Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Foto modele

In jos 
+12
popescugp
Doini
Marga
penelopa
georgiana
marirogo
stefana
codruta
Myosotis
Tinkerbell
gabriela60
duduta190578
16 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeDum Dec 04, 2011 6:34 pm

Vorbeati de cura pe bune sau in gluma?Eu ma chinui cu o dieta de o luna si jumatate(azi),e greu,dar parca tot as mai continua.
Poate aflu si eu mai multe despre slabit,asa ca daca stiti ceva pe probate va rog eu sa spuneti.Eu,pe cantar,am dat jos 8,5 kg,dar tot mai trebuie.Dupa nastere,nu prea am reusit sa revin la greutatea iniatiala,si acum mi-am luat ''inima in dinti'' ca trebuie sa mai slabesc.
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeDum Dec 04, 2011 6:48 pm

pai...ar trebui sa mananci 5 mese pe zi , sa-ti calculezi sa ai 1300 calorii , lichid sa nu bei fortat 2 litri ca nu-i valabil ba mai poti sa-ti fortezi si rinichii si daca te intereseaza o sa-ti scriu pe pm ce mi-a dat medicul sa mananc.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeDum Dec 04, 2011 6:52 pm

Multumesc Gabriela,nu beau fortat nici eu 2 litri,sunt zile cand depasesc sunt zile cand poate doar 1 litru beau.
Eu tin 3 zile carne(fiarta,gratar),3 zile lactate(pe cat posibil fara grasimi) si 3 zile legume si fruncte.
Chiar a functionat la mine,si nici nu s-a lasat cu ameteli ,lesinuri...Pot sa mananc orice cantitate din meniul zilei respective.
As fi interesata cand ai timp sa-mi notezi ce ti-a prescris medicul.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 10:40 pm

Eu stiam ca daca bei 2litri de ceai,apa plata pe zi slabesti
ai stomacul plin si arunci toxinele din corp
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 11:31 pm

Nu cred ca e suficient numai sa bei 2 litri de lichid,si in rest alimentatia sa fie cu de toate.De fapt nu ma pronunt ca nu stiu,eu acum am slabit 10 kg,sunt constienta ca perioada asta a sarbatorilor mai pun ceva la loc,dar dupa reiau dieta.O sa-i luam din par fetei de Craciun si tot va trebui macar sa gust din tot ce voi prepara.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 11:41 pm

N-o sa credeti, ca nici mie nu mi-a venit a crede, dar asta-vara cand a fost musai sa-mi arunc bunatate de fiere la gunoi, am trait doua saptamani numai cu apa si ceai chior. Acasa cand mi-a fost rau, n-am mancat de frica. La spital in fiecare zi, n-aveam voie decat apa, ca mereu aveam de facut cate-o analiza. Dupa operatie, iar 3 zile numai lichide si uite-asa s-au facut doua saptamani. Am slabit, dar nu foarte mult.
Stiu ca sunt persoane care chiar nu pot sa bea apa. Nu stiu care e explicatia. Pana la urma voiam sa zic ca e adevarat ca daca bei multa apa iti piere foamea.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 11:44 pm

Duduta, am scris in acelasi timp. Sa-ti traiasca fata sa joci la nunta ei Laughing La voi exista obiceiul cu alesul obiectelor ca sa vezi cu ce se va ocupa copilul cand va fi mare ?
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 11:48 pm

Multumesc de urari!Da este asa obiceiul si la noi,ii vom pune mai multe obiecte pe o tava si vedem care vor fi primele 3 care le ia.Mai este obiceiul cu turta rupta de nasa fetei.
Sus In jos
codruta

codruta


Numarul mesajelor : 240
Localizare : Veldhoven - Olanda
Joburi/Distractii : xxx
Stare de spirit : oscilanta
Data de inscriere : 25/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 11:51 am

Myosotis a scris:

Stiu ca sunt persoane care chiar nu pot sa bea apa. Nu stiu care e explicatia. Pana la urma voiam sa zic ca e adevarat ca daca bei multa apa iti piere foamea.

Eu sunt una dintre aceste persoane. Oricat m-am strofocat mai mult de 1l de apa intr-o zi nu am reusit sa beau si si acel litru tare greu.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Foto modele Empty
MesajSubiect: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:26 pm

Da, sora mea tot la fel este. Si tata. La tata ar fi explicabil intr-un fel ca e in varsta si e bolnav. Dar sora-mea ... nu stiu care o fi cauza.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:37 pm

Nici eu nu prea beau apa. Nu ca n-as putea, numai ca ... uit (noroc cu nessul de dimineata, asa beau, sigur, cel putin o cana de apa pe zi Very Happy) . Iar ciorba sau supa nu mananc de obicei. Se pare ca stomacul si ficatul se resimt din cauza asta.
Pentru slabit mi-a explicat un coleg ca este cel mai bine sa manaci cate putin la intervale regulate de timp, asa cam la 3 ore. Ca metabolismul se adapteaza si corpul consuma caloriile, nu le depoziteaza, de grija ca va ramane ore bune fara combustibil. Iar seara, la fel, ce nu consuma (si nu are cand sa consume ca urmeaza orele de somn) depoziteaza. Iar de aceste depozite este foarte greu sa scapi. Teoria este ceva mai complicata, dar pe scurt asa-i.
Sus In jos
duduta190578

duduta190578


Numarul mesajelor : 1686
Localizare : onesti
Data de inscriere : 27/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 9:50 am

Eu am acumulat dupa sarcina,si nu am reusit sa dau jos imediat si din vina mea ce-i drept.Acum am reusit sa scap de 10 kg,dar sa vad daca reusesc sa ma mentin.
Am inaltime 1,58 si 65 kg,ar mai trebui sa scap de vreo 5 kg,dar vedem dupa sarbatori.
Sus In jos
marirogo




Numarul mesajelor : 10
Localizare : Baia Mare
Joburi/Distractii : multe
Stare de spirit : f. buna
Data de inscriere : 23/11/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 1:14 pm

Eu tin dieta Dukan. Am slabit 10 kg intr-o luna jumate.
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 1:53 pm

Si eu tot Dukan, dar cu un minus de doar 4 kg
Sus In jos
marirogo




Numarul mesajelor : 10
Localizare : Baia Mare
Joburi/Distractii : multe
Stare de spirit : f. buna
Data de inscriere : 23/11/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeVin Feb 17, 2012 11:54 pm

Georgiana, mergi cu curaj tot inainte !
Noi doua ne ataragem ca doi magneti, ne intalnim peste tot! Foto modele 1059784619
Sus In jos
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2072
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeSam Feb 18, 2012 7:53 am

marirogo a scris:
Georgiana, mergi cu curaj tot inainte !
Noi doua ne ataragem ca doi magneti, ne intalnim peste tot! Foto modele 1059784619

Cine se aseamana.... Foto modele 1059784619
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 8:58 am

Aiurea ! Voi, doua, bantuiti pe toate forumurile Twisted Evil de aia va intalniti mereu Foto modele 2945718842

Abia acum am date peste topicul asta, asa ca, sa va impartasesc si din experienta mea Wink
Nici silita de doctor nu pot bea apa affraid In afara de cateva inghitituri dimineta cand imi iau medicamentele (pentru tiroida), alta apa nu beau Embarassed Dar, beau 2-3 cani de cafea pe zi, uneori, seara, o cana de ceai si, foarte important, mananc ciorba in fiecare zi!!! Deci, imi asigur necesarul de lichide!
In 30 ani am oscilat in jurul a 60 kg (1,65 m), doar de vreo 3 ani incoace nu mai reusesc sa dau jos surplusul. E din vina mea, fiindca nu mai fac gimnastica (cateva exercitii fizice, de 2 ori pe saptamana) si mananc (din cauza sotului, care ma corupe) sera tarziu.
Altfel, as spune ca eu am reteta mea de a ma mentine la un standard corespunzator organismului meu, dar n-am mai respectat-o in ultimul timp.
Deci, sfatul meu este sa mancati 3-4 mese pe zi, ultima fiind la ora 19,00, dar atat cat sa simtiti ca nu v-ati saturat. Nu mancati niciodata pana la saturatie!... si, cateva exercitii de gimnastica, nu strica!
Eu, de o saptamana, am revenit la regimul meu, caci trebuie sa revin la greutatea mea cea de toate zilele (58 kg) ca sa intru in fustele pe care le am, ca altele nu mai cumpar .. Foto modele 2945718842
Sus In jos
Marga

Marga


Numarul mesajelor : 1555
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 16/07/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeDum Feb 19, 2012 9:19 am

Si eu sint grasuta dar nu pot sa tin dieta ma doare stomacul dar de apa la fel nu pot sa beau decit cind imi este sete.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeSam Aug 10, 2013 2:57 am

Am mai spus ca de cand m-am lasat de fumat m-am mai rotunjit putin.., am descoperit cat de buna este inghetata de exemplu monkey 
La un moment dat, mi-am propus sa ma apuc de o dieta (nu am tinut diete decat de doua ori, si intr-adevar am slabit ca o nebuna, dar, una dintre ele se zice ca este draconica si ma rog.... multe  alte comentari negative despre ea..) dar am abandonat-o pentru ca ii place prea mult inghetata dureri de cap  a tot timpul gatul inflamat ..
nu vroiam sa scriu prea mult, dar a trebuit sa o fac inaintea de a posta o poza bestiala potrivita acestui topic clown 
Foto modele By7i
Sus In jos
popescugp




Numarul mesajelor : 503
Localizare : Medgidia
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : optimist
Data de inscriere : 29/03/2013

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeSam Aug 10, 2013 8:21 pm

Eu am urmat un regim alimentar prescris de un medic si am dat jos in 1 an 19Kg si acum mai ciugulesc si cate un pic inghetata sau cate putin ciocolata si ma mentin la greutate.
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 11:04 am

Laughing Laughing Laughing
pe mine nesimtita nu ma faceti sa slabesc neam
ce sa fac
aseara am trintit o mamaliguta de aia lunga cu brinza in ea plus tocanita de legume cu cirnati
asta deoarece am cules rosiile si musai am facut rosii cu ceapa cu morcovi si ardei plus la sfirsit cimbru .. si am mincat tochitura asta cu mamaliga cu brinza .
asa ca ciuciu dieta tineti voi si pentru mine
eu toata vara pina se termina rosiile si vinetele asta halesc .tochitura de rosii si salata de vinete cu usturoi si maioneza
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 2:28 pm

Ehee, ce n-as da si eu sa culeg rosii cu galeata si sa imi fac ghiveci asa cum spui tu aici de imi lasa gura apa.....
Eu imi fac rau cu mana mea, si de aceea nici nu slabesc.., pana la ora 16-17 nu bag in gura absolut nimic cu exceptia cafelei (am revenit la cafea normala) si a paharelor de apa.. Nu pot sa manac dimineata si nici la pranz..
Asa ca, mananc de obicei o rosie, jumatate de ardei si cateva felioare de branza pe la 17.00 si pe la 20.00 mancam impreuna singura masa principala a zilei... Uneori se intampla sa mancam foarte tarziu daca F vine la 23.00 atunci mancam... Si sunt seri mai ales in weekend cand vine noapte tarziu si nu mananc dar rontai diverse,.. mai beau si cate doua pahare de suc Embarassed 
Arrividerci corp de foto model Laughing 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 2:44 pm

nu iti pot spune a iesit mortala
ma au rosiile astea de gradina un gust asa de pamint si am un soi dulceag maninci si asa pina lesini nu te mai saturi de ele
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMar Aug 13, 2013 3:54 pm

Asa bravo! Fa-mi in ciuda Laughing Laughing Laughing 
Sus In jos
geodezia

geodezia


Numarul mesajelor : 3566
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 07/06/2011

Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitimeMier Aug 14, 2013 8:19 am

Very Happy Very Happy 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Foto modele Empty
MesajSubiect: Re: Foto modele   Foto modele Icon_minitime

Sus In jos
 
Foto modele
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Specii si modele de orhidee parfumate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: D-ale gurii :: Pofta buna !-
Mergi direct la: