Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Passiflora caerulea si suratele ei

In jos 
+8
Vernil
Rux
doinabacau
penelopa
iulyan_c
Myosotis
martipan
stefana
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 2:56 pm

eug3nia, plantele sufera atunci cand sunt mutate dintr-un locin altul. Cele din magazine sigur sunt crescute in sera, unde conditiile difera mult de cele de la noi de acasa. Incearca sa pulverizezi planta cu apa dimineata sau pune-o pe o farfurie cu pietricele umede ca sa-i asiguri umiditate in jur. In ce conditii o tii ?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous



Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 06, 2010 3:03 pm

Mersi mult k mi-ai raspuns.
Pana acum am tinut-o in camera, pe birou, k vroiam sa-mi fie alaturi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Dar m-am gandit k poate nu are destula lumina aici si de aia ii cad bobocii. Asa k am pus-o pe geam, pe pervaz, dar doar de 3 zile si inca nu se vede vreo diferenta.
In plus au inceput si unele frunze sa se ingalbeneasca si sa cada.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
De obicei o ud in fiecare zi sau la 2 zile. Nu o pulverizez cu apa si nici nu am pietricele in farfurie. Dar cam tot tipul mai ramane cate putina apa in farfurie.
Sa fie doar diferenta de conditii, doar din cauza k a fost mutata?
Mersi mult inca odata.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 10:01 am

Cred ca o uzi prea des. Trebuie sa lasi pamantul sa se usuce usor la suprafata, intre doua udari. Passiflora eiubeste foarte mult soarele si caldura. Dupa o perioada de cateva zile de acomodare, trebuie trecuta treptat intr-un loc insorit. Ai schimbat ghiveciul in care ai cumparat-o ? Daca nu, atunci ar trebui. Cu ocazia asta verifici si starea radacinilor. Trebuie sa fie albe. Daca sunt maronii, sunt putrede.
Niciodata sa nu mai lasi apa in farfurioara la nici o planta. Sunt extrem de putine plante care se simt bine cu "picioarele ude" . Apa care stagneaza in farfurioara duce la putrezirea radacinilor
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous



Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 08, 2010 12:42 pm

O voi uda mai rar. Banuiesc k la 2-3 zile e ok.
Sincer, nici nu mai stiu ce sa cred :-?? vanzatoarea din florarie mi-a spus k pot sa-i las apa in farfurioara pt k ea isi poate trage de-acolo cand are nevoie. Mai auzisem si eu de treaba asta si de aia nu mi s-a parut nimic ciudat.
Si la partea cu schimbatul ghiveciului, ea mi-a spus k daca vreau sa-i schimb ghiveciul sa astept cel putin pana nu mai are boboci sau cel mai bine ar fi sa o mut doar in primavara. si pe internet am gasit la fel, k se pot muta doar primavara.
Zici k iubeste mult soarele si caldura. Dar ea poate fi scoasa afara, de ex. pe balcon? Sau trebuie sa stea strict in casa, dar la lumina si caldura? Mi s-a spus k trbeuie tinuta doar in interior.
Mersi mult inca odata. Sper k poti sa ma elucidezi si sa fac cum e mai bine pt floarea mea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous



Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 18, 2011 8:02 pm

Buna tuturor,
am 5 Passiflora caerulea obtinute din seminte cumparate. Asta este al 3 lea an, dar nu mi-au facut pana acum flori.
Se dezvolta foarte bine, sunt bogate in frunze si anul trecut am avut niste liane de 3 metri, daca nu mai mult... le dau si ingrasamant..o data pe luna,,, ce sa fac sa obtin flori?
Gasisem niste informatii , cum ca ar inflori dupa 3 ani...imi poate confirma cineva? E adevarat?
Asta sa fie motivul pentru care nu infloresc?
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 2:41 pm

Da, eu am avut o astfel de plantă obţinută din seminţe. În al 3-lea a făcut câteva flori, drept pentru care, în al 4-lea an am plantat-o peste vară direct afară, la rădăcina unui prun. Liana s-a căţărat în pom, a făcut ceva mai multe flori, dar a făcut foarte mulţi lăstari noi din rădăcină. Fiindcă mai aveam 2 exemplare (din butaşi) mai înfloricioase, cu passi din seminţe am făcut un experiment: am lăsat-o afară (protejată) peste iarnă. What a Face
Experiment nereuşit!!!
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 20, 2011 3:35 pm

Eu am incercat cu edulis,tot din seminte,obtinand acelasi rezultat!
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 29, 2011 8:58 pm

Mai mare dragul,eu nu reusesc sa la imblanzesc! Am coerulea si edulis,ultima obtinuta din seminte,dar au doar frunze.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 30, 2011 7:32 am

Ati vazut pozele lui iulyan_c din Targu Jiu ,expuse mai sus ?

Pe mine ma intereseaza nuferii ,dar trebuia sa admit ca am avut si eu passi vreo doua feluri ,mi-au inflorit vara foarte frumos ,dar nu treceau iarna. M-am lasat de sportul asta ,ca nu-miplace sa-mi bat capul cu ele.
Acum ma gandesc la nuferi ,clematite ,trandafiri .
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 30, 2011 9:16 pm

Uite ca mai sunt oameni care au probleme cu passi 😢 La mine, unica passiflora a trecut cu succes iarna, am scos-o afara si s-a dezvoltat exceptional. Pana cand am tuns-o (ca sa lastareasca). Nu inteleg ce nu i-a placut, sigur este ca a murit, Anul trecut a inflorit in nestire, avea si cate 10 flori deschise odata. Daca mai gasesc la reducere, cumpar alta. Daca nu, astept sa-mi creasca salariu ... Trist ...
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 30, 2011 9:18 pm

doinabacau a scris:
Mai mare dragul,eu nu reusesc sa la imblanzesc! Am coerulea si edulis,ultima obtinuta din seminte,dar au doar frunze.

Doina, scoate planta afara, in gradina, in bataia vantului. In balcon nu va inflori niciodata.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 8:24 pm

buna seara,

am citit acest topip de la cap la coada, dar tot nu stiu ce sa fac Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2842128505
Ieri, mi-am luat doua Pasi de la Brico, una Caerule, frumusica, plina de bobocei, incolacita pe o sarma, iar pe cea de a nu stiu cum o cheama afro , a fost destul de scumpa (50 lei) affraid dar m-a lacomit pt ca era asa de mare si de imbobocita intr-un ghiveci mare si frumos colorat Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2945718842 pe care scrie Pasiflora Mix Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2842128505

In concluzie, fiin primele mele Pasi, va cer ajutor in a-mi spune ce trebuie sa le fac, sa le plantez cu ghiveciul rupt in fund Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 57490470 in gradina, sau sa le schimb ghivecele cu unele mai mari....sau sa le plantez pur si simplu si sa le scot la toamna?????

Pai, cum sa fac Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 3926825235 Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 1953107120 Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 3926825235

atept raspunsul vostru cu deosebit interes!!!!!

va doresc o seara buna!!!
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 8:38 pm

Passiflorele nu rezista in gradina pe frigurile iernii de la noi. Eu am tinut una alba intr-un ghiveci mare pe balcon la servici (n-am gradina), a inflorit frumos si abundent stand cu lianele in soare si ghiveciul umbrit. In iarna respectiva trebuia sa o aduc la adapost, dar am tot amanat pana a dat un ger neasteptat si i-a inghetat radacina.
Acum am una movulie (a trecut cu bine iarna intr-o camera mai racoroasa) e scoasa pe balcon de cum s-a incalzit putin si vad ca a format deja bobocei. Daca te intereseaza, am puiuti Very Happy
Ca sfat pot sa-ti recomand sa o ingropi cu tot cu ghiveci in gradina iar spre sfarsitul toamnei sa o scoti taindu-i radacinile de sub ghiveci.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 25, 2011 11:32 pm

Eu am una obisnuita mica(de la Pene) ca cea mare a decedat prin martie aprilie si una rosie care e inca in sera,dar e vioaie
Acu in we o scot afara
Amm de gand sa o ingrop cu ghiveci si scarita
Ma gandeam sa o pun sub meri ,are suficient soare ,aer si nici n-o opareste soarele de vara
si sper sa ma bucure cu multe flori
De fapt o sa le pun pe amandoua in acelasi loc(le-am primit in toamna prin septembrie de la domnu meu
E lesinat dupa liane de astea zapacite)
In colilaria mea bunica-mea le punea peste vara undeva in umbra unui par,si se obrazniceau pe gard,pe suport,pana in varful parului si avea zeci de flori
In facultate am tinut una in jardiniera si mi se intindea vara pe plasa de la geam si stateau florile una dupa alta la rand la inflorire
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 8:52 am

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 1239631719 va multumesc frumos pt raspunsuri Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 1239631719

Stef, esti foarte generoasa iar eu cum sunt o l"acama" , nu pot refuza Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2422189467 Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2422189467 Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2422189467

astazi stau acasa si ma voi ocupa de ele, mai am si o gasca de muscate care au fost tinute la inradacinat in apa si au facut niste mustati de parca sunt..... si le voi pune si pe ele in ghivece..., dar mai bine trec in gradinita mea sa va mai spun ce mai fac astazi prin gradina.

va doresc o zi buna Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2783239913 si cu mult spor
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 8:59 am

Da' sa stii ca eu n-o trimit prin posta Embarassed Trebuie sa gasim un intermediar Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 9:15 am

facem cum vrei tu, Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 1198068053

CAUT INTERMEDIAAAAAAAAAR!!!!!!!!!!! Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 57490470
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 11:40 am

fetelor cochetelor,

la basza pasifloricelelor ati pus alte floricici mai mici, precum clematitelor? trebuie umbrita radacina?
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 12:43 pm

Doini eu n-am pus si nici la bunica-mea n-am vazut,se umbreste ea singurica
Acu faci tu cum vrei,dar eu nu le-as ingropa in locul tau(mai ales ca ai sol greu)
Ia-le niste ghivece mari si schimba-le si pune ghiveciul undeva in soare ,dar nu chiar sa le prajeasca si vezi cum se simt;daca nu le place locul le mai muti pana te prinzi cum e mai bine pt ele
La anul mai vezi tu
Oricum le trebuie musai scarita sau suport ca-s tare vagaboande
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:19 pm

Alo, aici Intermediarul !!! Very Happy
Păi, gagici, nu veniţi la mine pe 05 iunie?!!! ... amândouă: şi Ştef şi Doni! ❤

Eu am scos passiflorele să danseze la salixul uscat. Very Happy Nu ştiu cum le voi încolăci că fostul meu salix nu e prea înalt. pirat

Vernil, passi(onata) ta am pus-o deoparte! Te aşteaptă cu drag şi dor de ... mamă! Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 57490470
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:22 pm

Rux a scris:
Ati vazut pozele lui iulyan_c din Targu Jiu ,expuse mai sus ?

Pe mine ma intereseaza nuferii ,dar trebuia sa admit ca am avut si eu passi vreo doua feluri ,mi-au inflorit vara foarte frumos ,dar nu treceau iarna. M-am lasat de sportul asta ,ca nu-miplace sa-mi bat capul cu ele.
Acum ma gandesc la nuferi ,clematite ,trandafiri .

Da' tu, coană Ruxiţo, ai văzut în ce an a postat musiu Iulian pozele?!! affraid
( o mai trăi :rendeer: )
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:24 pm

Io n-am vazut nici pozele nici anul,ma ajutati cu lamuriri?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 1:33 pm

imi este teama ca va voi inebunii astazi geek pt ca tot stau acasa si gradinaresc, ca am cate ceva de plantat.....indraznesc sa intreb, bar sa nu sariti pe mine Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 2092491260 Oare, as putea planta o Pasi sub o salcie???? sau e prea latoasa ca sa nu spun "flocoasa" salcia si nu se mai ved florile coanei pasi?
daca nu va place ideea mea, ce ziceti sa o plantez pe mormant langa un pin
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 2:15 pm

Doini, daca ai timp reciteste prima pagina, unde am scris "Expusa la lumina puternica (chiar plin soare), in atmosfera calda si umeda, infloreste intens din primavara pana toamna, chiar tot anul, daca sunt in sera." Deci e foarte important sa stea in soare.
Passi alba a mea Rolling Eyes statea cu ghiveciul umbrit din cauza marginii balconului (si ca sa nu se incinga, initial ghiveciul fiind ingust si inalt, mai tarziu am mutat-o intr-unul mai marisor), dar partea verde era in plin soare, de-a lungul balustradei.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 2:56 pm

Multumesc Stef!

sunt incurcata rau...., parca a dat umbra peste ideiile mele scratch , nu reusesc sa imi dau seama unde ar trebui sa o plantez!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Passiflora caerulea si suratele ei   Passiflora caerulea si suratele ei - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Passiflora caerulea si suratele ei
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Passiflora
» Lonicera Caerulea var Kamtschatica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Liane :: Passifloraceae-
Mergi direct la: