Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina de la etaj

In jos 
+26
geodezia
popescugp
sicamin
leonor
georgy
Marga
anasstasia
doinabacau
Mariabt
duduta190578
gabriela60
bibacj
doina
elena410
Doini
Vernil
codruta
bubu
Tinkerbell
Rux
georgiana
Karla
dolion
Myosotis
penelopa
stefana
30 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Urmatorul
AutorMesaj
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 4:57 pm

Aici sunt achizitiile din Dedeman
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
"Pomisorul" cu flori mignone a pierdut multe flori si boboci de cand l-am adus acasa, cred ca trecuse prin conditii neprielnice pe drumul lui pana in magazin.
N-am timp sa va arat si celelalte inflorite de curand, ca plec sa ma intalnesc cu niste iubitoare de violete  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 .
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 5:51 pm

Minunate!!!  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 
Pelorica parca ar fi un clopotel  cheers 
Cea mai "deosebita" se numeste Sweet Memory  Gradina de la etaj - Pagina 20 57490470  Si mi-o doresc fiarte mult si eu  Gradina de la etaj - Pagina 20 67172415 


Am patit si eu sa-mi cada pe rand pana la ultimul bobocel la o Phala. pelorica. Mi s-a pus pe inima de ciuda, ca era fenomenalmde bogata si din muktitudinea de bobocei, am ramas cu cinci.  pale 
Ma bucr in schimb ca are radacinile sanatoase si sper ca in viitor sa o vad iar cu boboci. 


Sa va fie de bine intalnirea cu fetele-violetele  geek Si cand va intoarceti, sa ne mai aratati poze  geek  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 10:55 pm

Clopotica i-a placut si lui Cornel de a trebuit sa o luam
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta mi-a placut mie, are formele petalelor mai alungite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aici este o pelorica foarte apropiata la aspect cu prima din serie (decana are vreo 5 ani )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (in iunie avea flori mai rozalii ).

Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 11:38 pm

Ce gusturi bune are domnul  Wink  cheers 
Asa in poza mare, e si mai frumoasa Clopotica, dar cred ca in realitate e un vis! 
Ati vazut ca ii stiu numele "lunguietei",  Rolling Eyes  monkey Daca o gasesc, a mea este  bounce 
Si a doua pelorica e tare frumusica! Am si eu doua si-mi plac de mor  drunken 

Va multumesc pentru poze!  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 
Sper ca v-ati distrat cu fetele-violetele  geek
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 9:15 am

Eu am avut mai multe pelorice achizitionate in timp. Chiar si miniaturi  Rolling Eyes . Pentru a diminua ritmul de largire a "septelului" ma hotarasem sa nu mai caut decat pelorice. Si, ca un facut, imi ieseau in cale peste tot  drunken , dar multe nu au rezistat (minionele mai ales).
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 1:49 pm

Ce draguta sunteti Laughing  Gradina de la etaj - Pagina 20 2422189467 

Sa stiti ca asta mi-am propus si eu  Rolling Eyes   clown , sa achizitionez numai pelorice si numai "deosebite"  dar nu prea mi-a iesit  dureri de cap 
Am depasit pana chiar si propria-mi imaginatie.. Nu credeam ca voi ajunge asa de.. nici nu stiu cum sa ma numesc Laughing dar sunt convinsa ca ma intelegeti si dvs si colegele Laughing 

Pierderile in schimb, m-au mai facut sa ma mai abtin. Ciuda care mi se pune pe inima cand le vad cum se duc asa ca din senin bobocii sau radacinile cu toate ca zic eu, ca acum stiu cum sa le si ud, si la ce interval, unele tot raman fara radacini...  What a Face
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 5:48 pm

Am cautat pe net si am gasit Phal. Sweet memory  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619  chiar si un filmulet pe youtube. La planta mea florile nu par sa aibe miros, dar cred ca din cauza schimbarii conditiilor (vad ca si florile se ofilesc incetisor). Multumesc pentru identificare, Doini. Sigur este vorba despre ea, are si niste frunze foarte mari.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeDum Dec 29, 2013 6:44 pm

Cu mare drag  Gradina de la etaj - Pagina 20 2422189467 

Eu nu tin musai sa le stiu nu ele.. Dar, ma gandesc ca ma ajuta sa la deosebesc atunci cand vor da noi tije. Ca altfel, cred ca ma voi da cu capul de pereti de curiozitate  dureri de cap
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeVin Ian 10, 2014 5:01 pm

Pepiniera de albizzii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In noiembrie chelisera de tot, de am crezut ca-s duse. La vreo luna dupa ce le-am adus la adapost au "inviat".
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeVin Ian 10, 2014 6:53 pm

Cat de dragute pot fi! Aveti multa rabdare dar si maini de aur.
Presupun ca in primavara vor ajunge in gradina lui Myo. Very Happy  queen 

Dar orhideele, orhideele ce mai fac?  bounce bounce bounce 
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Ian 11, 2014 10:48 am

stefana a scris:
Pepiniera de albizzii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In noiembrie chelisera de tot, de am crezut ca-s duse. La vreo luna dupa ce le-am adus la adapost au "inviat".
Wow astea asteapta sa ne intalnim  cheers  Nu stiu cand ca mai nou mi s-a stricat si masina  Evil or Very Mad
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeSam Ian 11, 2014 2:59 pm

La cat sunt de mici, nici o problema sa circule si cu microbuzul. Doar sa treaca posibilitatea unui inghet intarziat, ca ma si prezint. Am si muscata aceea cu frunze dantelate disponibila, daca nu o mai ai.
Brandon Straton insa s-a topit fara sa stiu de ce Neutral.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeLun Ian 13, 2014 12:12 pm

Myo, da' parca nu-ti placeau coniferele ...  pirat 
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeLun Ian 13, 2014 2:40 pm

Ce-ti veni cu coniferele ??? Albizia e conifer si nu stiu eu ???
Imi plac coniferele dar nu vreau sa mai fac claie peste gramada. Nici nu mai am acelasi spatiu, nici bani, ...

Stefana, intre timp am aflat ca este un autobuz care circula pe autostrada, de aici din centrul satului. Partea proasta este ca pleaca dimineata la 4.30 de aici si se intoarce seara. la 7 seara pleaca din Bucuresti. Trebuie sa fac eu un drum probabil, cu un microbuz. Doar asa aflu exact de la sofer. Sau sa gasesc un sofer sa ma lamureasca exact.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeMier Feb 19, 2014 2:15 pm

Toc toc toc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Doamna Stefana, avem noi iubitori de orhidee  Gradina de la etaj - Pagina 20 421221538 in clubul nostru vesel  Gradina de la etaj - Pagina 20 2302975194
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  Basketball 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 6:22 pm

Doamna Stefana,unde e miniMarku ??? bounce  Il aveti de aproape 24 de ore si nu l-ati pozat? Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 6:31 pm

Da, da Cora are dreptate!   Twisted Evil Vrem sa-l vedem si sa-l analizam, daca are tot atatia pistrui ca al Corei!  Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 8:46 pm

Hopa topa si eu  clown  Gradina de la etaj - Pagina 20 2302975194 
Doamna Stefana vrem poze  bounce bounce bounce 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 9:47 pm

Pai Stefana umbla prin magazine dupa miniMark-uri  Embarassed Embarassed Embarassed 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:07 pm

Ce om de pus pe rana!  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 queen Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 
Am avut astazi aceasta presimtire  Embarassed Rolling Eyes 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:10 pm

Din pacate s-a dus degeaba pana acolo, ma simt vinovata si imi pare rau ca am pus-o pe drumuri .
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:11 pm

Pai cum asa Laura, mai erau 3 ieri,azi nu a mai gasit nimic?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:17 pm

Gestul domnei Stefana face cat 1000 de mini Mark  king Gradina de la etaj - Pagina 20 2480021943  applause  sunny 

Laura, nu ramai tu fara el...  Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 
Ai prietene noi, iubitoare de orhidee, care daca nu se duc macar o data pe saptamana in magazine, intra in sevraj (vorbesc din proprie experienta  Gradina de la etaj - Pagina 20 57490470 ) Asa ca, ai multe sanse Wink
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 10:22 pm

Da asa este  Gradina de la etaj - Pagina 20 1239631719  nu-mi fac eu griji, daca a aparut o data sigur o sa mai aduca ...si daca e sa fie al meu ...sa o fie  Gradina de la etaj - Pagina 20 2092491260 Gradina de la etaj - Pagina 20 2092491260 
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 9:00 am

Laura nu trebuie sa-ti faci probleme, "expeditia" a avut totusi o parte pozitiva.
Hehee... si daca ati fi vazut in ce conditii m-am dus si m-am intors aseara  Suspect . E drept ca metroul scurteaza distantele (putin peste o jumate de ora de la mine la Saligny) dar de la statia de metrou la Auchan, thriller  pale  Intuneric, ploaie, balti pe jos, pustietate...
Din fericire nu m-am intors fara succes: un phale cu flori grena, o minunatie (si putin pelorica). Iar pretul cred ca era gresit - 19,99 lei - desi are doua tije.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
 Gradina de la etaj - Pagina 20 1059784619 .
Nu am fotografiat de multa vreme frumoasele pentru ca nu sunt conditii bune de iluminare, iar cu blitzul nu-mi place cum ies culorile.
MiniMarkul este identic cu al Corei, doua tije, flori cat unghia si sumedenie de bobocei (sa vedem daca se deschid toti).

Si fiindca veni vorba despre pelorice sa va arat cea mai batrana de la mine, pelorica total (are vreo 6 ani) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina de la etaj - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina de la etaj   Gradina de la etaj - Pagina 20 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina de la etaj
Sus 
Pagina 20 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: