Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]

In jos 
+21
MYRELA
Marga
duduta190578
doinabacau
Karla
sicamin
Mariabt
Vernil
stefana
costieanuconstantin
codruta
geodezia
bubu
Myosotis
gabriela60
doina
Tinkerbell
vickylucia
georgiana
Carina
penelopa
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorMesaj
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Apr 17, 2014 7:43 pm

Si eu vreau sa stiu!
Si mai vreau sa imi spui mura-n gura cum si ce am de facut! Laughing  geek 

Aa, si sa nu uiti sa imi spui marinata pentru pulpele de pui  [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 1059784619 [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 2422189467 
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Apr 17, 2014 7:43 pm

marinata..e lichida,adica se face din vin alb/rosu dupa cerinte,sau otet,ceapa,dafin,piper,etc.in functie de carne,si baitul este practic un sos mai gros,o pasta ce se face din ingredientele necesare fiecarui tip de carne,se blenduiesc,se amesteca,si se unge carnea cu aceasta compozitie.cand se da la cuptor,sau /gratar friptura,frigarui,acest bait ramane /carne...


Ultima editare efectuata de catre aura in Joi Apr 17, 2014 7:48 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Apr 17, 2014 7:46 pm

Doini,pt pulpe nu se face marinata..doar bait..din;miere,mustar,sos soia,ulei masline,praf usturoi.boia iute sare,piper.//pui din ochi,in bol,mesteci cu o lingura ,apoi fiecare pulpa unsa bine [cu mana curata]si puse intr-un bol pt 3-4 ore.apoi la cuptor cu ele!!!


Ultima editare efectuata de catre aura in Joi Apr 17, 2014 7:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
aura

aura


Numarul mesajelor : 1196
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : cultivare flori -/
Stare de spirit : generos
Data de inscriere : 27/07/2013

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeJoi Apr 17, 2014 7:49 pm

Doini a scris:
Si eu vreau sa stiu!
Si mai vreau sa imi spui mura-n gura cum si ce am de facut! Laughing geek 

Aa, si sa nu uiti sa imi spui marinata pentru pulpele de pui  [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 1059784619 [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 2422189467 
"cum si ce ai de facut'",ce???
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeMar Apr 29, 2014 5:51 am

Dati-mi si mie o reteta pentru rate salbatice.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 11:48 am

Pentru rate salbatice n-am retete, dar am facut prajitura aia "savarina", despre care (cred) ca tu, Gabriela, ne povesteai. A fost OK (am mancat-o numai eu Evil or Very Mad ), doar ca a trebuit sa pun 6 oua in loc de 4, iar siropul mi-a ajuns si pentru placinta cu branza insiropata Very Happy
Deci, o prajitura mai usoara si mai buna ca asta, nu exista, doar ca se modifica putin cantitatile de ingrediente.
Sus In jos
Continut sponsorizat





[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]   [b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b] - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
[b]Prăjituri, aperitive, pizze şi alte chestii[/b]
Sus 
Pagina 14 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Subiecte similare
-
» chestii de dat
» chestii la schimb

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: D-ale gurii :: Pofta buna !-
Mergi direct la: