Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]

In jos 
+21
MYRELA
Marga
duduta190578
doinabacau
Karla
sicamin
Mariabt
Vernil
stefana
costieanuconstantin
codruta
geodezia
bubu
Myosotis
gabriela60
doina
Tinkerbell
vickylucia
georgiana
Carina
penelopa
25 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 2:54 pm

Pizza a la Cloantza (Dedicaţie pentru Carina)

Deci, eu fac şi aluatul. după reţeta unei prietene care, în urmă cu vreo 20 ani, îmi spunea că reţeta ei e cea mai valabilă Very Happy
Aluatul, pentru o tavă dreptunghiulară de cuptor de aragaz:
- o ceaşcă mare (nu cană) de apă uşor încălzită
- juma de aceeaşi ceaşcă de ulei
- jumătate cub de drojdie (cam 12-13 g)
- 1/2 kg făină (de fapt, făina se pune atât cât permite aluatul la frământat)

Mai întâi, eu pregătesc tava, ungând-o cu margarină.
Apoi, sfarm drojdia într-un castron mai mare şi pun peste ea un pic de zahăr (ajută la lichefierea drojdiei).
Atenţie: nu se pune niciuodată sare peste drojdie, deoarece anihilează creşterea aluatului!
Imediat încep să frec drojdia cu apa călduţă, adăugând, alternativ, făină şi ulei, până se face un aluat care poate fi întins cu mâna... direct în tavă.
Aluatul stă la crescut în tavă până se pun toate ingredientele de pizza.
Prima dată peste aluat, eu pun puţin ketchup pe care-l întind pe toată suprafaţa, în strat foarte subţire.. Apoi rad nişte brânză sărată, adaug cubuleţe de şuncă de pui (se poate pune orice alt ceva), ciuperci conservate sau proaspete, presar piper şi boia iute, urmează caşcaval ras, roşii tăiate cubuleţe , iar de-asupra pun ketchup bătut cu 4-5 ouă.
Se pune la cuptor până se încheagă oul şi aluatul se coace fără să se rumenească.

Poftă bună!
Sus In jos
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Iun 30, 2011 6:29 pm

Multumesc, Pene [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] 2422189467
In week-end ma apuc de gatit si-ti spun ce iese
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 2:55 pm

Carina, cum ţi-a ieşit pizza? Very Happy
Hai, că poate îţi dau şi alte reţete de prăjituri uşoare şi simplu de făcut. Wink
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeLun Iul 11, 2011 5:17 pm

pene, daca tu dai retete usoare si simplu de facut, eu va scriu retete grele...sau migaloase, depinde de cata rabdare aveti Razz
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 9:01 am

Dă-le, Georgiana, că din când în când, mai executăm şi "chestii" migăloase. Wink
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 6:37 pm

o sa pun, pe rand...si pe masura ce voi avea timp
Sus In jos
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMier Iul 13, 2011 9:33 am

penelopa a scris:
Carina, cum ţi-a ieşit pizza? Very Happy
Hai, că poate îţi dau şi alte reţete de prăjituri uşoare şi simplu de făcut. Wink

N-am mai facut-o in week-endul ala, că era ziua de nastere a soacra-mii (de care eu desigur uitasem), dar ea n-a uitat si ne-a chemat la masa. Asa ca n-am mai gatit Very Happy
Dupa care am plecat cu copiii la ai mei la ţară, iar aici gateste mama. De aici o sa plec si eu sa ma prajesc o saptamana in Grecia, si cred ca abia prin august o sa ajung sa fac si pizza bounce
Sus In jos
vickylucia




Numarul mesajelor : 229
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : gradinaritul
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 13/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 10:24 pm

Dovlecei cu branza

Ingrediente: 2 kg dovlecei mici, 1/2 kg branza vaci, 4 oua, 1/2 l smantana, 2 legaturi marar, sare, piper;

Se curata dovleceii, apoi se taie in doua, pe lungime, dupa care se scobesc de miez. Se pune un vas cu apa si un praf de sare, la fiert. Cand apa fiebe se pun dovleceii scobiti si se lasa sa dea unu- doua clocote, dupa care se scot cu paleta si se pun la scurs. Miezul dovleceilor se pune si el la fiert cu putina apa si un praf de sare si se fierbe pana se inmoaie. Se amesteca branza cu miezul, fiert, de dovlecel , se adauga , apoi mararul tocat, doua oua, sare, piper si se amesteca.
Se ia o tava dreptunghiulara, mai mare, care se unge cu ulei ( se pune putin mai mult). Apoi se aseaza dovleceii fierti si raciti, cu scobitura in sus, dupa care se umplu cu compozitia de mai sus. Se pune tava la cuptor, la foc moderat si se lasa pana se rumenesc putin deasupra. Se amesteca 1 /4 l smantana cu celelalte doua oua si se pune deasupra dovleceilor, dupa care se lasa la cuptor sa se gratineze. Se serveste, mancarea, calda sau rece, cu smantana deasupra ( cine doreste ).

Pofta mare!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Iul 21, 2011 3:01 pm

Vikz, merci de reţeta asta, de parcă ţi-aş fi zis eu s-o scrii.
Chiar am făcut săptămâna trecută ceva de genul ăsta, după o reţetă inventată de mine Wink ... binenţeles, că mi-a oeşit un maclaviais din care am mâncat un pic, apoi l-am aruncat la căţei. Wink
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeLun Iul 25, 2011 4:59 pm

Eu faceam dovlecei umpluti
Adica taiam dovlecei pe din doua si amestecam miezul scobit cu branza de vaci,branza telemea,sunca ,masline,kaizer si ou
Umpleam dovlecei cu crema rezultata si dadeam la cuptor vreo 15-20 min si ieseau minunati
Se poate pune si smantana,costita,muschi file....cam ce ai prin figider
Poti pune inclusiv ardei iuti,grasi taiati maruntel,ceapa....tot ce doresti
E un soi de "pizza" de dovlecei
Cand nu aveam destule din ceva ,faceam combinatia asta si iesea un pranz copios
Se pot face si pe gratar ,unde au un gust si mai bun
Lam experimentat si la garden party unde a fost extrem de bine primit,pe langa piept si copane fripte si cartofi- feli copti
In astefel de ocazii nu mai puneam carne in compozitie
Alta reteta(in acelasi gen) sunt ciupercile umplute(pun in umplutura si dovlecei si coditele de la ciuperci)
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 9:07 am

Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 9:45 am

pentru ca veni vorba de ardei iuti eu fac o salata pentru iarna care e foarte apreciata de ai casei mai ales de copii care nu vor ardeii chiar asa de iuti
1kg ardei iuti bulgaresti(daca vedeti ca nu este ute cumparati si cativa mai mici si iuti)
4 - 5 cepe
7 ardei capia rosii
1 lingura sare
1 paharel otet 1 lingurita zahar
ceva verde(patrunjel , marar ,ce vrei)
se toaca ardeii rondele cu seminte cu tot(cu manusi ca eu am dormit o noapte cu mainile in apa rece)
se taie ceapa julien se taie ardeii capia feliute si se amesteca totul cu sarea , zaharul , otetul si se laas acoperit pana a doua zi si mai mesteci in compozitie cu lingura de lemn apoi se pun in borcane si se mananca la ciorbe si alte amncaruri toata iarna
sper sa va placa
Rolling Eyes
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 12:09 pm

Mulţumesc, Gabriela, că eu chiar am să dac salata, dar fără seminţele ardeilor iuţi ... că nu le pot suferi! Wink
Cred că o să-mi placă mai mult decât dulceaţa de ardei. Twisted Evil
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 1:13 pm

semintele nu le prea simti ca se lasa la fundul borcanului dar sa stii ca este foarte buna
eu prefer de obicei retete mai usoare si rapide ca nu am rabdare sa migalesc prea mult la ele
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 8:24 pm

Multumesc Gabriela , poate incerc si eu juma' de portie .
Fetelor, eu tai ardeii pentru dulceata cu foarfeca pentru ca mi se pare ca merge mai repede decat cu cutitul/tocator, cred ca si la aceasta rateta merge
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeDum Aug 21, 2011 5:57 pm

vinete umplute la cuptor

se curata vinetele "pijamale", se scobesc cu o lingura
carnea se pregateste ca la ardei umpluti, dar fara orez, se amesteca cu miezul vinetelor
se aseaza vinetele in tava, se dau la cuptor
cand sunt aproape facute, se pesara cascaval si mozarella rase
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeDum Aug 21, 2011 7:06 pm

cred ca-s foarte bune eu in stilul asta fac musaca numai ca nu pun la sfarsit cascaval
multumesc de reteta
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 11:19 am

Gabriela, mi-a plăcut reţeta cu ardei iuţi bulgăreşti. Wink Am s-o fac şi eu.

Am descoperit cum fac unii vegeta naturală. Vă zic şi vouă;
- Se dau prin răzătoarea mare morcovi, ţelină, păstârnac şi pătrunjel rădăcină şi se pun imediat la soare la uscat. La uscat se pune şi pătrunjel frunze (crenguţe).
După ce esrte totul uscat, se amestecă, se presară pătrunjelul fruze frecat în palme şi se adaugă sare după gust. Se dă totul prin maşina de tocat carene (sita mică), amestecul păstrându-se în borcane de 400 g, la beci.
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 7:54 pm

e o chestie tare buna, a facut si mama intr-un an
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 3:36 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Qk7JcPBFdWw&feature=channel_video_title
o reteta cu un mod original de preparare dar exceptand modul cred ca e buna
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 8:29 am

mie-mi plac prajiturile simplu de facut , adica mie-mi place sa mananc orice prajitura ,dar de facut doar din astea mai nemigaloase
am o reteta de chec foarte bun si pe care eu o fac in tava de prajitura nu de chec :
6 oua , 1 !/2 faina , 1 praf de copt , 6 linguri ulei , 1 cana zahar ,esente si cacao optional
bati albusurile spuma cu un praf de sare , galbenusurile le amesteci ca la maioneza cu 6 linguri de ulei , apoi le combini cu albusurile iar faina o pui ca la pandispan adica mesteci de sus in jos eu pastrez o parte din compozitie si pun cacao in ea
poti sa pui nuci , alune, migdale , tot ce vrei inclusiv fructe iar arome eu pun de obicei rom si vanilie
ungi tava cu ulei pui o hartie pe fundul ei si o dai la cuptor la foc mediu
este foarte buna
mai am o reteta din pandispan pe care o fac cu crema:
6 uoa , 6 linguri zahar , 6 linguri faina
bati albusurile spuma cu un praf de sare si zaharul apoi pui galbenusurile si le amesteci si faina amestecata de sus in jos
ungi cu ulet tava , pui o hartie si bagi la cuptor
eu o fac tot in tava de prajituri si apoi o tai in jumate ( depinde ce marime de tava ai )
crema: pui in cratita pe foc 3 oua intregi cu o cana de zahar si amesteci paan se ingroase apoi pyui cacao cat vrei eu pun mai multa sa iese ca de ciocolata ,cand s-a ingrosat o iei de pe foc si pui un pachet de margarina (dar pachet nu din cutie) ,pui esenta de rom
dupa ce s-a racit o intinzi intre cele doua foi rezultate din taierea blatului
sper sa va placa
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 1:30 pm

Prajitura cea mai simpla posibil cred ca e asta
o cana de zahar
o cana de gris
o cana de faina
un praf de copt
se amesteca bine intr-un castron
mere rase (1,5-2kg)
intr-o tava unsa/tapetata se imprastie uniform o cana de amestec prafos, se intinde un strat de mere rase, iar o cana de prafoase, iar un strat de mere si la sfarsit ultima cana de prafoase. Deasupra se imprastie, uniform, un pachet de margarina (250g) taiat cubulete. Se baga la cuptor (180grd) .
Puteti sa turnati un sirop grosut din zahar, apa si scortisoara peste prajitura calda.

Urmatoarea, putin mai "complicata" pe care o fac este

4-5 (6) oua
o cana de zahar
se bat in mixer pana se omogenizeaza , apoi se adauga ca la maioneza (cate putin)
o cana de ulei, dupa care
o cana (merg si doua pentru un aluat mai tare) de faina
un praf de copt
un zahar vanilat
Compozitia se toarna (intinde ) in tava, se coace cca 40-45min dupa care se scoate si se unge cu gem (un borcan 400g) pe toata suprafata si se mai baga 10-15min la cuptor.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 9:01 pm

Doamnelor a gasit mama reteta

2 oua
6 linguri ulei
8 linguri lapte
10 linguri zahar
250 grame faina
un praf de copt
un pic de sare

Se amesteca toate bine intr-un castron. Aluatul se toarna in tava unsa si tapetata cu faina.
Deasupra se pun fructe ( visine, mere rase , prune, ce aveti prin casa).
Se coace la foc potrivit.

Eu va zic ca e buna si mi se pare cel mai usor de facut.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 9:29 am

Ei, da, Bubu, prajitura mamei tale este cea mai practica si economicoasa! Wink
Azi am sa incerc prajitura cu gris si mere a lui Myo .... ca tot era in plan sa fac o placinta cu mere. Very Happy

Si checul tau am sa-l incerc, Gabriela! Niciodata n-am sta bine cu checurile pirat De data asta, sper sa-mi iasa!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 7:49 am

sa stii ca nici eu nu am stat bine cu checurile si nici nu-mi placeau deosebit dar asta-mi place si mie si alor mei
si eu as incerca prajitura cu gris pentru ca am niste mere
Sus In jos
Continut sponsorizat





[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] Icon_minitime

Sus In jos
 
[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]
Sus 
Pagina 1 din 14Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» chestii de dat
» chestii la schimb

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: D-ale gurii :: Pofta buna !-
Mergi direct la: