Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi

In jos 
+19
doinabacau
ghana
Paulyna
stefana
Raluca G.
bubu
penelopa
gabriela60
geodezia
DanaA
Doini
laurabv
popescugp
Dana Caras
Marga
leonor
duduta190578
ella06
Myosotis
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 9:07 am

Buna dimineata,sa aveti o zi buna!Eu intru mai rar ca stau mai mult la tara si de pe telefon pot intra doar pe facebook!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMier Iul 30, 2014 7:30 am

Buna dimineata lume.minune de ieri pauza ploaie.Cu toate ca se innorase pe la 18 si mai si bubuia.Acuma am vazut o raza de soare dar a si disparut,Macar sa apuc as spal o masina de rufe si sa se usuce.Noi in Novaci stam in varful dealului deci avem noroc.Asa inundatii nu am vazut de cand eram copil si aveam pana in 10 ani si nu stiu sa fii rupt podul peste Gilort.Vai de bietii oameni la care le-a prins gospodariile.
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMier Iul 30, 2014 8:56 am

Buna dimineata ! In tara sunt inundatii la noi nu a plouat demultisor,m-am saturat de udat cu furtunul,se innoreaza da doi trei stropi si gata  sunny 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMier Iul 30, 2014 1:50 pm

geodezia a scris:
BUNA LUME N-AM DAT COLTU DA TOT NASPA E   VA PUP
 Very Happy  Si eu la fel, Geo! Twisted Evil 
N-am dat coltu', nu m-am suparat pe nimeni (doar pe viata  What a Face ), nu m-a suparat nimeni, doar ma simt ca un zombi  pale 
Sunt coplesita de probleme pe toate poanurile, ma simt stoarsa si epuizata fizic si psihic, nu mai am chef de nimic... nici macar de flori!!!
Poate ca, intr-o buna zi, imi voi reveni si veti fi primii care vor afla!

ps. Myo are probleme cu Netul!!! I s-a bulit ruterul! Deci, nici ea nu mai intra pe forum din motive intemeiate!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 1:05 am

Si eu am lipsit...nu am avut net acasa, iar de la servici nu pt intra aici. Saptamana viitoare plec la mare  cheers 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 8:03 am

Buna dimineata! Sa avem o zi, placuta!
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 9:26 am

O zi frumoasa va doresc!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 9:47 am

applause applause applause 
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 01, 2014 8:07 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Buna dimineata! La noi a plouat ieri si asta noapte toata noaptea totul este fleasca .Sau stricat tot rosiile deja le-am smuls si le-am aruncat .Munca degeaba dar ce sa facem asa a vrut dz .Si viia este compromisa desi am facut stropiri la ea . va urez o zi buna .
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 01, 2014 11:59 am

Si la noi seceta....am noroc ca am facut un mic solar si am rosii slava Domnului ![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].  Deja am facut bulion si suc de rosii !!!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 01, 2014 12:02 pm

applause applause applause 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeDum Aug 03, 2014 12:10 pm

O duminica placuta!  flower 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeDum Aug 03, 2014 2:02 pm

Multumim la fel Dana  Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 1059784619 sunny Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 2422189467 
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeLun Aug 04, 2014 7:51 am

Buna dimineata.Concedii placute celor care plecati si zile placute celor care ramaneti.Deocamdata soare fara ploaie.Mi-au explodat florile prin curte dar odata cu ele si buruienile carora nu le mai fac fata.Astept musafiri.O zi buna tuturor.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeLun Aug 04, 2014 2:23 pm

Multumim la fel Gabriela  cheers 


Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 7:57 am

Buna dimineata! O zi buna va doresc la toti .
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 8:08 am

Buna dimineata!  flower  Asa sa fie Marga, fara ceasuri rele intr-o zi de marti! Aici, parca ar vrea sa ploua, n-ar fi rau!
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 9:58 am

Aici soare,soare si iar soare,se usuca toate...seceta !!!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 2:13 pm

Nici aici n-a plouat, desi a fost pe-aproape! E caldura mare!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeMier Aug 06, 2014 9:46 am

CALDURA DE IERI A FOST TERIBILA
uit mereu sa scot caps lock azi dete un pic de ploita se mai racori ieri a fost groaznic
sunt mai bine
voi cum mai stati cu florile ale mele saracele trebuie udat jale mare caldura asta dar le fac eu sa isi revina
pe aici lumea in viltoate cu atitea ploi nu au adunat griul si e topenie s-a scuturat si au iesit multe plante in el nu mai e bun de nimik oamenii sunt toti suparati gradinile la pamint na mai bine de mine ca nu am putut munci doar recolta de corcoduse e bine pt tuica in rest viile gata s-au manit rosiile la fel un an tare naspa si la propriu si la figurat az noapte nu am putu dormi deloc acum stau si cucai
pe la noi in decurs de 1 luna au murit 10 insi sunt tare cu moralul la pamint cind vad ca mor oameni tineri de boli incurabile -cancer
va pup
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 08, 2014 7:56 am

Buna dimineata! O zi cat mai placuta!  flower 
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 08, 2014 8:23 am

Buna dimineata o zi frumoasa va doresc .La noi ploaie in fiecare zi si astazi e inorat .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 08, 2014 8:56 am

Buna dimineata ! Trimiteti si la noi putina ploaie ca nu a plouat de o luna si ceva !
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 08, 2014 10:15 am

pai voi sunteti la mare nu vine briza ?
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitimeVin Aug 08, 2014 10:49 am

Chiar ziceam decit atita ploie care a stricat tot in gradina mai bine udam . Nu mai sunt rosii nu mai sunt struguri nu mai este nimic .Dz a dat dz. a luat poate la anul .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi   Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu firea ei cea arzatoare, Sosit-a vara inapoi
Sus 
Pagina 15 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: