Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 2:46 pm

Anamaria, ma bucur sincer ca ne impartasesti din experienta ta! Nici eu nu recomand hosta la radacina clematitelor, la fel cum nu recomand nici trandafiri in apropierea clematitelor, chair daca efectul e spectaculos.
Ai dreptate cand remarci faptul ca hosta se dezvolta bine si la soare, si la umbra. Am observat si eu asta. Acelasi comportament ciudat il are si hortensia, chiar daca opinia generala este ca e o planta de umbra. Se dezvolta exceptional si la soare, cu conditia sa aibe foarte multa apa la radacini pe timpul verii.

Insa, hosta se dezvolta rapid, mai mult pe latime decat pe inaltime, iar in timp ajunge sa acapareze tulpina firava a clematitelor. Trandafirii trebuie sapati periodic, tunsi, stropiti, pe cand clematita nu suporta deranjul la radacini.
In gradina mea eu am pus crini si gladiole langa clematis. Insa nici asta nu e solutia ideala. Mai caut.
Sus In jos
anamaria




Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 3:27 pm

Buna Vernil.
Experienta mea e prea mult spus. Sunt mai mult decat novice in ale gradinaritului. Dar ma fac eu mare, nu-i asa? Very Happy
Trebuie sa recunosc faptul ca eu am pus hosta la trei clematite. Deocamdata sunt mici tufele, nu s-au dezvoltat foarte tare. Cum hostele apar primavara, dupa ce clematitei i-am acordat ingrijirea necesara, nu m-au deranjat deloc. Cand s-or face tufa mare... vad eu ce fac. Solutii se gasesc mereu.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 9:58 am

Buna dimineata tuturor sunny

greu, tare greu mi-a fost ieri 😢 , in ciuda zilei perfecte ( singura acasa doar cu cateii pe langa mine, temperatura ideala pt gradinarit, vantul batea usor ca un ventilator portabil....) nu am facut aproape nimic....urma sa plantez dragutele Pasiflora, dar o lipsa totala de inspiratie in a alege locul de plantare m-a blocat de parca aveam un nor deasupra capului Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2842128505 m-am invartit cu ghivecele in brate prin toata curtea, si PUNCT.

am apucat sa va scriu voua, sa va interb unde sa o plantez, ce imi sugerati..., sidupa un mesaj lung si cu explicatii pe masura am stat cuminte cu laptopul in mana asteptand raspunsul vostru...dupa ceva timp, vazand ca nu sare nimeni cu un raspuns am inceput sa imi pun intrebari...si am observat ca de fapt mesajul meu nu se inregistrase affraid vai, vai ce dezamagire!!!! pt ca intrebam daca e bine sa le plantez la radacina unei salcii (dar singura am decis ca nu, pt ca ar fi umbrita de cumatra pletoasa) m-am gandit sa le plantez pe " mormant" alias coltul meu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
langa un pin...dar si in acest caz, cred ca nu e in regula pt ca deja mormantul arata ca o salata de vara
Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2945718842 gladiole, crini, regina noptii, 3 pini cu cate 3 clematite montana pe langa ei, doua yuca, canna, dalii, hop si doua hosta, doua caldaruse....si alte bulboase.... pai, sa mai pun si doua pasi??? le-as fi pus cum am mai citit pe aici la baza unor pomi fructiferi, dar cei maricei sun pituliti prin colturile curtii, iar ceilalti sunt micuti rau Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 177674525
mai am varianta de ale pune langa braditi, sau pe langa gardul tarcului lupoaicelor.....unde au soare toata ziua, se pot catara pe albitii...etc.

in concluzie a trecut ziua pe langa mine...., si m-am auto pedepsit intrand in casa si calcand camasile prietenului ( tare neglijat de cand a venit primavara) meu. Dra, ca sa imi revin, am dat o fuga pana la hornbach si mi-am luat un trandafir Mariatheresia [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] de la Tantau asa, ca sa nu ma depresez total

acestea fiind spuse/scrise, imbratisez si va doaresc o zi buna flower iar daca va vine vreo idee o astept cu drag!
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 11:27 am

Eu zic sa le pui dupa inspiratia de moment. Ca oricum daca nu o sa-ti mai placa dupa un timp cum arata combinatia, poti scoate si muta plantele. Asa cum cred ca ai citit si pe aici, multe au fost mutate din locul initial chiar si de mai multe ori. Pentru passi este important sa aibe de ce se agata, un stalp, o scara, un gard. Si daca nu si nu, ii pui alaturi un cerc de metal si o infasori pe masura ce creste.
Cand ajung acasa pozez passi a mea movulie sa vezi cum sta inghesuita rasucita pe o sarma.
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 8:46 pm

Doini, imi pare rau ca nu a fost nimeni sa-ti raspunda cand ai avut nevoie. Passiflora vrea multa lumina, cat mai multa, de asemenea multa apa. Daca are de ce se agata, parca creste mai repede. Sau mi s-a parut mie . Wink
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 11:09 pm

Doinita, ai umor si ma binedispun aventurile tale gradinaresti. Very Happy

Avand in vedere ca passiflorele nu le lasi peste iarn afara, nu trebuie sa eziti atat de mult in alegerea unui loc pentru vara. Oriunde e soare, daca n-ai un suport special pentru catarat, infige si tu un arac mare si pui passiflorele langa el, astfel incat, pe masura ce cresc, le obligi sa "danseze la bara". Laughing

ps. Imi plac pinii tai. Cati ani au si cat erau de mari cand i-ai luat?
Si eu imi doresc, cel putin, un pin. :o
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 10:59 am

penelopa a scris:
Doinita, ai umor si ma binedispun aventurile tale gradinaresti. Very Happy

Avand in vedere ca passiflorele nu le lasi peste iarn afara, nu trebuie sa eziti atat de mult in alegerea unui loc pentru vara. Oriunde e soare, daca n-ai un suport special pentru catarat, infige si tu un arac mare si pui passiflorele langa el, astfel incat, pe masura ce cresc, le obligi sa "danseze la bara". Laughing

ps. Imi plac pinii tai. Cati ani au si cat erau de mari cand i-ai luat?
Si eu imi doresc, cel putin, un pin. :o

Buna dimineata sunny

ma crezi sau nu, inca de cand m-am trezit sunt cu pasiflorele in brate!! le-as agata de mine, cu toate ca nu arat ca o bara, si mai degrapa ca un par cu noduri maricele in zona mai de sus a trupului jocolor una, cea mai mare si scumpa affraid a inflorit iar eu tot ma plimb cu ele prin gradina afro

pinii, i-am luat de la pepiniera Pasarea in 2008, si s-au dublat de atunci, imi place tare mult de ei ca nu-s pretentiosi, si cresc frumos fara sa le dai atentie ci dor admiratie affraid cand vezi mugurii ca ajung cracutoaie de pana la 40 cm pe an affraid affraid affraid , basca ca vor avea si flori de clematite pe ei in curand affraid

nu aveau mai mult de 1.80 m iar acum cel din varful mormantului are peste 3.50 m iar cei din laterale au 3 m. sau pe acolo....
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 11:05 am

Vernil a scris:
Doini, imi pare rau ca nu a fost nimeni sa-ti raspunda cand ai avut nevoie. Passiflora vrea multa lumina, cat mai multa, de asemenea multa apa. Daca are de ce se agata, parca creste mai repede. Sau mi s-a parut mie . Wink

buna dimineata sunny

asa este, bai oameni buni, unu nu ati fost pe aici, de doua zile ma invart cu pasiile mele in brate clown ieri cred ca ati fost in greva gradinarului. Inafara de Stef Doina din Bacau si Codruta nu a fost nimeni pe aici!!!!

V-am uramrit What a Face , deci, stiu tot afro
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 1:49 pm

Doini a scris:

ma crezi sau nu, inca de cand m-am trezit sunt cu pasiflorele in brate!! le-as agata de mine, cu toate ca nu arat ca o bara, si mai degrapa ca un par cu noduri maricele in zona mai de sus a trupului jocolor una, cea mai mare si scumpa affraid a inflorit iar eu tot ma plimb cu ele prin gradina ...

Pana la urma ai gasit un loc pentru passi ? Ca daca mai stai cu ele in brate, risti sa se agate de noduri, la cata dragoste simt ele dinspre tine Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 3:06 pm

Normal ca nu Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2945718842

ma gandesc sa le pun intre braduti ca-i mul soare, dar mi-e teama ca vor arata brazii ca de craciun affraid dar ar fi in armonie cu vecinu` care nici acum nu a dat jos instalatie de lumini pt craciun ( este otomani dobrogeni ) i-am si intrebat daca asteapta cumva craciunul turcesc Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 1982394566 ce imi mai place sa-i tachinez

revenind la Pasi, sunt blocata, ca sa nu imi spun altfel Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2302975194
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 4:06 pm

Gaseste-i un loc cu soare, eventual langa clematite, ca se impaca bine cu ele si au aceleasi cerinte de ingrijire.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 9:18 pm

Cand le gasesti loc da de stire, sa stim cum s-a terminat aventura Very Happy .

Si daca mai vrei altele spune, eu vreau sa le dau pe ale mele, nu ma descurc deloc cu ele. Numai ca sunt cam amarate. Deci cine vrea passi sa anunte,
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 9:59 pm

bubu a scris:
Cand le gasesti loc da de stire, sa stim cum s-a terminat aventura Very Happy .

Si daca mai vrei altele spune, eu vreau sa le dau pe ale mele, nu ma descurc deloc cu ele. Numai ca sunt cam amarate. Deci cine vrea passi sa anunte,

Eu vreau passi, daca mai ramane vreuna. M-am descurcat de minune cu ea (singura), a inflorit in nestire, dar am pierdut-o dupa ce am taiat-o, in iarna. Nu stiu ce mi-a venit Sad
Am observat ca plantele amarate isi revin spectaculos daca le aplici un tratament cu Atonik. Nu vrei sa incerci ?
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 10:06 pm

Nu, dar iti dau maine cate vrei Very Happy .
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 10:08 pm

bubu a scris:
Nu, dar iti dau maine cate vrei Very Happy .

Merci, in cazul asta la toamna te invit sa le vezi evolutia, sa-mi spui daca esti multumita. Very Happy Nu vrei nimic de la mine ? O orhidee, un cymbidium ? Un clerodendrum ? Este ca o liana, la toamna il tai si-l treci in casa. Insa are nevoie de temperaturi mai ridicate, ca violetele.
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 10:11 pm

Am clero, nu vreau nimic, saru mana. Cand vreau ceva cer direct, stai linistita.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 11:00 pm

Buna Doini,
Scuze, descopar cu intarziere postul acesta...

trandafirul tau nu infloreste pentru ca, dupa mine, nu are destul soare.
De regula, un trandafir, daca este modern, are nevoie de CEP PUTIN 6 ore de soare/zi, insa unii sunt mult mai exigenti si cer minim 8...
Daca ai sti cum se numeste trandafirul tau, ar fi mai usor. daca e un trandafir danez sau englezesc (Poulsen, harkness, Austin),, probabil ar inflori totusi in mediul tau (am observat pereti-paravan care e imposibil sa nu reduca intensitatea luminoasa... trandafirul tau primeste prea putini lucsi, asta e sigur).
Inplus, daca trandafirul tau e un australian sau un californian (un Carruth sau un Weeks de ex.) nicio sansa sa-ti infloreasca acolo unde l-ai pus tu.
In mod normal, pamantul argilos place trandafirilor, nu cred ca e nevoie sa le elimini apa. Ce nu place e pamantul calcaros (adica alcalin), insa in cazul asta nu ti-ar creste, adica ritmul ar fi incetinit rau, ar ramane pipernicit. Pentru orice eventualitate, poti face o analiza de pH (daca se gasesc prin Bucuresti kit-urile de analiza de sol, n-am idee..)

Parerea mea e ca trebuie sa-l muti. Nu acum, ci la toamna. In plus, daca e un trandafir urcator, nu trebuie sa te miri ca n-a inflorit: de obicei, ei nu infloresc deloc in primul an, fac o floare-doua in al doilea si abia din al 3-lea an isi dau drumul...
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 8:54 pm

Buna seara doamnelor si domnilor,

va rog, cu permisiune dumneavoastra sa imi arat o mica parte din trandafirii care au binevoit sa infloreasca Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2147529457

din pacate, veti si ca sunt destui cei carora nu le cunosc denumirea.
Asta, pentru ca, pana anul acesta nu eram preocupata de denumiri, soiuri etc, ci doar de culoare si parfum Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2842128505
asa ca cei care bine voiesc sa imi vizioneze trandafirii si poate sa ii si recunoasca, va raman recunoscatoare!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 9:47 pm

fOARTE FRUMOSI ! Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 3949716229
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 10:03 pm

La anul, pe vremea asta, sigur vei stii tot ce trebuie despre trandafirii tai. Au niste culori superbe.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 10:06 am

Buna dimineata sunny

va multumesc frumos!!!!

adevarul e, ca mi-ar placea sa stiu cum se numesc trandafirii plantati in anii trecuti Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 2842128505
pe cei pe care i-am plantat in primavara asta, le cunosc numele, tipul, creatorul, bubele, etc....
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 10:38 am

Mie îmi convine că îi ştii numele la trandafirul pe care am pus eu ochii: Pepital Very Happy
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 10:49 am

Sugestii:
Mabella
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Queen Elizabeth
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Joro
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cei numiti ii am si eu cumparati de pe la noi din diverse magazine. Sunt toti Th.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 10:53 am

bubu a scris:
Nu, dar iti dau maine cate vrei Very Happy .
Bubu daca mai ai de dat passi sa stii sa vreau si eu
Si sa-mi spui ce vrei in schimb ca plante de gradina
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 1:08 pm

penelopa a scris:
Mie îmi convine că îi ştii numele la trandafirul pe care am pus eu ochii: Pepital Very Happy

am inteles, sa traiti! sa isi mai revina, si butaseii sunt ca si ai tai

frumusel foc pepita asta, pacat ca nu este parfumat. eu inebunisem cu cautatul lui....mi-l doream foarte mult iar din pacate nimeni nu-l comercializa...e, pana sambata cand l-am gasit ametit si blegajit la Hornbach...

Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 3 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: