Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 2:26 am

La multi ani , o primavara frumoasa, . La noi a fost o zi superba de primavara cu soare,
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 2:52 am

La multi ani Geanina! Sa fim iubite! Iar acum, sa ne indreptam spre vise minunate...
Eu, inchid "magazinul"  Sleep 
Noapte buna!  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 7:57 am

Buna dimineata, dragi gradinari!
Eu am sarbatorit ziua femeii prin ... munca  pale  Am fost la baiatul meu.
Sambata viitoare trebuie sa-i fac fostei soacre de 40 zile. Noroc ca in Bucuresti lumea nu e chiar asa habotnica in ale obiceiurilor si traditiilor.  clown  Cu coliva e mai greu, ca n-am facut niciodata. Dar cel mai greu e ... distanta de la Peris la Bucuresti, in conditiile in care merg si la munca si nici masina proprie nu e valida.
In rest, numai de bine  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 57490470 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:18 am

Buna dimineata! Sa aveti o zi grozava! Aici e senin si soare si ....e baba mea!
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:41 am

Penelopa,vrei sa te invat cum sa faci coliva,fara sa dai gres???daca doresti i-ti trimit reteta si restul informatiilor/privat...doar sa-mi zici.. eu tocmai am facut acum 2 saptamani..
Sus In jos
Paulyna

Paulyna


Numarul mesajelor : 501
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : Gradinar la mine acasa
Stare de spirit : De la bine in sus!
Data de inscriere : 10/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 9:21 am

Buna dimineata,la noi ningeeeee  affraid 
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:22 am

Buna dimineata,Doini imi place avatarul tau,esti foarte frumoasa!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:33 am

La multi ani doamnelor, de ziua femeii sau a mamei cum eram obisnuiti in alte timpuri  Very Happy 

aura a scris:
Penelopa,vrei sa te invat cum sa faci coliva,fara sa dai gres???daca doresti i-ti trimit reteta si restul informatiilor/privat...doar sa-mi zici.. eu tocmai am facut acum 2 saptamani..

Aura, poti sa scrii pe la rubricile alea cu D-ale gurii, reteta. Sigur va fi de folos si altora. Nici eu nu am facut coliva niciodata. Sper sa nici nu trebuiasca sa fac prea curand.
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:48 am

Myosotis a scris:
La multi ani doamnelor, de ziua femeii sau a mamei cum eram obisnuiti in alte timpuri  Very Happy 

aura a scris:
Penelopa,vrei sa te invat cum sa faci coliva,fara sa dai gres???daca doresti i-ti trimit reteta si restul informatiilor/privat...doar sa-mi zici.. eu tocmai am facut acum 2 saptamani..

Aura, poti sa scrii pe la rubricile alea cu D-ale gurii, reteta. Sigur va fi de folos si altora. Nici eu nu am facut coliva niciodata. Sper sa nici nu trebuiasca sa fac prea curand.
...da?bine atunci,o sa postez reteta si cum trebuie facuta,mersi Myootis de indrumare.  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 1:48 pm

Sa traiti sa infloriti  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 57490470 

E o zi minunata, soare si un cer senin, cum rar intalnesti in Olanda cea ploiaoasa..  monkey 
Am fost la plimbare cu agaricii, si nu-mi mai venea sa ma intorc acasa, dar, trebuie sa ud orhideele  affraid 
Cand termin, sper sa va surprin frumos cu ceva si mai frumos  afro 

Dana Caras a scris:
Buna dimineata! Sa aveti o zi grozava! Aici e senin si soare si ....e baba mea!

Dana, ai o baba dupa sufletul tau bun, care mie imi aduce multa liniste  sunny 

Am poftit la mucenicii vostrii, ai tai (sfintisori) ai Aurei, hmmm cred ca imi fierb niste paste, pun nuca, zahar si scortisoara si ma prefac ca am mucenici in farfurie  Laughing clown drunken 

Ps. La coliva nu poftesc si nici nu-mi doresc sa stiu vreodata s-o fac! O asociez cu o durere cumplita, si ma bucur si ma inclin ca am prin preajma mea (chiar si virtual) oameni care imi inteleg durerea si fac lucrurile astea pentru cei pe care nu-i mai am. Ii apreciez mai mult decat isi pot imagina!

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 1059784619
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 3:15 pm

aura a scris:
Penelopa,vrei sa te invat cum sa faci coliva,fara sa dai gres???daca doresti i-ti trimit reteta si restul informatiilor/privat...doar sa-mi zici.. eu tocmai am facut acum 2 saptamani..
Sigur ca vreau, Aura! Merci!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 8:07 pm

Doamnelor eu azi am inceput Campania de primavera  Very Happy . Nu trebuie sa va spun ca nu mai aveam rabdare, ca de la atata ploaie incepeam sa turbez. Chiar daca aveam musafiri la pranz ( frate-miu cu cumnata si nepotii), dupa masa i-am lasat sa stranga masa  Very Happy , mi-am luat foarfeca, manusile si am purces la treaba. Nu stiu cat o sa-mi ia sa tai trandafirii, ca la mine dureaza prea mult in fiecare an si tot mai plantez...
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mar 09, 2014 10:00 pm

La noi ultima baba a fost cu chiciura.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:03 am

Buna dimineata  sunny 
Va doresc o saptamana frumoasa, cu spor in toate!
Sa trecem la treaba  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 2302975194 
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:27 am

Buna dimineata,o saptamana cu spor va doresc si eu!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:39 am

Asa sa fie !
A incetat ploaia si aici. Soarele insa e ascuns, e cam suparat pe noi primavara asta  sunny 
Sper sa reusesc sa fac ceva gropi pentru Kazanlaci.
Anul asta n-am ce taia la trandafiri, decat cei cativa Th pe care i-am gasit aici. In schimb am inceput taiatul viei. Am curatat unul din garduri, sau ma rog, o bolta, din cele 3  Rolling Eyes 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:49 am

Buna ziua!
Si eu am inceput campania de primavara, dar mai mult prin casa  Very Happy  Am scos achimenesii, i-am curat de betisoarele uscate, i-am mai ravasit putin prin ghivece, apoi am pus pamant proaspat peste ei, fara sa le mai schimb tot pamantul.
Mi-am pus lufa la incoltit in paharute, la geam, apoi mi-am plantat un liliac alb batut, chiar daca a fost sarbatoare ieri.
Inca e mocirlos pamantul, dar numai la suprafata, mai la adancime fiind bun de plantat.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 11:47 am

na ieri a fost o tira de soare asa ca am tipat niste muscate afara plus niste rasaduri spre sa nu fi inghetat ca nu ma uitai az dimineata la ele .le-am acoperti totusi az noapte cu niste cartoane rasadurile muscate nu .. sper sa fie ok
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 12:23 pm

Ziua buna,am pus trandafirii de dulceata ieri a fost soare cat am plantat,dupa s-a innorat si a plouat putin.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 12:52 pm

leonor a scris:
Ziua buna,am pus trandafirii  de dulceata ieri a fost soare cat am plantat,dupa s-a innorat si a plouat putin.
.... la fix, sa ti se prinda  Wink 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 1:10 pm

Buna ziua! E o zi frumoasa, frumoasa aici. Chiar miroase a primavara.
Va doresc o saptamana minunata si spor la treaba! Si sanatate, si bucurii, si ce mai vreti voi sa fie!
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 1:36 pm

penelopa a scris:

.... la fix, sa ti se prinda  Wink 
Multumesc sa dea D-zeu si sa ne ierte ca am lucrat in zi de sarbatoare Embarassed
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 10, 2014 1:38 pm

Dana Caras a scris:
Buna ziua! E o zi frumoasa, frumoasa aici. Chiar miroase a primavara.
Va doresc o saptamana minunata si spor la treaba! Si sanatate, si bucurii, si ce mai vreti voi sa fie!
Multumim la fel,aici bate vantul turbat,urat afara,ce miros de primavara...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 8:13 am

Buna dimineata! Si azi e senin si soare!
Va doresc o zi frumoasa cu mult spor!
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 11, 2014 8:23 am

si muma de bruma br sai eu rasaduri am dat afara sub strasina si am pus niste plastic -folie pe ele sper ca nu detera coltu vad eu deseara cind ajung acasa
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 4 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: