Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Grădina lui Dancoman

In jos 
+5
Myosotis
bubu
sicamin
stefana
penelopa
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:09 pm

E cel putin ciudat, daca citesti ce a scris la ultima postare, se intelege ca eu ma ofer, ceea ce e o mare magarie din partea lui. El scrie in dodii, si nu cred ca e de la vin. Poate de la TM, ca vin de acolo ametiti de la atatia spini
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:12 pm

Se putea sa nu dati voi cu batu'n balta scratch ... si'n ograda omului!!!
Dan n-a depasit nicio limita, cu atat mai mult pe cea a ... "bunului simt".
Daca nu-i intelegeti stilul "incoerent", mai bine plimbati-va prin alte gradini.
M-am saturat sa tot fuga lumea de la si de noi!!!! pale
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:15 pm

dancoman a scris:
Vernil a scris:
dancoman a scris:
eu pot in schimb sa darui un gand curat ,pozitiv ....si vesel.....caci asta aduce sanatatea implicit Grădina lui Dancoman - Pagina 3 2480021943 ....Doamne...ma mir si eu cat sunt de ,,darnic,,!!! Very Happy ....lasand gluma la o parte ,daca cineva doreste ceva roze imi poate scrie,caci.....ma ofer Razz ......cu mare drag!!! Grădina lui Dancoman - Pagina 3 1059784619

Pai nu cred ca isi doreste cineva sa te oferi ... eventual sa oferi plante ... asta e altceva. drunken
...ma ofer....sa ofer plante!!! Very Happy

Pai tu ce intelegi de aici ? ca eu ma ofer. Adica eu ii ofer un pui de clematis, dupa ce ani de zile nu am stiut cum sa-l inmultesc, m-am gandit ca -i somer (el a zis) ca nu are posibilitati. Si el ce face, o intoarce ca la Ploiesti si lasa sa se inteleaga ca eu ma ofer. Pai d-aia intru eu pe forum de plante ?
Sus In jos
Mihai

Mihai


Numarul mesajelor : 95
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Gradinarit.......dupaureche
Stare de spirit : Confuza
Data de inscriere : 04/05/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:19 pm

Doamnelor,nu cred ca omul vrea sa "agaţe" pe forum.
Hai sa fim gradinari serioşi,nu?
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:21 pm

Mihai a scris:
Doamnelor,nu cred ca omul vrea sa "agaţe" pe forum.
Hai sa fim gradinari serioşi,nu?



Ultima editare efectuata de catre Vernil in Dum Dec 18, 2011 11:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:28 pm

Dan a glumit! La varsta lui, nu cred ca si-a propus sa agate babe ca noi Grădina lui Dancoman - Pagina 3 2945718842
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:38 pm

penelopa a scris:
Dan a glumit! La varsta lui, nu cred ca si-a propus sa agate babe ca noi Grădina lui Dancoman - Pagina 3 2945718842



Ultima editare efectuata de catre Vernil in Dum Dec 18, 2011 11:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:44 pm

Hm io nu-s baba si as zice ca nici voi,dar ma rog fiecare cum se simte
Oricum va anunt ca Tinkerbell e nemuritoare si traieste in Neverland,deci...........
Vernil eu sunt spiridus si nu oaie si pe cuvand ca-s neagra in cerul gurii
Si daca fuge lumea ce-i?
Castigam ceva daca e multa lume?
Ma faceti sa-mi amintesc de Lapusneanu si nu-i tocmai indicat
Eu una ma joc,cu oricine stie sa se joace....frumos
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 9:58 pm

ok
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 10:25 pm

...Doamne.......acum inteleg si eu ,,motivul,, disputei....Vernil ,te rog sa ma crezi ca nici prin cap nu mi-a trecut sa iti scriu ceea ce vrei sa insinuezi tu ca am ,,gandit,,....se vede treaba ca aici trebuie sa discuti ,,ca la politie,, cu da si nu....eventual ,,multumesc,,...trebuie sa iti spun ca sunt foarte insurat,imi iubesc sotia,este superba....si nici prin cap nu-mi trecea ca vei intelege ceeea ce ai inteles!!!!!!ITI JUR ca nu m-am gandit la asta....te rog sa intelegi corect ceea ce am scris si sa.....facem odata PACE.....daca sunteti intadevar DOAMNE pe acest forum veti intelege regretul meu pentru confuzie!!!
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 8:14 am

nu fii complexat dancoman de cei 200 m ai tai ca nici altii nu au mai mult daca stai si te gandesti si pui pasiune in ceva o gradina poate fi si un ghiveci plus sufletul gradinarului. Vita de vie am si eu in curte si o avem pusa pe langa gard si ridicata pe o semibolta are rolul de a izola curtea de priviri(cand e inverzita), ofera putina umbra si struguri pentru vin. In primavara aceasta mi-am propus sa pun si ceva struguri de masa (pe langa ce gard mai am liber)Privind numele trandafirilor eu nici n-am stiut pana la acest forum ca ii cheama cumva dar acum ii tin minte pe cei care i-am primit si o sa fiu atenta la achizitii(acum am inteles ca are importanta la ingrijirea lor). Multe flori frumoase in gradina ta si fii la fel de glumet ca paan acum. flower
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:49 pm

Din pacate, dancoman si-a sters contul. Va glumi pe alte forumuri, cu cei carora nu le lipseste simtul umorului.
Voi inchide topicul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Grădina lui Dancoman   Grădina lui Dancoman - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Grădina lui Dancoman
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: