Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Hai sa ne-ntalnim sambata seara...

In jos 
+21
Doini
sicamin
leonor
georgy
costieanuconstantin
Tinkerbell
Myosotis
gabriela60
Carina
doina
ani
Karla
gomez99
Marga
GetaV
bubu
Rux
Vernil
georgiana
penelopa
stefana
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 9:25 am

Sub bradul din fata casei lui Pene a fost tare bine Very Happy. Ne-am intalnit cu Attila si Agota, bronzati super dupa cele doua saptamani petrecute la mare.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poza cu efectivul extins este la Atti si o vom vedea cand ajung ei acasa.
Nu prea am facut fotografii, am doar cateva imagini din gradina
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nufarul hiperdezvoltat din butoi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pene prezinta gradina de aromatice [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Trandafiri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 1:39 pm

Si, daca vreti sa stiti, nufarul are si flori Wink
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 1:45 pm

Iar nalbele, parca au innebunit!!!
Nu stiu cum se face, dar am nalbe batute de culori de care nu-mi amintesc sa le fi vazut pana acum in gradina mea:
Pe asta galbena o stiu
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dar cele care urmeaza, chiar nu-mi dau seama cum au ajuns in gradina Rolling Eyes
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 1:55 pm

Fetelor si baieti, imi pare rau, dar eu am fost prinsa cu prezentarile (si bucataria) si n-am avut timp de poze pale Dar, au facut Attila si Agota, insa e posibil sa le puna pe ... TM Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 2945718842 , ca aici, Attila nu mia stie sa intre Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 3839168801
Si asa are el o parere originala despre forumurile de plante. Spune ca e o prostie sa fie mai multe forumuri si ca ar fi bine sa fie unul singur, unde iubitorii de plante sa se inteleaga si sa comunice politicos despre plante. Cica, cine vrea barfa sau sa se afirme intr-un fel sau altul, sa faca un forum specializat pe aceste teme cheers
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Iun 18, 2012 9:56 pm

Ce nalbe frumoase ai Pene ,cea galbena e superba. Si eu am pus nalbe rosu ,roz i . Cit despre TM eu am vrut sa intru si nu ma lasa nustiu cauza.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Iun 19, 2012 2:03 pm

Si eu am cumparat anul trecut seminte de nalba, dar au rasarit cateva si cu floare simpla nu batuta cum era pe plic.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 22, 2012 1:18 pm

Cred că nalbele se încucişează ciudat şi dau "naştere" la plante diferite de sămânţa lor Shocked (Nu ştiu dacă m-aţi înţeles ce-am vrut să spun Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 2945718842 , dar la ora asta de caniculă nici eu nu mă mai înţeleg pirat )
Oricum, voiam să spun că nu ştiu de unde au apărut nalbele mele bătute (anumite culori) că eu nu le-am pus cherry
Sus In jos
GetaV




Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Flori
Stare de spirit : Happy
Data de inscriere : 07/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeVin Iun 22, 2012 4:15 pm

Poate s-au rosit si batucit de frica ta drunken
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Mai 21, 2013 2:12 pm

Dupa aproape un an, reiterez intalnelile Very Happy
Deci, care n-aveti ce face duminica, 26 mai, va astept la mine sa-mi vedeto gradina... in continua formare si salbaticire si sa-mi mancati pizza Twisted Evil
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Mai 21, 2013 2:15 pm

penelopa a scris:
Dupa aproape un an, reiterez intalnelile Very Happy
Deci, care n-aveti ce face duminica, 26 mai, va astept la mine sa-mi vedeto gradina... in continua formare si salbaticire si sa-mi mancati pizza Twisted Evil
Valeu, dar mult ti-a trebuit sa-ti vina gandul asta bun si frumos! Primesti si cu colegii din dotare ? Ca nu-mi vine sa-l las singurel, acasa, ducandu-mi dorul Laughing
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Mai 21, 2013 2:17 pm

Evident! Ca doar si colegu' meu are nevoie de companie, mai ales ca, poate pleaca si ma-sa pana atunci Laughing
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 7:56 pm

Am dat curs cu mare drag invitatiei si impreuna cu Vernil si sotii din dotare am petrecut o zi superba la Penelopa. Nici n-a mai fost nevoie sa sunam la intrare Very Happy ca efectivul canin a anuntat galagios prezenta noastra in poarta.
Gradina, in continua formare cum spune Pene, e o jungla de verdeata unde nu stii ce sa admiri mai intai: clematite, trandafiri, conifere si multe altele
Bineinteles ca am avut pe masa "cea mai buna pizza din sud-estul Europei" dar si o gustoasa placinta surpriza: strudel cu varza drunken
Am avut o vreme insorita si numai la plecare s-a innorat.
Multumim gazdelor pentru primirea facuta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si acum cateva imagini (ceva mai multe sunt in album [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 8:57 pm

Bine ca ai reusit sa pozezi tu splendida floare de la hoya pub. red button, este f.parfumata, iar planta este imensa .... plina de flori ... Pene si uitase de existenta ei ...
Are o multime de plante, gradina din spate a fost o surpriza pentru mine, plina de zone care mai de care mai animate, cel mai mult mi-a placut zona aromaticelor ... wow .... cate varietati de menta, salvie variegata ... La toamna mergem sa culegem struguri, se anunta recolta bogata anul asta, bem un pahar de must facut acolo, pe loc Very Happy
Pene, multumesc mult pentru tot, m-am simtit excelent, socata rece a mers la casa sufletului (pe caldura care a fost), iar strudelul cu varza luat la pachet a foslt delicios. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 9:01 pm

Gata, te-am "verificat' si pe tine pirat
Ma bucur ca v-ati simtit bine la mine si, evident, oricand aveti chef, imi puteti vizita jungla. pirat
Dupa plecarea voastra a inceput furtuna si ploaia, iar mai tarziu si descarcarile elctrice. In afara de sperietuta cateilor care au dat navala in casa, nu s-a intamplat nimic de semnalat Razz
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 9:05 pm

Adica feelingul meu a functionat perfect,cand am zis sa bem cafeaua dimineata, impreuna drunken ca daca veneam la pranz, riscam sa ne prinda ploaia si sa stam cu cateii in brate Very Happy
Strudelul ala mi-a ramas la suflet ... ce m-a bodoganit colegu', auzi, sa cer strudel la pachet ... pai nu era suficient ca am mancat acolo ??? Nu, domnule, ca Pene e ca sora mea, si intelege ca mi-a placut [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 9:10 pm

Spune-i colegului sa stea linistit, ca mai am varza si foi de placinta, pentru inca 2 tavi Wink
Si asa, trebuie desfiintata varza din butoi, ca daca o mai las, s-ar putea sa se strice. O tai fideluta si-o pun la congelator.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeDum Mai 26, 2013 9:41 pm

Bravo fetelor, ma bucur ca v-ati intalnit. Am lipsit motivat, am fost la ziua finului meu, Bubu, care a facut 13 ani. Am capul mare sa fiu sincera, dar m-am si minunat de copiii din ziua de azi, fiecare cu tableta, n-am inteles cum se joaca ei de fapt.

La un moment dat le-am propus sa dansam Very Happy, ca eu la varsta lor dansam la ziua de nastere a cuiva, si am vazut niste figuri foarte contrariate.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 27, 2013 9:50 am

Depinde de copil, Bubu, dar si de parintii care il educa!
Nu contest evolutia omenirii, dar sa pierzi copilaria, mi se pare o mare paguba!!!! pale
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeLun Mai 27, 2013 4:09 pm

In ziua de azi copilaria = tableta/laptop ....
Sa va fie de bine ! Nici n-am vazut mesajul. Mi-ar fi prins bine si mie dar nu puteam veni. oooffffffffff
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 2:45 pm

Asta e rbrica cu intalnirile.

Sambata 7 iunie ne intalnim cu Doini.
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMar Mai 20, 2014 4:27 pm

Pe 24-25 mai va astept sa veniti, care puteti, la Gradina Botanica . Voi fi si eu prezenta in aceste zile ale expozitiei de gesneriaceae
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 9:21 am

Eu zic sa va faceti timp sa ajungeti la Gradina Botanica cele care sunteti in Bucuresti la sfarsitul saptamanii. Chiar daca nu aveti violete de colectie.
Puteti vedea niste flori superbe (nu numai violete, sunt si hoya inflorite  Very Happy ), cultivate cu grija.

La Baneasa Mall vin si eu pe 7 iunie (sau oricand se decide intalnirea). Este in zona Ikea?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 9:50 am

Da, este langa Ikea.
Ma bucur ca veniti  Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 1059784619  si as aprecia daca ramane locul acesta  cheers
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 8:27 pm

Pai e bine la Baneasa Mall pt. ca mai fac si sotii nostii una alta, daca vin cu noi  cheers 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitimeMier Mai 21, 2014 8:29 pm

Da unde mai exact ca Mall-ul e mare?  Very Happy 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Hai sa ne-ntalnim sambata seara...
Sus 
Pagina 8 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: