Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti

In jos 
+25
adrianam
Marga
doinabacau
DanaA
simonaelena
Lian
bubu
ghana
ella06
Karla
georgiana
stefana
aura
popescugp
costieanuconstantin
duduta190578
gabriela60
Paulyna
Dana Caras
geodezia
penelopa
leonor
laurabv
Doini
Myosotis
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 9:22 pm

Va multumesc frumos pentru incurajari Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 9:26 pm

Curaj Leonor, gandeste pozitiv, poate e un pas inainte, spre mai bine.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeVin Apr 11, 2014 9:29 pm

Multumesc Alina,inca sper ca poate nu voi fi data afara Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:19 am

Imi amintesc primele ore dupa revolutie...o celebra interpreta de opera spunea ,la televizor, ca in statele democratice oamenii nu cunosc grija zilei de maine...
Cand Brucan a spus ca vor trece douazeci de ani,pana s-avem o democratie...cat de suparati am fost...
Iata,au trecut in zbor,douazecisicinci,iar lucrurile nu s-au asezat...dimpotriva...
Fie ca viitorul sa se-arate mai optimist si pentru-acest popor atat de oropsit de altii si de-ai lui!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:42 am

Doamne ajuta ! Leonor o sa vezi ca totul va fi bine  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 11:10 am

Doamne ajuta Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:05 pm

Fetelor cochetelor, stiti cumva o reteta de pasta de mici? 

Anul asta de Paste, (daca este Frenk acasa) mi-ar placea sa-l invit la un picnic  Wink . Sa luam cateii si sa ne destrabalam intr-o poienita  Cool 
As vrea sa fac frigarui, mici, si alte cateva diverse bucatele de carne. O salata de verdeturi si cam atat. 

As vrea sa vopsesc si 6 oua, dar nu am vopsea  monkey Parca se pot vopsi si cu foi de ceapa nu?  scratch 
Vreau sa fac musai cozonac cum m-a invatat DanaC si Paunita (umplutura de mac) si fac si nelipsita pasca. 
Carne de miel nu stiu daca voi cumpara. Anul trecut cred ca am cumparat oaie, si era sa mor de mirosul urat  pale 
Dar, cotlete de miel la gratar, mmm mi-ar placea.. Dar nu stiu sa fac marinata pentru ele. 
Aura, sari si invata-ma  cheers
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 3:57 pm

Draga mea nu te pot ajuta deloc....sunt total pe langa in bucatarie  Embarassed Embarassed Embarassed Hai ca vin fetele mai pricepute si iti spun ce si cum  Wink 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 4:40 pm

Stai linistita Laura, ca si eu din cauza mofturosului meu, zici ca nu mai stiu sa gatesc. Embarassed Rolling Eyes 
Ma simt tare aiurea! Orice as face, nu mananca.  dureri de cap inchide ochii si imi multumeste zambind  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 15195598 
Noroc ca m-a invatat Aura vara trecuta un secret, care schimba radical textura pieptului de pui, si macar asa ma scot. De 5 ori pe saptamana piept de pui si mai schimb garnitura Laughing
Eu mananc multe branzeturi si legume, iar ciorba nu-mi lipseste. Dar acum de sarbatori, voi face ca de fiecare data si mancare traditional romaneasca.
Voi face drob de pui si sarmalute in voi de vita geek 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 8:55 pm

pai bine Doini...nu stii ca sotul meu e bucatar de meserie???si am avut si carmangerie o perioada???pasta de mici??ultima oara am facut acum 2 saptamani...daca nu ai primit deja reteta lor pot sa te ajut..  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 Very Happy 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:12 pm

pasta mici-ptr 20 mici aproximativ.
45o gr.carne vita tocata--- 450 gr porc mai grasa,tocata,---300 gr.supa oase vita---usturoi 2 capatani pisat[sau 30gr.praf]---bicarbonat 30gr.---6 gr.sare---ardei iute pisat 1 varf lingurita---un praf piper.
---se amesteca ingredientele se da la rece pt.12 ore sa se macereze.cand a trecut timpul ,vei vedea ca a supt toata supa,carnea.se ia si se "bate"putin pasta.se formeaza micii cu mana unsa cu putin ulei,sau apa.---ps.daca-ti place carnea de oaie si vrei sa contina si oaie injumatatesti carnea de porc si completezi cu oaie tot tocata.  [la fel usturoi,daca-ti plac mai usturoiati mai adaugi.de obicei mai oxideaza usturoiul in carne,nu tb.sa te sperii,tiplezi bolul cu pasta sa nu ia contact cu aerul.]cheers
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:15 pm

Da cum sa nu stiu! Stiu tot Laughing

Sa ma inveti cum sa fac marinata pentru friptura de miel, dar daca vrei sa scri si reteta de mici, te rog sa o faci, fiindca nimanui nu-i strica  cheers 

Uite aici topicul dedicat bucatelor, si unde a scris si doaman Doina  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chiar, tu sti cum se vopsesc ouale cu foi de ceapa?
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:17 pm

da...sunt "mama omida"stiu tot!!! tongue Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1317549515 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:18 pm

deci eu scriu aici,sau la topicul de retete???
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:19 pm

Laughing Am scris in acelasi timp  Razz 

Voi copia reteta si o voi pune si la topicul de bucate, ca aici imi va fi mai greu sa o gasesc.
Da, scrie la topicul asta 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Te rog musai sa ma inveti cum sa scot mitosul din carnea de miel  Cool
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:36 pm

chiar te rog!eu nu ma descurc,si sa o iau de la capat...  scratch voi posta acolo cum marinez carnea de miel si cum poti vopsi oua cu frunze de ceapa.. flower 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 9:48 pm

Stai linistita Aura  Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 1059784619 

Acum poti scrie acolo  cheers 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:01 pm

... Aura, abia acum mi-am adus aminte ca trebuia sa ne intalnim azi  Very Happy  ... dar, nici tu nu m-ai sunat  monkey 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:19 pm

Da,Penelopa,spre rusinea mea,si eu mi-am adus aminte tarziu,dupa ce am terminat cu treaba. ..undeva pe la 3 dupa masa...asteptam "dojana"ta...eu i-ti raspunsesem cu un mp.in care te intrebam daca nu vrei sa vin mai aproape de tine undeva zona park sebastian sau parcare Kaufland. .si asteptam raspunsul tau,dar nu am scuza daca te sunam stabileam unde ne intalnim.scze te rog.nu-i bai ca tu mai vii inteleg,floricica abia acum i-si ia avant...e timp sa o plantezi in gradina...daca ne intalnim dupa paste e foarte bine...
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:22 pm

Te rog sa-mi mai dai inca odata mp. Cu nr.tau de tel sa-l salvez in telefon.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 9:04 am

Buna dimineata!  cheers  Sa aveti o duminica frumoasa, si sa petreceti alaturi de cei dragi ai vostri cu nume de flori!  flower 
S-a oprit ploaia de aseara, dar e rece si innourat. Iar mi-e dor de soare!
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 9:25 am

Buna dimineata ! La multi ani ! Azi e ziua tuturor florilor  Very Happy Si a celor verzi si parfumate si a celor umblatoare (pe doua picioare) . Macar a iesit soarele chiar daca tot frig este.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 10:04 am

Ha! de cand cautam si eu o reteta de mici... Aura, esti o comoara!
si cum faci cu supa aia de oase de vita? Fierbi oasele?
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 10:28 am

da,Karla ,se fierb oase de vitel/vita cu ceva pe ele,nu chiar os gol,..oasele de la genunchi,rotula aceea ce are si ceva grasime,oasele de la coaste ,dar cu ceva/ele.fierbi bine la 2 ore.aceasta supa e f.concetrata,tot asa se procedeaza si cu ciorba de burta.
Sus In jos
leonor

leonor


Numarul mesajelor : 1070
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 13/02/2012

Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 10:28 am

Buna dimineata a iesit soarele  sunny 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti   Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Primavara, primavara, anotimp de-ndragostiti
Sus 
Pagina 15 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» schimburi de primavara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: