Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Lonicera Caerulea var Kamtschatica

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Lonicera Caerulea var Kamtschatica Empty
MesajSubiect: Lonicera Caerulea var Kamtschatica   Lonicera Caerulea var Kamtschatica Icon_minitimeDum Dec 11, 2011 12:43 pm

Am citit de mai mult timp despre acest arbust,din pacate nu am avut de unde sa-l achizitionez(...mai precis nu am avut finante!!):)...este un arbust foarte rezistent la frig,pana la -30 grade,din ce am citit pe NET produce fructe dulci-acrisore.....sunt curios daca il are cineva plantat....mentionez ca la ICDP Maracineni se produc noi soiuri din aceasta planta ,ma gandesc ca putem achizitiona de acolo??
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Lonicera Caerulea var Kamtschatica Empty
MesajSubiect: Re: Lonicera Caerulea var Kamtschatica   Lonicera Caerulea var Kamtschatica Icon_minitimeVin Mar 29, 2013 7:14 pm

Da asa este,dar atentie necesita pamant acid altfel se pierde;deci trebuie vazut ce fel de pamant posezi in gradina( in zona submontana deobicei pamanul este usor acid pe cand la ses se apropie de alcalin)Altfel trebuie folosit mult gunoi de grajd bine fermentat la plantare si folosit apoi ingrasamant pentru plante acidofileca:magnolia,rododendroni(azalee)etc.
Sus In jos
 
Lonicera Caerulea var Kamtschatica
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Passiflora caerulea si suratele ei
» Lonicera
» Lonicera fragrantissima

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: In gradina :: Din toate cele ... verzi :: Arbusti, tufe-
Mergi direct la: