Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Balconul Corei

In jos 
+11
Karla
Paunita
DanaA
leonor
aura
penelopa
stefana
laurabv
Dana Caras
Doini
Cora-Maria
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 12:22 pm

La Obi cum v-am mai zis oferta de 8 martie m-a bulversat Shocked  Cand am fost pe 7 martie nu am stiut ce sa iau mai intai,am luat doar 3 phale. Si de atunci ma tot duc sa mai iau (si asta de ieri e luata tot de acolo). Cred ca mai am 1-2 de luat si am terminat  Balconul Corei - Pagina 9 2945718842 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 1:32 pm

Mai, fetelor-orhideeistelor, ma amuza goana voastra dupa vanat orhidee prin magazine, dar ma si oftica faptul ca in iasi aduc orhidee mai frumoase ca in Bucuresti  pirat
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 1:37 pm

Ei nu tot timpul doar uneori Laughing  De asta sunt si eu in alerta continua sa lupt contra acestui fenomen cat pot si eu Laughing 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 1:46 pm

Va inteleg nebuneala, fiindca si nebuneala mea functioneaza la fel, dar dupa plantele de gradina  Very Happy 
Cum aflu de o planta noua (pentru mine) cum ma dau de-a dura s-o am   Very Happy In primavara asta am facurt un CAR ca sa-mi platesc comenzile de plante  pirat
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 1:50 pm

Aoleu,e chiar grav ...Dar te intelegem perfect  Laughing 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 3:36 pm

Pene, imi creste inima cand mai gasesc o irecuperabila asa ca mine, ca noi! Balconul Corei - Pagina 9 2945718842
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 4:47 pm

Chiar asa,bine zis !  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 9:09 pm

Ai ma Cora ce frumoasa este! Cum ai tinut-o pitulita de noi  Balconul Corei - Pagina 9 15195598 
Pai daca cu noi  Balconul Corei - Pagina 9 2302975194 nu te bucuri, atunci cu cine! E? 

Superba! Zici ca este un adevarat fluturas  Balconul Corei - Pagina 9 2999181239
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 9:13 pm

Mersi mult Doini  Balconul Corei - Pagina 9 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 9:25 pm

Cu mult drag  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 

Sti, cand ma bazaie mandru meu ca peste tot vede orhidee, "bete foale" etc.. imi vine sa-i arat albumul si posturile tale, ale voastre, ca sa inteleaga ca nu sunt singura Tra La la  Balconul Corei - Pagina 9 2302975194 

Astazi, am stat mult impreuna, colindamd tara cu treburi, si am avut ocazia sa-i declar, ca pe langa faptul ca ma simt si imi place din ce in ce mai mult acesta tara, faptul ca, chiar nu ma simt singura, desi fizic, chiar sunt.
Dar, ii spuneam ca am prietenele mele vechi de pe Club, dar acum, de cand va am si pe voi, cu care impartasesc aceeasi nebunie, ma simt si ma ajutati sa ma simt in fiecare zi foarte bine, ca am cui sa imi impartasesc bucuriile, sa strig in gura mare si sa topai de fericire ca am mai luat o floare noua, sau ca mi-a reinflorit Catt pentru a treia oara, etc.. Fara sa ma simt neinteleasa, judecata, etc

Aceasta, este o declaratie de dragoste  clown  Balconul Corei - Pagina 9 2302975194 Si va multumesc ca existati! Balconul Corei - Pagina 9 1239631719
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 9:29 pm

Draga de tine... si noi te iubim  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 9:34 pm

Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 Ce poate fi mai frumos, decat sa ai prieteni buni, cu suflete mari, in care sa ai si tu un locusor?!Balconul Corei - Pagina 9 1059784619
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 8:18 am

Draga Doini, te cred ca ti-e greu acolo printre straini si ma bucur ca noi te ajutam(atat cat putem) sa te simti mai bine!
Florile fac si ele parte din terapia pentru suflet si ajuta mult sa ai o stare de spirit buna.
Apropo, acum ascult muzica zen garden, e magnifica!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 1:59 pm

Te pup Dana! E, nu-i asa ca este super muzica asta?!    drunken 

Dana, crede-ma te rog, ca in fiecare zi, apreciez mai mult si mai mult ce am, unde ma aflu, etc..
Anul trecut pe timpul asta, era incomparabil.. Ma plangeam fetelor zilnic, dar, de ce sa nu recunosc, trauma pe care am avut-o cu politia cand mi-au luat cateii, dintr-un exces de zel si de putere, m-a facut sa uras aceasta tara, sa-i urasc pe totim si sa ma vait, poate uneori prea mult.

Acum, repet, ma simt bine, am trecut peste acea perioada si vad cu alti ochii totul. Apreciez civilizatia, simtul raspunderii, natura si naturaletea acestei tari, etc..

Ca nu am preieteni aici, nici asta nu ma mai mira. Asa sunt ei, sunt foarte diferiti de noi care initial ne dam prieteni cu toata lumea, dar de fapt nu suntem... Ne sapam imediat cum avem ocazia, etc..

Dar, sunt politicosi, te saluta, te intreaba ce mai faci, chiar daca nu iti cunosc numele.
Pe mine ma opresc vecini din cartier, sa ma intrebe de Mara. Sunt oameni pe care nu i-am vazut in viata mea, dar ei ma stiu pe mine..

Am o matusa, din partea lui Frenk, pe care o simt foarte aprope. Ma suna si ma intreaba ce fac, spre deosebire de vechii mei prieteni din tara, care au incetat de cativa ani sa mai faca asta, desi eram nedespartiti candva.

Am cateii, lucru care ma ajuta enorm! Nu sunt izolata, ies cu ei prin locuri pe care le apreciez si vi le arat prin diverse poze si contexte. Sunt privilegiata! 

Ma plangeam ca nu au traditii, nu am dreptul sa spun asta si nici nu este adevarat!
Pentru ca imi lipsesc mie traditiile noastre, asta nu inseamna ca ei nu au traditiile lor!
Dar sti ce fac? De exemplu, fac de doua ori Pastele, chem la masa vecinii si ii incant cu bucate romanesti.., trimit pachete colegilor lui Frenk de scena, etc.
De Pastele catolic, urmez traditiile lor, cu iepurasi si oua de ciocolata, iar de Pastele nostru, fac oua rosii si drob (de pui) sarmalute in voi de vita, friptura de mie.
Am primit felicitari si am fost rugata sa dau reteta.. A fost o mare bucurie pentru mine!

Da, florile, mai precis nebunia asta a mea cu orhideele, m-a ajutat si ea enorm!neste reala terapie pentru suflet!  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 
Am descoperit locuri fantastice, locuri pe care doar aici le gasesti. Ma refer la sere.
Desi usile erau inchise particularilor, felul asta al meu, glumeata si pozitiva, mi-a deschis toate acele usi inchisee pentru altii...

Tot orhideele mi-au dat ocazia sa cunosc multi oameni, pe care eu ii consider prieteni!  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 Am invatat de la voi si am apreciat si multumit asa cum m-am priceput eu mai bine.  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 
Cand imi deschideam sufletul, facand pe alocuri si pe pacaliciul sau papagalul vorbitor, am facut-o cu mare placere, cu responsabilitate,  am facut-o cu libertatea felului meu de a ma exprima. Cei care imi sunteti aproape, ati apreciat asta, iar eu va multumesc ca existati in viata mea!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:03 pm

Eu am lipsit de la declaratia de dragoste! Dar am venit repede sa confirm ce-au zis fetele deja, ca si noi te iubim, te simtim aproape de sufletele noastre si mai ales, suntem fericite ca esti prietena noastra!Balconul Corei - Pagina 9 2627208998 Balconul Corei - Pagina 9 2302975194  Balconul Corei - Pagina 9 1239631719 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:05 pm

Musai trebuie sa te invat si o reteta de pasca pentru Paste. E foarte simpla, fara suportul din aluat de cazonac (care la mine acasa oricum nu se mananca!)
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:09 pm

Vai ce ma bucur ca la mine in balcon e asa multa afectiune  Balconul Corei - Pagina 9 1239631719 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:16 pm

Balconul Corei - Pagina 9 1059784619  Balconul Corei - Pagina 9 421221538  Balconul Corei - Pagina 9 2302975194 Astea suntem noi  Balconul Corei - Pagina 9 2092491260 

Sincere si afectuoase  Balconul Corei - Pagina 9 1239631719 
Vezi ce frumos este la tine in balcon Cora!? Dai si tu un capucino, ceva? Laughing 

Sa ma inveti Dana mea, ca orice este nou e bine primit.  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 Si eu fac Pasca, dar de fiecare data caut reteta pe net, pentru ca nu retin cantitatile. Apropo, abia astept sa refac si cozonacii asa cum m-ai sfatuit tu si Paunita la umplutura de mac  king
Sus In jos
andruta

andruta


Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : bucataresc si gradinaresc.. nu neaparat in aceasta ordine..
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 12/03/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:20 pm

Imi trag sufletul dupa plimbarea prin gradina Corei...  Rolling Eyes  Imi joaca ochii-n cap dupa ce am vazut atatea frumusele....
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:31 pm

Multumesc frumos, trage-ti sufletul si apoi poti sa mai faci un tur  Very Happy 
La cererea altor musafiri o sa servesc si capucino...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:36 pm

Andruta, ai venit la fix! Noi tocmai beam o cafea aici la Cora! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Doini, am vazut cozonacii de la Craciun, felicitari! Ti-au iesit de parca tot timpul doar cozonaci ai fi facut! Pasca, e din aceeasi sursa, cu explicatiile aferente! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:39 pm

Vai mersi ca ai adus tu tratatie musafirilor,Dana ca eu pana gaseam ceva ... Balconul Corei - Pagina 9 2422189467
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:44 pm

Cora, daca ne arati si o orhidee, noua sau chiar si veche, pica la fix ragazul nostru in balconasul tau tropical  Balconul Corei - Pagina 9 1059784619 
Arata-ne macar preferata! Orice, numai sa mai vedem si noi din frumusetile pe care le deti! 

Andruta, Cora este mama mamelor Phalelor.  queen 

Apropo, eu mama cui sunt?  geek Mama nebuniilor poate Laughing 

Mai Dana, dar cat de buni mi-au iesit!!! Am cam exagerat la unul cu umplutura de nuca si cacao, ca iesise ca o ciocolata  dureri de cap Dar, acum, chiar stiu cat si cum sa pun, fara sa ma mai lacomesc.
Cel cu mac, a fost un deliciu!
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:49 pm

Doini draga imi pare rau sa te refuz, eu in 10 minute plec de la servici si merg...la film  Very Happy 
Preferata nu exista nu cred e prea greu,dar un top 5 as incerca sa fac cand o sa am putin timp
Vorbim de phalele mele desigur. Deci promit  Very Happy 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitimeMier Mar 19, 2014 2:51 pm

Bravo, vizionare placuta  cyclops  cheers 
Aseptam topul cand ai timp! Sa nu uiti !!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balconul Corei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Balconul Corei   Balconul Corei - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Balconul Corei
Sus 
Pagina 9 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: