Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Vande frumoase :p

In jos 
+9
bubu
laurabv
penelopa
DanaA
Melania
Dana Caras
geodezia
Brindusa
Doini
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 1:39 pm

Doamna Stefana exista trucuri diverse pentru asigurarea umiditatii : uscatul rufelor pe balcon, umidificator, stropitul radacinior aeriene la phale...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 3:04 pm

Cora, absolut superb modelul asta!  Vande frumoase :p - Pagina 6 1922459146 Unde ai gasit poza?  Vande frumoase :p - Pagina 6 1922459146 
Sti tu cum sa ma provoci  Vande frumoase :p - Pagina 6 1992828207 
Nu am ajuns la sera fiindca omul meu este in concediu. Mai aveam varianta sa ma duc si sa ma preia altcineva, dar aici ploua de doua zile fara oprire... Si cum ma duc cu bicicleta..., nu am cum sa tin si umbrela  clown 

Anca, Cattleya nu trimit mai devreme de toamna fiindca nu sunt inflorite si nu stiu ce aleg  Rolling Eyes 
Oricum la Cattleya ar trebui sa va lasati pe mana mea, pe gusturile mele, fiindca sera nu este deloc interesata de numele sau de modelul florilor. Ei impacheteaza tot ce este imbobocit si le trimit la bursa.. Pentru Cattleya am hotarat sa fie o comanda minima de doua plante pe persoana.  Rolling Eyes 


Modele de Vanda pe care le-ai ales, sunt foarte frumoase. Himba Gold, a facut multe "victime" foarte fericite! 
Summer Kiss sau Ghiocica cum ii mai spunem noi, este de o dragalasenie rara. 

Apropo stiti cine miroase a ghiocei? "Maimutica"  cheers 

Daca se strang suficiente Vanda, poate trimit pana la sfarsitul lunii  cheers
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 3:45 pm

Deci vanda e a unui nene de pe facebook,il cheama Uget Teguh, nu l-am cautat eu, mi-a aparut ca suntem "vanda lovers" amandoi  Laughing . Mai are el diverse vande si phale frumoase.
Pai eu zic ca se face de o comanda pentru sfarsitul lunii , eu vreau 3. DanaC tu cate vrei ?  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 5:33 pm

Il voi cauta si eu pe acest Uget, sa devenim Vanda Lovers in grup Laughing Oricum ma distreaza sutele de prieteni "ciuciunghezi" care imi dau navala pe pagina  afro 

Vreti sa va arat maimutica? Laughing
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 6:06 pm

Arat-o si pozeaza-te si tu cu impopotonarile pe care cred ca le-ai cumparat special pentru diseara !Very Happy 
8-1 sa-i bateti, pai ce va lasati mai prejos ca nemtii ? Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 6:49 pm

Vande frumoase :p - Pagina 6 ImageVande frumoase :p - Pagina 6 Image


Maimutica bibilica, este cea mai parfumata fata.
Nu am mai luat nimic, desi mi-ar placea sa ma impopotonez  jocolor  Ploua ca la nebuni, sunt doar 14-15C si nu-mi vine sa ies nici macar cu agaricii, dragutii de ei. 
Am bascuta iar de data asta, o port de frig Laughing
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 6:57 pm

Am omis sa-ti multumesc Cora  cheers  Sper sa castigam si apoi ss te ti razboi (vesnic) cu Germania  affraid 
Ieri mi-a cam inghetat sangele vazand ce ravagii fac nemtii  affraid 


De foarte mult timp ma tin sa va arat vandele Danei din Bucuresti. 
Vande frumoase :p - Pagina 6 ImageVande frumoase :p - Pagina 6 Image
Vande frumoase :p - Pagina 6 ImageVande frumoase :p - Pagina 6 Image


Ea o are pe Magic Black.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 7:56 pm

Mai dar eu nu am mai primit notificare Neutral 
Deci maimutica e dragalasa tare si vad ca e si alba si roz  Very Happy 
Da cu sistemul de agatare a vandelor acestei Dane m-ai lasat pe spate !  Shocked 
Pai scuze dar e mai nebuna ca noi cele care le tinem in balcon !
In concluzie: mai vreau vande !!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 9:02 pm

Poate ai apasat pe "opreste urmarirea acestui subiect" 

Da, maimutica este super tare, cu atat mai mult ca pe mine ma zapaceste ca-i asa de parfumata  Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998 
(Ok, si ca simt parfumul  Vande frumoase :p - Pagina 6 1992828207 ) 
Tija veche s-a rozalit... E tare draguta! 

Dana din Bucuresti este bestiala. Nu are ea timp de forumeala, dar sper ca o voi corupe, mai ales acum ca a trecut de emotiile primului examen al Marei, fica ei. 
A apucat sa-si faca si ea cont pe sunphoto. Nu stiu daca ati vazut pozele ei, dar ea este innebunita dupa plante aeriene.  Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998 

Si-a luat 5 Vanda si avea deja trei  Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998 

Nu ramai tu fara Vande ma Cora. Si le vei avea dupa concediu, tocmai bine ca sa te bucuri mai mult de florile lor  Vande frumoase :p - Pagina 6 2147529457
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 9:03 pm

Asta este marea pasiune a Danei.  drunken 
http://danna.sunphoto.ro/Tillandsia
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 10:17 pm

Pai de ce nu a pus si pozele cu vande puse de tine? Asa, are cam gol albumul de vande pe sunphoto...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 09, 2014 10:42 pm

A facut albumul cand am luat-o la intrebari de cum m-a descoperit. Ea este cea care m-a gasit cautand pe google Vanda  jocolor  ca si Melania.
Apoi si-au facut albume ca sa le cred  Rolling Eyes Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeSam Aug 30, 2014 9:01 pm

Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998 Cochetelor, Vanda Vioricai are patru puisori !!! Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998
http://vioricap.sunphoto.ro/vanda

Vanda Withe Angel a Biancai (Puffy) are trei tije! Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998
http://puffy80.sunphoto.ro/Vanda_White_Angel

Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeLun Sept 01, 2014 2:20 pm

Sa creasca mari, sanatosi si sa infloreasca mult si bogat!
Felicitari ca vi se mareste familia, ma bucur pentru voi, Viorica, Aura, Doini! Fericitelor!
O felicit si pe Bianca, e splendida vanda ei!
Oare ce fac vandele Melaniei, Brandusei? Ale Danei? Poate auzim si de ale lor.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeLun Sept 01, 2014 3:33 pm

Atat de tare m-am bucurat cand am descoperit noutatile fetelor. Eu nu urmaresc notificarile de pe SunPhoto, dar sambata seara am avut o clipa de nostalgie si m-am uita pe albumele fetelor...

Bianca trebuie sa fie foarte incantata de cea cu 3 tije. Si Copper Red si Darck Chocolate Brawn sunt harnicute. Sper si ii doresc ca si Himba Gold sa-i aduca o bucurica (tija)

De puisorii Aurei stiam deja, dar vazandu-i asa marisori, m-am bucurat pe masura cresterii lor  cheers  Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998
Surpriza a venit de la harnicuta Vioricai. Auzi! Patru puisori  Vande frumoase :p - Pagina 6 1922459146

Am si eu doi puisori la Divana, am doua tije la cea alba cu verde dar ceva ceva imi spune ca au stagnat  din crestere Neutral  Puisor imi mai face si Aubergine, cea pe care o am deja cu un pui mai mare ca Vandele luate de la neamt.  clown  Maimuticai ii cresc pui, au frunzulite noi dragutii. Iar cea pe care am botezat-o Cream Spot, are si ea trei puisori frumusei si grasunei.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 03, 2014 1:44 pm

Ma bucur nespus pentru toate tijele si pentru toti puiutii care apar!  Twisted Evil  Va felicit pe toate si abia astept sa le vedem floricelele!  applause  Vande frumoase :p - Pagina 6 1317549515
Doini stiu ce fericita esti ca ai fete harnice. Vande frumoase :p - Pagina 6 2147529457  Bravo lor, bravo tie! Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998  Tije care s-au pierdut pe drum...daca te consoleaza cu ceva... nu esti singura! Stiu, e frustrant! Sad
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 03, 2014 2:14 pm

Dana, hai sa-ti spun una tare, aflata chia astazi. Bianca are o Vanda careia ii creste a patra tija Vande frumoase :p - Pagina 6 2627208998 Vande frumoase :p - Pagina 6 2302975194
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitimeMier Sept 03, 2014 6:01 pm

Asta da, vanda harnica!  Vande frumoase :p - Pagina 6 2147529457  E de Cartea Recordurilor!  Vande frumoase :p - Pagina 6 1982394566
Bianca, ce le canti? Rolling Eyes  Ce le soptesti? Rolling Eyes  Sau...cum le ameninti? Laughing Felicitari! La puterea a patra!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vande frumoase :p - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Vande frumoase :p   Vande frumoase :p - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Vande frumoase :p
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Terasa si balcon :: Orhidaceae-
Mergi direct la: