Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+8
leonor
geodezia
popescugp
laurabv
aura
Dana Caras
Cora-Maria
Doini
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 11:01 am

E o problema, ca stau ca pe ace What a Face ca sa nu spun ca sunt in plin sevraj cherry cherry cherry
In timpul saptamanii, ma abtin si-mi propun sa ma duc in week-end la Ter Laak, apoi din diverse motive, nu ajung What a Face Pai cat sa mai rezist si eu, ca sunt o mana de om, dependent de bucuria si emotia descoperiiri unor noi frumuseti geek
Ca sa nu mai spun ca-l am pe cap si pe mandru, care de cand a inteles ca am tije in crestere, chiar nu mai intelege de ce vreau altele noi tongue
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 2:22 pm

Spune-i ca doar vrei sa vezi ceva noutati  Laughing , nu sa le si cumperi. Si acolo, daca apare ceva deosebit  Rolling Eyes ...si acasa nu ai... ce norocoasa esti ca n-ai venit degeaba  Wink  si... poti pleca cu bratele pline. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2147529457
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 2:36 pm

Ce crezi ca fac? ma lingusesc precum o mata, poate poate cedeaza si ma duce la o sera unde am aflat ca au :
Beallarra, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Brassia, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Burrageara, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Colmanara, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Degarmoara,  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998 Goodaleara, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Miltassia, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Miltonidium, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Odontioda, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Odontocidium, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Oncidium, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998 Sanderara, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Vuylstekeara, Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998  Wilsonara Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998
Am la fiecare si cate o poza, dar daca le mai pun si pe astea, imi cresc ochii ca la melc cotobelc Laughing
dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap dureri de cap
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 02, 2014 5:59 pm

Acolo, chiar cred ca va fi un spectacol pe cinste! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2147529457 Sa faci multe, multe poze! Tin pumnii, poate te ajuta sa ajungi! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeVin Oct 03, 2014 7:40 pm

Pumnii tai, ma vor ajuta cu siguranta sa patrund in minunatia de sera.. Sper ca sapatamana viitoare sa ma duc chiar eu singurica pe bicicleta. Am descoperit pista de biciclete care ajunge acolo. pirat

Astazi in schimb, am comis-o la Ter Laak. Dar, am fost dezamagita ca modelele disponibile ba nu erau deosebite ba pe majoritatea le aveam deja...
Nu-mi venea sa cred ca voi pleca din sera fara cel putin o orhidee. Atunci, mi-a venit ideea Ideacyclops M-am dus la una din angajate cu botul pus Laughing I-am spus ca nu se poate asa ceva, ca eu mi-am tabacit fundul pe saua bicicletei pana la sera si nu se cade sa plec cu mana goala.. M-a intrebat ce as vrea... E, pai asa mi s-au marit ochii in cap Laughing Am ajuns cu ea in partea de depozit a serei unde dragutele erau deja ambalate si isi asteptau drumul... apoi am ajuns la banda de lucru, si acolo am gasit ce mi-am dorit. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 1982394566
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Ce fata explodata de bucurie pot sa am Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeVin Oct 03, 2014 7:50 pm

Poze calde tongue
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeVin Oct 03, 2014 9:01 pm

Frumoase, diafane! applause applause applause Sa fie sanatoase si sa-ti bucure sufletul, mereu! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2147529457
Poate avem noroc si saptamana viitoare (sau cand va fi sa fie!), vedem alte frumuseti! Niste "cambrii"!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeVin Oct 03, 2014 10:08 pm

Multumesc frumos Dana Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 1059784619 Sa dea Domnul sa le vad reanflorite si pe ele Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2147529457 Imi place de mor cea alba, cu limboiul ei cu tot bounce Am rugat pe cineva din sera sa ma sune cand mai au limbute din astea Laughing
Voi ajunge si la Cambrii, ca mor de curiozitate sa vad atat de multe specii si hibrizi.. Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeSam Oct 04, 2014 9:38 am

Sunt foarte frumoase phalele, sa-ti traiasca. Din felul celei albe nu am vazut inca la noi.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeSam Oct 04, 2014 1:55 pm

Multumesc Cora. Eu prima oara am vazut poze cu limbute din astea, pe forumul de orhidee. Insa in realitate, sunt mult mai frumoase.
Sus In jos
Luminita81

Luminita81


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Natura, Gradinarit
Stare de spirit : Optimista, in general
Data de inscriere : 06/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 11:27 am

Frumoase, frumoase, Doini!
Cred ca daca as ajunge intr-o sera din aceea.....wowwwwwww!
Vise...tata, vise! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2302975194
Succes sa gasesti toate soiurile pe care le doresti Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 1059784619
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 1:07 pm

Merci Luminita Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 1059784619 Intre timp mi-am mai luat cateva modele frumusele Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 2627208998
Sus In jos
Luminita81

Luminita81


Numarul mesajelor : 214
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Natura, Gradinarit
Stare de spirit : Optimista, in general
Data de inscriere : 06/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 1:45 pm

Sa-ti traiasca, draga mea! cheers
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 6:13 pm

Mai ai loc sau ai exterminat aparatura domnului coleg de aparatment  Very Happy Unde ai disparut de-o vreme-ncoace ? Lucrezi la gradina bisericii ?
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 6:16 pm

Pai chiar asa, de ce nu te lauzi si aici cu noile achizitii?
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 01, 2014 8:02 am

Buna Doini.Te rog spune-mi si mie la ce ajuta vitama B1 caci am cam 3 phale care nu-s tocmai ok.Mi-am luat o fiola.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeSam Noi 01, 2014 8:22 pm

Buna Gabriela cheers Raspund cu intarziere, fiindca nu am primit notificarea.
Eu am fost sfatuita sa fac acest tratament pe cand am chinuit primele mele Phale. Ajuta la refacerea sistemului radicular.
Ai citit pe facebook restul detaliilor pe care le-am dat, nu? Sau vrei sa mai scriu si aici?
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitimeLun Noi 03, 2014 7:50 am

Am citit si multumesc.Mi-am luat vitamina dar am amai asteptat putin pentru ca tocmai le udase nora mea si mai stau cateva zile.Ce nu am inteles eu prea bine sunt udarile consecutive.Adica una dupa alta la intervalul la care uzi orhideele?Sau intr-o zi?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: