Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !

Portal*AcasaGalerieCautareInregistrareConectare

Distribuiți | 

Gommer III

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
georgiana

Numarul mesajelor : 2072
Varsta : 41
Localizare : valenii de munte/prahova
Joburi/Distractii : hibiscusii
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 19/03/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 08, 2012 10:15 am

ar fi foarte bine sa fim surprinse Very Happy
Sus In jos
vickylucia

Numarul mesajelor : 229
Varsta : 60
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : gradinaritul
Data de inscriere : 13/07/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 1:07 pm

geodezia a scris:
FETELE o informatie plisss a luat cineva pasiflora de la gommer ca mi s-a pus pata pe una rosie albastra si roz .. si as vrea sa stiu cum s-au comportat ? asta daca nu aveti de vinzare pe aici
respectiv
Cary
Grand ducese
lady margaret
dar pot fi si alte denumiri culorile sa fie
mare pisicher nea gommer asta ne tine in suspans a scos niste muscate superbe dar care nu le are in stoc asa ca sa ne ia ochi si sa facem la liste .. am avut o experienta naspa cu muscatele lui ca nu am reusit sa prind nici una mi-au decedat dupa 1 luna .. asa ca ma uit si ma zgirii pe ochi
da acolo parca 1 -2 tot as incerca in primavara poate poate or vrea si al mine nu numai alea tufa batoase

Geo pot sa-ti raspund eu despre passiflore, pentru ca eu am acut Lady Margaret, Grand Duchesse, Vitifolia si alte frumuseti si din pacate la mine au murit. Eu stau la bloc si poate nu am conditii optime, pentru ca au nevoie de mult soare si aer, dar cum stai la curte poate esti mai norocoasa.

Ma inscriu si eu pe lista, la primavara, cu ,, neste hibi"", chiar daca nenea Boc nu vrea sa ne redea, din salariu, ce ne-a furat. Oare, la primavara, vor mai fi hibi taihitieni la Gommer?
Sus In jos
Myosotis
Admin

Numarul mesajelor : 4820
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 1:20 pm

Sigur vor mai fi .... Vad ca si acum a adaugat unii noi (fata de luna trecuta) la lista de tahitieni, dar care s-au epuizat. Nu stiu cand ca n-am avut net vreo saptamana.
Sus In jos
georgiana

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 1:48 pm

am inteles ca acum vreo doua seri se putea comanda din nou, cum am facut noi la ultima comanda, dar acum chiar nu am mai fost in bani, asa ca nici nu m-am uitat sa vad ce avea la vanzare
la primavara ma bag sigur, am lista facuta, si fac si rost de bani pana atunci
Sus In jos
geodezia

Numarul mesajelor : 3468
Varsta : 53
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Data de inscriere : 07/06/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 2:02 pm

ok atunci nu i-au . multam viky
Sus In jos
Vernil

Numarul mesajelor : 2383
Varsta : 90
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 6:46 pm

Ma inclin cu adanc respect in fata voastra! Nu va lasati, poate fi criza cat Himalaya, voi daca vreti ceva si va place, gasiti solutii. D-aia imi place de voi, sunteti tonice si curajoase!
Sus In jos
stefana

Numarul mesajelor : 1443
Varsta : 63
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 8:20 pm

Nina mi-a scris pe mess ceva, a facut comanda cam mare la Gommer (pentru livrare in aprilie 2012) si vrea sa dea unii din ei. Va scriu aici ce disponibilizeaza cand stiu sigur despre ce e vorba.
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 8:32 pm

Da spune-i ei sa intre si sa spuna cand s-o hotara ce da, cu toate ca la cum o stiu eu cred ca nu va renunta Razz

Ce ziceti , cade guvernul in cincinalul asta ? Imi pare rau ca nu sunt in Bucuresti ca m-as fi dus la demonstratie.
Sus In jos
stefana

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 9:04 pm

Myosotis a scris:
Ce ziceti , cade guvernul in cincinalul asta ?
Eh, stii cum se spune: ai grija ce iti doresti ca poate se indeplineste Twisted Evil

Astia-s hibii pe care i-ar avea disponibili
1jolly miller

2think pink

3purple bayou

4tahitian purple quen

5 tahitian molten lava

6tahitian lavender oastel

lavander

7tahitian sophystication
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 9:24 pm

Si ? I-a platit ? sau care-i planul ?

Vrei sa spui ca vor veni unii si mai furaciosi ? Daca nu faci pasul, se chem ca stai pe loc.
Sus In jos
Vernil

Numarul mesajelor : 2383
Varsta : 90
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 9:28 pm

Myosotis a scris:
Ce ziceti , cade guvernul in cincinalul asta ? Imi pare rau ca nu sunt in Bucuresti ca m-as fi dus la demonstratie.

Myo, draga mea, intrebarea nu e pusa bine. Eu zic ca inca nu e suficient de coapta buba si nu avem pansament pentru ea. Mai dureaza ceva ...
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Vin Ian 13, 2012 9:40 pm

Pai n-am zis ca azi-maine tongue Ba eu cred ca buba deja a dat pe dinafara daca ne uitam prin propriile buzunare si la tot ceea ce s-a intamplat in ultimul timp........ Daca astepti sa vina pensia sa cumperi pansament s-ar putea sa nu mai ai la ce-l folosi.
Era o intrebare de facut conversatie.... Nici n-ar fi democratic sa cada asa dintr-o lovitura de strada. Dar macar sa invete lumea ceva si sa mearga la vot si sa invete si cei de la carma ca mai existam si noi si nu suntem prostii lor.
Sus In jos
vickylucia

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 6:43 am

stef a scris:
Myosotis a scris:
Ce ziceti , cade guvernul in cincinalul asta ?
Eh, stii cum se spune: ai grija ce iti doresti ca poate se indeplineste Twisted Evil

Astia-s hibii pe care i-ar avea disponibili
1jolly miller

2think pink

3purple bayou

4tahitian purple quen

5 tahitian molten lava

6tahitian lavender oastel

lavander

7tahitian sophystication

As dori:

tahitian molten lava

tahitian sophystication

Spune-i te rog, Ninei sa ma contacteze!
Sus In jos
georgiana

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 7:24 am

Purple bayou, Think pink, tahitian purple quen, tahitian lavander pastel i-as vrea eu, daca se hotaraste
Sus In jos
stefana

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 8:53 am

Myosotis a scris:
Si ? I-a platit ? sau care-i planul ?
Nu i-a platit, doar i-a trimis o comanda cu livrare in aprilie. Ii plateste atunci cand o anunta ca sunt gata de drum si a realizat ca s-a intins prea mult Very Happy

Myosotis a scris:
... sa invete si cei de la carma ca mai existam si noi si nu suntem prostii lor.
Cu asta sunt de acord, ca majoritatea cand ajung "la carma" cred ca sunt unsii lui Dumnezeu si ei decid chestiile importante, iar promisiunile au fost facute doar de ochii lumii.
Da'sa nu mai vad sefi sindicalisti in fruntea "maselor" ca aia fac de ras totul. Au niste conturi grase in spate si protesteaza teatral alaturi de amarati geek
Sus In jos
georgiana

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 11:41 am

Ma anuntase si pe mine cineva ca se poate da comanda
pana iin aprilie e numai bine de strans banutii
cand va considera, sa ne dea un semn si trimitem banii
si cand comanda mai multi si are disponibili, sa mai dea cate un semn
multumim mult, doamna stefana!
Sus In jos
geodezia

Numarul mesajelor : 3468
Varsta : 53
Localizare : Ticleni
Joburi/Distractii : flori.goblene ,
Data de inscriere : 07/06/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 12:01 pm

Ce sa ii dea jos 1000 de oameni .. nu ati vazut ca s-au invatat minte ii lasa sa urle ii trece pe de un trotuar pe altul marsaluiesc in frig striga pina ii dor bosogii si pe urma pleaca acas .. si mai vrea opozitia sa iasa victorioasa . halal .. inca nu ma dumiresc se afla ceva malai mult la mijloc ..eu par example din 2008 nu am laut o reteta gratuita . cind am fost la Cluj la operatie pe banii mei .. pentru fete iar la fel ca daca stateam sa imi dea adresa de la doctor de la casa ma apuca cincinalul alalat .. asa ca eu dau niste banii degeaba .. nici nu indraznesc sa ma duc la analize ca odata mi-su scos ceva de trebuai sa fiu moarta pina acum .. ma mai trimtieau si al bucale la alte analize ca nu mai am decit 6 luni de trait .. imi vine sa ii scuip cu prostiile lor cu tot
te duci sanatos si te scot astia decedat cu stiinta lor .. te si demoralizeaza de ajungi pulbere din om neom .. as aca eu una m-am resemnat ce o fi o fi daca pica pe mine caramida si mor si eu analize si doctor nu mai consult
si asa ma vedeti pe aici daca nu ma mai vedeti am dat coltul
Sus In jos
vickylucia

MesajSubiect: Re: Gommer III   Sam Ian 14, 2012 2:35 pm

Multumesc, Stefana; numai bine pana la primavara imi mai refac bugetul! Laughing

Lasa, Geo, nu mai fi pesimista; poate o iau altii inainte pentru ca au deja cruci, coroane....... Idea
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 15, 2012 10:46 am

Geo, suntem in acelasi club in ce priveste doctorii. Dar vezi ca asta - vara, pentru mine, s-a-ntors roata si am fugit de buna voie si nesilita de nimeni la spital sa ma operez. Ii multumesc omului care m-a operat si lui Dumnezeu ca mi l-a scos in cale. Stefana, a fost si ea intr-o situatie "de urgenta" de curand, deci cred ca gandeste cam ca mine, acum. Sunt situatii si situatii.
Oamenii aia de pe strada n-au plecat de buna voie asta-noapte. Jandarmii - cred ca erau o mie pe la miezul noptii - i-au impins chiar si de pe trotuare, i-au impartit in grupuri mici, i-au bagat in dube la nimereala, pe care i-au apucat si incet - incet i-au alungat cu forta. N-am fost niciodata adepta haosului, dar acum, cand ni se pune pumnul in gura, nu prea vad alta solutie.

Pene, hibii tai au frunzulite noi. I-am "ambalat" si i-am dat Alinei. Sper sa nu se socheze de trambaleala asta si sa trebuiasca sa o iei de la capat cu resuscitatul. La mine au stat la caldura , 15grd noaptea , 19-21 ziua. Va trebui sa-i uzi putin cand ajung la tine. Cu udatul ai grija ca i-am pus in ghivece de plastic si se usca pamantul (in suprafata) cam la o saptamana, spre deosebire de ai mei, care i-am pus in ghivece de lut si se usuca cam la 2-3 zile.
Sus In jos
Marga

Numarul mesajelor : 1555
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : florile
Data de inscriere : 16/07/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 15, 2012 1:40 pm

Fetelor si eu sint socata de ce sa intimplat aseara. Eu sint suparata pe guvernanti da dau aceste legi numai pentru noi oamenii de rind.Cumnata mea este internata in Iasi si sa operat de varice nu are nici un venit mincare are slava domnului dar ca sa aibe bani trebuie sa vinda cite ceva .Porumbul sa facut dar din august nu ploua nu poate sa vinda ca nu se stie daca se face litru de lapte este1.5 lei porcii au fost eftini in bataie de joc si cu toate acestea medicul i-a luat 1000de lei + tot ce trebuie pentru operatie noroc ca are fetele in strainatate si ii mai trimit ele sotul ei are ciroza voua vi se pare sanatatea gratuita ?In alta ordine de idei de ce politicienii nu au zis noi sintem platiti din banii prostimii hai sa dam un exemplu sa donam un salariu fiecare nu ei au luat tot de la amaritii care au o pensie de mizerie.Am lucrat 46 de ani si mi-au dat 760 de lei si din aia mi-au luat aproape 30 de lei. Si sa va mai spun ceva eu cu sotul meu am lucrat pe brincii si nu am facut nici 1,5 din ce au ei ca stau degeaba .Vine la mine si ma intreaba cum mi-am facut casa de ce nu-i intreaba pe ei cum au facut atita amar de bani si nici nu se potolesc tot vor sa acapareze .Sa le fie rusine trebuiau sa iasa aseara macar sa intrebe de ce urla multimea nu sa aduca atita amar de jandarmi. pentru sfirsit BASESCU NU ESTE PRESEDINTELE MEU cu toate ca la ora actuala nu mai avem pe cine alege.Va pup fetelor si va doresc sa aveti o viata mai buna.Marga.
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 15, 2012 1:57 pm

Chiar daca nu avem pe cine alege, alegem pe altul. Cand si acesta va gresi, il vom schimba cu altul si tot asa, macar copiii nostri poate vor avea de unde alege. Resemnarea si tacerea ne baga in groapa.
Sus In jos
doina

Numarul mesajelor : 648
Varsta : 54
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 15, 2012 1:58 pm

M-am tot abtinut de la comentarii dar din punctul mei de vedere politicienii Aproape TOTI sunt corupti si sunt niste trantori care se cred superiori noua celor care muncim. Aceasta este de cand e lumea si poate ar trebui sa se schimbe ceva .
Degeaba se schimba Basescu cu Antonescu sau Iliescu sau Georgescu... Toti au aceeasi mentalitate
Sus In jos
Myosotis
Admin

MesajSubiect: Re: Gommer III   Dum Ian 15, 2012 2:10 pm

Nu stiu cati si cat de corupti sunt ca nu detin "dovezili", dar traiesc in "bula" lor de unde au impresia ca nimic nu li se poate intampla. De ce sa ma abtin ? Macar atat pot sa fac. Sa vorbesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Gommer III   

Sus In jos

Gommer III
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Comenzi comune :: Vechi-
Mergi direct la: