Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+22
Paunita
costieanuconstantin
Cora-Maria
Dana Caras
DanaA
Paulyna
simonaelena
ella06
popescugp
Karla
aura
ghana
bubu
duduta190578
leonor
penelopa
geodezia
stefana
georgiana
laurabv
Doini
Myosotis
26 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
ghana

ghana


Numarul mesajelor : 294
Localizare : Botosani
Stare de spirit : se poate si mai bine
Data de inscriere : 05/07/2013

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 22, 2014 6:13 pm

La noi erau rupti si vanduti la buchetel la coltul strazii.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeSam Feb 22, 2014 10:59 pm

Asa cred si eu  What a Face 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 6:31 pm

Azi, sunt in vizita cu acte in regula Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 , nu incognito ca zilele trecute  Suspect
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 6:48 pm

Te pup draga Dana  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2480021943 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619  Ma bucur enorm sa te primesc in gradinita mea  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 

Voi chiar v-ati propus sa ma faceti fericita!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2302975194  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 421221538  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1239631719 
Acum cateva zile DanaA m-a vizitat si mai apoi si-a deschis si ea gradinita, astazi am observat ca si Cora s-a inregistrat iar acum si tu, draga mea Dana!

Iti multumesc tare mult si iti urez bun venit in Clubul Gradinarilor veseli!
Sa ne destrabalam impreuna, ca sunt singura dubioasa dureri de cap luata pe sus de nebunia asta cu orhideele
Vai,  ma bucur enorm ca ati venit si voi sa facem o gasca vesela de "dubioase" Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1982394566 lol!
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 7:12 pm

Daca am reusit toate sa te facem fericita, ma bucur enorm. Stiam de Dana, dar daca e si Cora aici, atunci e mai mult decat perfect! Fii fara grija, facem si noi parte din "clubul dubioaselor" !
Multumesc pentru cuvintele frumoase de intampinare!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 7:33 pm

Laughing dubioase vesele si indragostite pana peste urechi, de minunatele orhidee  lol! 

Eu sunt extrem de fericita dar cuvintele sunt prea mici ca sa poata exprima ce simt!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1982394566 
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 10:02 pm

Buna seara  Very Happy.  Eu sunt in trecere rapida pe aici ca nu prea mi-am facut temele (adica citit ce si cum despre acest forum )  Embarassed  Dar maine la birou(ca acolo am mai mult timp ca acasa Laughing  ) studiez problema si ma pun pe treaba. Te pup Doini  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 10:15 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1982394566  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1982394566  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1982394566 Ma simt de parca ar fi ziua mea  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2302975194 
Cora, iti multumesc frumos ca te-ai inscris in Clubul Vesel! E minunat sa te am alaturi!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 

Nu trebuie sa studiezi chiar acum, prea mult, desi cu siguranta iti va face placere sa vezi ce gradini frumoase si pline de culoare au fetele. Dar, spre deosebire de ele, carora abia acum incep floricele sa scoata capusorul din pamant, sau zapada, voi aveti reinfloriri bogate, achiziti superbe, etc..

E suficient sa iti deschizi portile gradinitei tale exotice iar eu sa le "imbrac" cu pozele frumoaselor voastre, pana cand trec cele 7 zile de la data inscrierii, cand puteti pune singure link-uri si poze..

Bine ai venit draga Cora!!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 10:49 pm

Pai atunci " La multi ani " Doini !  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeDum Feb 23, 2014 11:06 pm

Embarassed Rolling Eyes Laughing cheers 
La multi ani noua tuturor!  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2092491260 

Ce seara frumoasa! Sa tot mai fie asa pe Clubul nostru  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2302975194 
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 7:24 am

Ce de lume!!! cheers Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 applause 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 12:28 pm

Fiindca tie, Cora, nu ti-am urat nimic, o fac acum, in gradina Doinitei, copilul meu de suflet :
Bine ai venit, Cora, in Clubul nostru!!! ... si, poate, cu ajutorul vostru, il mai rebivoram un pic  Wink 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 12:34 pm

Doini, cameliile sunt plante superbe, care merg foarte bine acolo, in Olanda. Le place racoarea, umiditatea si umbra. Cred ca rezista si afara, in gradina. Am si eu 2 camelii: una alba (trandafiras) si una rosie, care n-a inflorit inca. La noi au nevoie de mai multa atentie ca sa reziste vara, cand arsita ucide totul!!! Eu le tin sub arbustii de liliac, le ud cu apa de ploaie. Au nevoie de pamant acid, de azalee, conifere, citrice etc.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 1:20 pm

Ce de lume vesela si buna se aduna in gradinita mea, in clubul nostru  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 1059784619 cheers sunny king 

Pene, mi-au placut enorm Cameliile, dar imi este frica sa ma aventurez cu o asa frumusete in apartament. Sa cumpar nu-i greu, dar oare este cinstit pentru planta? Cu hibi de la Geta trompeta am dat rateuri grave  What a Face  nu mai are nici macar o frunza  Suspect 
Balconul este minuscul si deja ma doare stomacul cand ma gandesc cum sa-l "amenajez" in asa fel incat o parte din orhidee (Vanda, Cattleya si Cymbi) sa se bucure de aerul curat si umed al vremurilor ce urmeaza... Durerea mea cea mai mare este ca balconul nu are acoperis, decat pe o mica parte iar acolo de obicei imi tin rufele la uscat firite de "norocele" pasarilor. Atat iti spun, cand trece o lebada si-ti lasa un astfel de noroc pe geam sau pe gresia balconului iti vine sa te dai cu capul de pereti  Laughing 
Am Clematitele care au rezistat cu brio ploilor din iarna, tinute sub cortul indian, am passiflorele pe holul blocului, muscatele care arata ca niste zombi  affraid  .
Vara trecuta speram ca vara asta sa ne mutam, sa am un patec de gradina si sa imi traiesc visul cu ochii dar se pare ca mai avem un an de asteptat.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 8:25 pm

Ia stai asa  Shocked : aud ca ti-a luat ceva nou vineri. Unde e ?  Rolling Eyes 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 9:03 pm

Vine fata cu povestea celor luate vineri  cand am fost pentru a doua oara la terapie king 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Prima mea orhidee cu frunze marmorate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Si cum nu puteam pleca fara sa-mi incerc norocul sau ma rog, tupeul, am intrebat daca vor bani pe aceste 4 amarate, tinute toate intr-un ghiveci de ceraica.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Am dat pe ele 3 euro  clown
Si daca mi-a iesit afacerea am intrebat si de pretul acesteia cu tija terminala.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Mi-au cerut 5 euro pe ea, dar le-am oferit 2 si a mea a fost  geek 
Asa dar, dupa o plimbare frumoasa, terapie printre flori frumoase si parfumate, am venit acasa si cu o motata marmorata si cu cinci amarate, dar deosebit de gingase. Au floarea cat o unghie de mica  Shocked 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pe piticute le-am replantat cate doua in pahar, si sper sa faca casa buna impreuna...
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 9:15 pm

Sa-ti traiasca toate! Very Happy Nu stiu zau de ce le zici amarate celor 4 albe Rolling Eyes  Piticute, da, dar amarate nu mi se pare de loc: ofilite nu sunt iar la radacini se prezinta binisor. Sincer nu imi par chiar atat de mici floricelele :cat o unghie zici ? Shocked 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 9:27 pm

 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2945718842 E si tu acum, cat o unghie de picior  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 57490470  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 67172415
Mi-a fost frica ca sunt si mai amarate, iar oricum, cand iau ceva doar cu sufletul, le numesc amarate.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 9:29 pm

Asa aratau cand le-am scos moss-ul dintre radacini.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si asa dupa spalatul radacinilor, curatatul, respectiv replantatul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 10:21 pm

Dragutele, frumusele foc!
Doini, saptamana asta ma duc la expozitia de azalee si camelii si voi face poze special pentru tine, ca tot iti plac cameliile!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeLun Feb 24, 2014 10:43 pm

Merci Dana, sunt dragalase si-mi plac mult florile celor albe, asa mititele cat o unghie de picior clown Laughing 

Aha, expozitie... pai sa inebunesc eu! Nu, glumesc si ma bucur pentru tine!!!  cheers Astept poze si impresii.

Astazi am vazut unele frumoasa in supermarket, erau si mai ieftine ca in magazinele de specialitate, dar nu m-am indurat sa iau...

Apropo de expozitii, eu sper ca in curand sa ajung acolo unde imi doresc de mult timp sa ajung...  drunken
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 9:46 pm

Fetelor, astazi am primit ce imi doream  drunken 
Ma plangeam ieri ca de Dragobete am primit o ciocolata si sampanie  Suspect 
Vazandu-ma Frenk cu "banana face"  (asa imi spune cand exprim dezamagire) astazi mi-a zis: "futoleste-te" astazi mergem la Orchideen Hove ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) pentru "Dragobaba"   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 421221538  Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2999181239 

Sunt inca departe de casa, dar nu mai puteam sa tin in mine pe unde m-am plimbat astazi.
Daca nu ajung prea tarziu, poate reusesc sa pun poze.
Sus In jos
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 25, 2014 10:08 pm

Wow,super! Dar pe acolo e doar de vazut sau si de cumparat ? Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 67172415 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 3:16 am

E si de cumparat dureri de cap lol!   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 2147529457 
Nu am reusit sa descarc pozele, (sunt extrem de multe   clown ) Dar promit sa vin cu detalii si poze din paradis  drunken
Sus In jos
DanaA

DanaA


Numarul mesajelor : 451
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Bibilitul florilor!
Stare de spirit : Increzatoare
Data de inscriere : 17/02/2014

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitimeMier Feb 26, 2014 7:52 am

Hai Doini, hai! bounce bounce bounce 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 7 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: