Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradina Laurabv

In jos 
+21
Paunita
Cora-Maria
Dana Caras
geodezia
Marga
Karla
Tinkerbell
Carina
bubu
leonor
popescugp
penelopa
Vernil
Paulyna
ghana
Myosotis
ella06
stefana
duduta190578
Doini
laurabv
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Cora-Maria

Cora-Maria


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : inginer chimist/orhidee
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 11:06 am

Arata super Laura  Very Happy 
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 11:16 am

Zilnic altfel de culori dar la fel de minunata, mereu! Splendida!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 12:50 pm

Minunat cameleonul urias  drunken king sunny Laughing 
Sa faci poze pana in a 10 a zi, te rog.

Nu stiu de ce, dar ma simt putin rusinata de ce ti-am facut. Si vad ca inca ma buseste rasul cand imi amintesc cat era cutia aia de mare, dar in ea incapea o singura Vanda  dureri de cap a ta   geek 
Cati pufuleti ti-am bagat in cutie ca sa nu se balangane.. Si mai apoi toti pufuletii aceia revarsati in casa ta LaughingRolling Eyes  Embarassed  clown  Laughing  Razz 

Ai avut curiozitatea sa o masori? Cu tot cu radacini te depaseste in inaltime?
Eu am una, Doamne pai numai radacinile cred ca au peste 1 metru.
Trebuie sa gasesc pe cineva sa imi faca si mie poze cu ele  Gradina Laurabv - Pagina 12 15195598 Cred ca trebuie sa apelez la vecin  Wink

Sa iti mai dau melodia Copacul?
Doamne ce tampita sunt, si cat am mai ras in seara aia cand te tachinam facandu-ti dedicatii.  Laughing 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 1:09 pm

Stai ca nu pot sa ma abtin  clown   Laughing 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

 Gradina Laurabv - Pagina 12 1059784619
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 4:30 pm

Hai Doini nu rade de mine...cu copacul...
Azi am fost in Hornbach sa-mi caut un acvariu sa pun si eu pe Vandana, si ce crezi ca am gasit ? Evident nu...doamna de acolo nu intelegea de ce nu sunt multumita cu ce imi arata ea, niste vaze destul de maricele...intr-un final i-am marturisit pt. ce imi trebuie si a ramas foarte mirata....mi-a aratat o vanda care o aveau la vanzare la 146 lei...ce  crezi ?king  nu era nici un sfert din Vandana mea Gradina Laurabv - Pagina 12 2945718842 ...asa ca tot spanzurata a ramas deocamdata....
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 5:41 pm

Hai ma Laura, ca nu musai versurile cat colajul cu copaci imi place si mai mult  Laughing  geek Ce mai.. Se potriveste  Gradina Laurabv - Pagina 12 1992828207 

Ma mananca asa de tare limba sa spun ceva de spanzurata, dar ma abtin cu greu  bounce 


 Mie spanzurate imi place sa le tin. Dar si pentru asta trebuie o atentie mai mare radacinilor. Zilnic le fac dus, la 3 zile baie. Grrrr  Gradina Laurabv - Pagina 12 2627208998 Abia am terminat de facut asta  dureri de cap 
De dimineata pana acum, am udat orhideele. Saracii agarici.. Afara e superb si ei stau in casa printre orhidee  lol! 


Asa zici, nu ai gasit acvariu? 
Ma voi duce la gradinaria de langa mine, si voi poza acvariul care mi-a sarit in ochi.. Dar tu cred ca ai nevoie de o piscina  Gradina Laurabv - Pagina 12 2945718842
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 05, 2014 8:45 pm

Pai da, ca piscina o mai pot folosi si altii!  Gradina Laurabv - Pagina 12 2945718842
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 4:54 pm

Am reusit sa le fac si eu azi cateva poze poze ... astea trebuia sa fie una galbena si una portocalie, din comanda de la Cebule din toamna...cred ca vor fi aceeasi culoare Laughing , dar asta e ...sunt frumoase Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 5:01 pm

Uite-mi minunea de bijor arbustiv  Gradina Laurabv - Pagina 12 2302975194  Gradina Laurabv - Pagina 12 2302975194  Gradina Laurabv - Pagina 12 2302975194 proaspat scos din coletul postal, nu stiu ce culoare va fi ...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si bobocelul, sper sa il pastreze si dupa ninsoarea de azi dureri de cap dureri de cap dureri de cap 
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 5:52 pm

Hopa topa si mandrul  cat cheers langa mandrul bujor cheers 

Laura, pozele sunt facute in gradina de pe camp sau de la socrela?

Nu v-am spus, pentru ca nu am apucat sa fac si poze, dar, atunci cand am fost sa vad campurile de zambilele, am trecut pe langa o plantatie de bujori  Shocked .

Imi plac si mie enorm de mult, si ce credeti? Am si eu unul normal, in ghiveci  Embarassed
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 5:56 pm

Pozele sunt facute in gradina din fata blocului....ca de la cele 3 pervazuri disponibile din apartament am trecut la 3 gradini. Uite aici  cheers 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Doar ca la noi a nins azi de dimineata, si gradinuta mea nu era chiar in forma cand am facut pozele  king
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:35 pm

Frumoase flori, placuta priveliste!  applause applause applause 
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:53 pm

Laura frumoase, nu par afectate de zapada  Very Happy .


Doini eu nu ma mir ca ai bujor in ghiveci, dar sunt curioasa de care este, ierbos sau arbustiv ?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 7:58 pm

Ma Laura dar tu esti tare harnicuta  applause cheers Gradina Laurabv - Pagina 12 1059784619 

Cand te mai duci pe camp, poate mai faci poze. Sunt tare nerabdatoare sa vad cum mai arata. cyclops

Bubule, voi deja ma cunoasteti ca pe o carte deschisa  geek  Aura ma simte cand sunt necajita, tu nu te miri ca am bujori in ghivece clown 
Bujorul meu ierbos  Embarassed 

Apropo, am reusit sa trec cu brio peste iarna cele doua ghivece cu leustean  clown dar nu si Passiflorele. Din 5, mai am doar una.  What a Face 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:13 pm

bubu a scris:
Laura frumoase, nu par afectate de zapada  Very Happy .


Doini eu nu ma mir ca ai bujor in ghiveci, dar sunt curioasa de care este, ierbos sau arbustiv ?

S-a incalzit pana la 3-4 grade pe la are 14 si putina zapada care s-a depus s-a topit repede, din fericire  cheers 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:18 pm

Pe mine m-a cam speriat vestea cu ninsul pe la voi, dar nici ploile de la noi nu sunt mai breze  Neutral
Lalelele voastre ninse arata mai bine decat ale mele plouate pirat
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 12, 2014 10:20 pm

Gradina Laurabv - Pagina 12 2945718842  Esti mortala ! Adevarul este ca si eu stateam tot pe geam si nu-mi venea sa cred ca ninge....bine ca nu -a depus in oras.
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeMier Apr 23, 2014 11:45 pm

In sfrsit m-am strans si eu pe acasa...la Brasov. Am fost tot plecata....si mi-a fost dor de voi  Gradina Laurabv - Pagina 12 1059784619 , un pic  Gradina Laurabv - Pagina 12 1992828207 


De pe dealurile copilariei am venit cu cateva plantute pt. gradina din fata blocului  Wink 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Tata mi-a dat si el o floricica draguta...tot in fata blocului am pus-o deocamdata [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Azi am reusit sa merg si in gradina din camp...am stopit pomii, dar mai am o groaza de treaba acolo  king [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


A inceput si nucul sa creasca cheers [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Si unul din cei patru mesteceni de la tata  da semne de viata...ii astept si pe ceilalti trei[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sunt tare incantata de bijorul arbustiv de la Dianadia  Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538  Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Va mai arat cateva flori din gradina din fata blocului
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Joi Apr 24, 2014 7:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 12:00 am

Vai...vai...vai...era sa o uit pe Vandana  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538 Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538 Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538 Gradina Laurabv - Pagina 12 421221538 

Pozele sunt facute cu blitz, prin urmare culoarea e un pic modificata....la suport mai am un pic de finisat dar sunt multumita....pot sa o privesc si eu ca oamenii la nivelul ochilor, nu sa-mi rup gatul unde era atarnata  inainte  king
Sus In jos
Dana Caras

Dana Caras


Numarul mesajelor : 1154
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Iubesc orhideele
Stare de spirit : Fericita si mereu optimista
Data de inscriere : 23/02/2014

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 7:24 am

Sa-ti fie de bine Pastele si vizita la parinti. Si tu, ne-ai lipsit Gradina Laurabv - Pagina 12 1059784619 
Frumoase floricelele, sa se prinda acolo unde le vei pune. Felicitari pentru reusite!  applause applause applause 
La toamna sa ne arati recolta de fructe!
Vanda, splendida!
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 8:01 am

Multumesc Dana  Gradina Laurabv - Pagina 12 1059784619 
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 8:58 am

Floricelele alea albe sunt extraordinare! Iar "narcisa" albastra p[are ireala! Sigur nu e din plastic?  monkey 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 7:02 pm

Care "narcisa" ? Vorbesti de Vanda mea sau de gentiana mica ? Ambele am o culoare incredibila  cheers 
Sus In jos
laurabv

laurabv


Numarul mesajelor : 1123
Data de inscriere : 22/11/2011

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 12:55 am

Azi m-am luat din Lidl ( m-am dus sa iau mancare cu bonurile de masa   Wink ) o clematita Arabella. Oare in cat timp creste si la mine asa ?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am intees ca e grupa 3, deci o tai in toamana scurt la 40 cm ?  Care va pricepeti ?


Ultima editare efectuata de catre laurabv in Sam Apr 26, 2014 8:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitimeSam Apr 26, 2014 1:08 am

Nu toamna, primavara. E o minunatie, sa o stapanesti sanatoasa. Pe vremea cand vroiam doar clematite cu flori mari am cumparat-o pentru o prietena. Cand am vazut cum infloreste toata vara, pana in octombrie-noiembrie, cu toata canicula din Bucuresti am zis ca vreau si eu, dar de 2 ani nu o mai gasesc. Maine ma duc la Lidl, daca nu tip dupa ajutor  Very Happy .


Cam in 3 ani creste asa, sa-mi aduci aminte sa pun o poza cu cea a prietenei mele, mai la vara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradina Laurabv - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina Laurabv   Gradina Laurabv - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradina Laurabv
Sus 
Pagina 12 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: