 11:10 am

Si "resturile" mele au inceput sa infloreasca dar plantele nu arata prea bine. De aceea indepartez florile acum pana isi mai revin muscatele si se imbraca cu mai multe frunze. Ciuda imi este ca am promis lastari de la muscata trandafiras dar noile ramuri sunt inca tare mici asa ca nu pot taia nimic. Lastarii pusi la prins in toamna nu au supravietuit.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 2:02 pm

Tinkerbell a scris:
Ba da."fairy-ul " crescut si agatat de o creanga de la paulownie
Una mai de jor,se catatrare stiurlubaticul pe la vreo 3min copac,ca nu-i mai ajunge poarta

Tink-ule, cred că am 2 pui (unul este al Simoneielena) din "faiy-ul" tău acaparator de paulownii, prinşi din butaşii de la tine de astă toamnă
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] :
El este?
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 9:03 pm

Wow! Deci a inradacinat ceva?!
Pene, mama, ai te rog grija de ei, ca de anul viitor o sa am nevoie de acaparatori din astia, ca redecorez curtea.
Elfule, ai avut mana buna!
Sus In jos
Mihai

Mihai


Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Gradinarit.......dupaureche
Stare de spirit : Confuza
Data de inscriere : 04/05/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 10:09 pm

Ma intereseaza şi pe mine,sa ştii!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 9:49 am

Mihai a scris:
Ma intereseaza şi pe mine,sa ştii!
În cazul ăsta, trebuie să te dai bine pe lângă Elfa-Tink! Very Happy ... şi pe lângă mine, binenţeles Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 12:23 pm

La multi ani!!!!!!

Iti doresc tot binele din lume, sanatate, fericire si, flori frumoase sa rasara-n calea ta!!!!!!!

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 1239631719
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 8:52 pm

La multi Ani !
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 9:27 pm

La multi ani, multa sanatate si sa ai toate florile pe care ti le doresti !
Sus In jos
simonaelena




Numarul mesajelor : 240
Localizare : Ia ghiciti!
Joburi/Distractii : Plantutele
Stare de spirit : Buuuuna
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 9:59 pm

Spiridusule, La multi ani si multa sanatate!
Sus In jos
Mihai

Mihai


Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Gradinarit.......dupaureche
Stare de spirit : Confuza
Data de inscriere : 04/05/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 10:17 am

E ceva ce ar trebui sa ştiu şi eu ?
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeDum Iun 05, 2011 4:22 pm

Chiar asa, eu stiam ca ziua Elfei este in aprilie. Sau poate se decaleaza anual , cu cate o luna ? flower
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitimeLun Iun 06, 2011 2:44 pm

Multumiri pt urari
Ziua mea e intr-adevar in aprilie,cum nu-mi place sa mi se spuna "La multi ani !" din obligatie
Ma gandesc ca oricum in fiecare luna e ziua mea asa ca............
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina zoo-botanica    Gradina zoo-botanica  - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina zoo-botanica
Sus 
Pagina 10 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Anasstasiei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: