Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi

In jos 
+19
doinabacau
ghana
Paulyna
stefana
Raluca G.
bubu
penelopa
gabriela60
geodezia
DanaA
Doini
laurabv
popescugp
Dana Caras
Marga
leonor
duduta190578
ella06
Myosotis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 11:26 pm

Splendide orhideele
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 11:30 pm

Da, arata bine si sunt si diverse si sunt multe !
Acum ce sa mai zici...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 11:31 pm

Nu mai zic nimic  clown 
Dar eu imi gasisem o nou rochie  Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 11:57 pm

Fetelor cochetelor, am murit de ras cand am dat de poza asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 2945718842
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 7:44 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 7:45 am

Doini a scris:
Cora-Maria a scris:
Pai ce mai stai pregateste-te ca incepe meciul si vezi poate ceri o rulota daca castigati  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 2945718842 

E, stai asa ca nu-i asa. Are arici in buzunare Laughing 
In seara asta am avut un accident. A spart lavuarul din baie si a trebuit sa faca pe mesterica iar eu pe Gina Gospodina. Ca sa scape de mine, sau de gura mea, s-a intors de la Hornbach cu o cutie plina de flori. 
A luat doau Nelly, diferite ce-i drept, dar aveam deja una.  clown 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Foarte frumoase .
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 7:55 am

Buna dimineata si o zi insorita, ca asa se anunta.Sper ca astazi o sa fie un aer mai respirabil ca ieri dar nu se stie pentru ca totul este umed si deja soarele fierbe tot.Zilele acestea nu m-am simtit prea bine de la vreme.Afara nu puteai sa respiri parca esti in sauna.Seara sunt niste furtuni de ai impresia ca te zboara si pe tine pe langa pomi si acoperisuri.Iar plantele ploaia cazuta in rafale foarte puternice nu le mai culca intr-o parte sau alta ci pur si simplu le impleteste,le incurca.Asta este.Sa speram ca trece dar Busu nu zice asa.Frumoase flori Doini si buga doamnei Marga este superba.
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 8:38 am

Si la noi parca e un pic mai racoros azi,si cad frunzele din bolta de struguri de zici ca a venit toamna,ce vreme aiurita anul asta !!!
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 10:21 am

Oriunde e frumos, Doini.. depinde ce te pasioneaza.
Regiunile difera foarte mult intre ele, si ca relief, si ca mod de constructie a caselor si ca istorie, cultura sau agricultura Very Happy... la noi e mult mai uniform de la o zona la alta.
Singura regiune care mie mi-a placut mai putin e Vendeea, pe coasta atlantica, e o zona de cultura protestanta unde vinul e prost ( de-aia s-a inventat coniacul) si vremea capricioasa.

Neaparat trebuie sa alegi un sat situat pe malurile Loirei, unde sa petreci cel putin o zi. E cel mai frumos si mai salbatic fluviu, in plus trandafirii cresc singuri in zona. Noi romanii suntem foarte atasati de Dunarea noastra, insa fluviul asta e diferit, nu seamana cu nimic din ce stim. Castelele de pe valea Loirei sunt pline de lume, luate cu asalt pur si simplu, insa satele sunt aproape pustii si de un farmec de sa cazi pe jos.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 10:22 am

Ah, eu de Disneyland habar n-am, n-am fost niciodata, insa o sa trebuiasca sa ma duc vara asta cu nepoata mea care-mi vine in vizita...
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 11:05 am

Karla a scris:
... insa satele sunt aproape pustii si de un farmec de sa cazi pe jos.

Ooof, ce dor imi este de povestirile tale, despre locurile pe unde ne-ai plimbat  drunken  Ma uit uneori pe blogul tau si mereu mi se par proaspete impresiile chiar daca dateaza de niste ani. Iar imaginile ...  drunken 
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 11:48 am

Si eu care ma gandeam sa sterg... bine ca mi-ai zis, Stef.
Sunt inca tot prinsa cu problemele mele, am muncitori in curte si gradina la abandon (mai si ploua pe deasupra), insa intr-o zi o sa ma reapuc.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 12:06 pm

Cand o sa vina momentul, abia atunci o sa simti ca vrei scrii neaparat. Sunt atatea articole acolo ca e de citit si recitit destul, sa nu cumva sa-l stergi  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 1059784619 
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 6:27 pm

Exact asa simt si eu, iti trebuie o anumita stare de spirit pe care eu in ca nu o am deocamdata, insa o sa vina.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 6:39 pm

Voiam sa intreb, cunoaste cineva firma romaneasca de mobila care face produsele astea?



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tot uitandu-ma pe net dupa mobila am dat pe site-ul asta (foarte reputat) de o multime de produse made in Romania. Asta nu ma mira, ca stiu ca exista multe firme exportatoare, insa nu stiam ca incep sa faca si mobile stil ancien.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 11, 2014 8:24 am

navigind pe sunphoto am dat de urmatoare adresa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
in cazul in care voi iubitoarele de flori doriti sa ii trimiteti cite o floricica d-lui respectiv va las adresa dinsului care o sa fie bucuros pt orice planta trimisa
Florin June
Str. Paraului nr 109
Loc. Rapoltu Mare
Jud. Hunedoara
Cod 337365
Sus In jos
ella06

ella06


Numarul mesajelor : 481
Localizare : dej jud cluj
Joburi/Distractii : distractii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 23/06/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 11, 2014 10:04 am

Am sa i trimit si eu cate ceva :).
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeVin Iul 11, 2014 6:47 pm

buna ideea ta GEO! eu stiu povestea domnului Ninulescu mai din toamna..intradevar un suflet chinuit,dar cu o mare dorinta de a invinge soarta,si un cu mult curaj si incredere a reusit pina la urma!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeSam Iul 12, 2014 5:23 pm

Unde sunteti doamnelor ? Ati fugit la mare ?
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeSam Iul 12, 2014 5:37 pm

aura a scris:
un suflet chinuit,dar cu o mare dorinta de a invinge soarta,si un cu mult curaj si incredere a reusit pina la urma!
Mai degraba un suflet bun intr-un trup chinuit. Imblanzeste soarta si cu ajutorul oamenilor intelegatori care ii sunt aproape virtual  king 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iul 13, 2014 8:42 am

Buna dimineata,de ce mi-a fost frica n-am scapat asa ca voi fi somera...
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iul 13, 2014 9:10 am

Buna dimineata!
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iul 13, 2014 11:59 am

Curaj, Leonor... e o incercare grea, insa o sa gasesti sigur altceva...
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iul 13, 2014 12:35 pm

Multumesc Karla  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 1059784619 tot nu-mi vine sa cred ca ma dau afara...cum zice cumnatul meu ,ce te dau afara din tara?
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitimeDum Iul 13, 2014 8:08 pm

E adevarat ca nu e sfarsitul lumii, nu e moarte de om; e una din situatiile alea grele in care viitorul e incert, nu stii ce te asteapta si nu te mai simti in siguranta... insa toate trec, e doar un pasaj dificil, in curand o sa iasa si soarele...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi
Sus 
Pagina 13 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: