Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Oaza mea de relaxare!

In jos 
+15
Karla
bubu
Paunita
stefana
Cora-Maria
Dana Caras
Myosotis
laurabv
aura
popescugp
duduta190578
leonor
Doini
penelopa
DanaA
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Urmatorul
AutorMesaj
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 4:31 pm

Da, Doini, de somonica sunt cea mai incantata, apropo de numele ei ,,salmon", n-are nici o legatura, e un roz-gri sau roz antik ii mai spun eu, e culoarea mea preferata.
Ce mai conteaza cum le cheama, bine ca sunt in ograda noastra!
Acum intru eu a rand cu grijile cat sunt plecata! Auzi ce-mi spune cumnata-mea: ,,la cat te-ai laudat tu cu vandele, nu ti-e frica ca ti le fura cat suntem plecati?'' Initial am pufnit in ras, apoi numai ganduri negre imi treceau prin cap... Ce-i drept, din 10 cate am, 6 sunt inflorite si sunt o incantare! Aaa, mi-am pus si camere video prin toata curtea si le pot urmari de oriunde, dar daca isi pune hotul cagula??? scratch dureri de cap 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 4:45 pm

Vai Dana ce mi-ar veni sa rad de ce ai scris dar cand ma gandesc mai bine imi vine sa plang de mila ta  Rolling Eyes 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 5:22 pm

Eu descoperisem pe undeva, dar nu imi amintesc unde o vazusem. 

Lasa Dana, nu te panica! Sunt mai rezistente decat credeam noi  cheers 
Iar despre hoti, sunt prea prosti ca sa-i duca capul la ce minunatii detinem noi! Gandeste pozitiv  sunny
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 5:45 pm

Da, asa zic si eu, va fi bine! Very Happy 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 5:48 pm

Dar vei fi multe zile plecata? Si ,cat esti in concediu nu trece nimeni pe la tine sa-ti ude florile?
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 9:50 pm

10 zile voi fi plecata. De flori se va ocupa mama mea, dar ea spune da, da, cand ii spun ce si cum trebuie sa faca si face tot cum vrea ea, dar asta e, n-am ce face, macar tot le uda cat de cat.
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 10:15 am

!0 zile?  Rolling Eyes Nu stii sa conduci si-o duba?  Laughing  Si-apoi cat spatiu iti ocupa 10 vande?  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2945718842 Asa iti tihneste...marea!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2147529457 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 10:18 am

Esti tare DanaC ! Laughing 
Da, 10 zile sunt cam mult pentru vande,dar tot copiii sunt mai importanti ei trebuie dusi in vacanta.
Eu mai mult de 5 zile vara nu lipsesc...
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 12:48 pm

Si eu ce-am zis?  Rolling Eyes Duce si copiii si vandele, organizeaza si o expozitie de vande, face si-un ban...scapa si de nelinistea cu hotii, cu udatul...numai beneficii as zice eu!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 1992828207 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 12:49 pm

Rezista!!! Ale mele nu au fost udate 11 zile!!! Ok si-au pierdut tijele tinere dar radacinile sunt bine...
Oricum o ai pe mama ta si e mare lucru ca nu e mama lui  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 15195598
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 1:04 pm

dureri de cap  Mama lui merge cu noi! Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2945718842 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 1:07 pm

Ups!!!!  What a Face
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 1:07 pm

AOLEU !  Shocked 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 1:20 pm

Asta zic si eu, concediu placut!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2945718842 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 1:26 pm

Ce ale naibi mai suntem!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2945718842  In loc sa incurajam fata, noi ii bagam fitile  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2945718842
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 3:39 pm

Pai merge si cumnata cu gemenii si trebuie ajutoare!
Da sa stiti ca e o femeie de gasca!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 3:48 pm

Sa-ti traiasca soacra Dana, daca-i de gasca...retrag ce-am scris inainte!  Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 2422189467 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 6:44 pm

Eu nu retrag nimic, ca m-am prins eu cum sunt si soacrele astea de "gasca"  What a Face  Oricum crapa pielea pe ele de gelozie!  What a Face ca le-am luat baietii  clown 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 9:54 pm

Hai mai Doini, eu ma impac uneori mai bine cu soacra decat cu mama! Are ea si unele parti rele, dar cele bune sunt majoritare!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMar Iun 17, 2014 11:31 pm

Atunci esti o norocoasa si iti doresc sa ai o relatie buna cu ea! 

Eu sunt dezamagita de blonda mea Laughing desi mi-am dorit foarte mult sa am si eu o mama, chiar daca mama soacra.  Este atat de geloasa pe mine, incat se uita crucisi Laughing Are prea  multe complexe iar eu nu fac casa buna cu dubiosii Wink Din nefericire pentru ea, este ca eu nu uit (astfel de rautati)  
Din punctul meu de vedere, ele pierd, fiindca va veni ziua acea, cand vor avea nevoie de nurori nu de baieti.. Ghinion de nesansa.. Voi spune eu..
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 7:23 am

Imi pare rau pt. tine! Dar nu e un capat de lume!
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 10:06 am

Ieri am fost la cascat gura...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si pentru ca am pierdut multe phale... iata cu ce m-am intors acasa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>
Frumusele?
Si cate un prim plan de la cele 6 vande inflorite acum!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]" border="0" alt=""/>
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 10:10 am

Da,da sunt frumusele  Very Happy  Sa-ti traiasca ! Si phalele si vandele
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 10:17 am

Multumesc Cora! Very Happy 
Si la phalele vechi au inceput sa apara tije si radacinute noi, sunt pe drumul cel bun. cheers 
Sus In jos
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitimeMier Iun 18, 2014 10:51 am

Foarte frumusele
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Oaza mea de relaxare!   Oaza mea de relaxare! - Pagina 21 Icon_minitime

Sus In jos
 
Oaza mea de relaxare!
Sus 
Pagina 21 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» oaza mea de culoare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: