Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gradinita lu` Doinita :))

In jos 
+24
laurabv
ghana
leonor
ella06
popescugp
duduta190578
sicamin
costieanuconstantin
anasstasia
Marga
gabriela60
Carina
Mihai
georgiana
Rux
Karla
bubu
anamaria
Myosotis
Vernil
stefana
Tinkerbell
penelopa
Doini
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 9:54 am

E bine daca ai un plan. Eu n-am avut niciodata si acum imi pare rau. Am amestecat rau plantele dar n-am de gand sa le mut.
Nu stiu daca ar da bine, dar ca sa nu muncesti sa muti Th -ii, nu ai loc intre ei sa pui urcatorii pentru catarat pe gard ? Englezestilor, in general, le trebuie foarte mult loc dupa cativa ani. Poate gasesti alt loc in care sa-i grupezi. Pe langa trotuar poti pune miniaturi, ocazie cu care mai faci o cura de slabire Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 10:02 am

Myosotis a scris:
E bine daca ai un plan. Eu n-am avut niciodata si acum imi pare rau. Am amestecat rau plantele dar n-am de gand sa le mut.
Nu stiu daca ar da bine, dar ca sa nu muncesti sa muti Th -ii, nu ai loc intre ei sa pui urcatorii pentru catarat pe gard ? Englezestilor, in general, le trebuie foarte mult loc dupa cativa ani. Poate gasesti alt loc in care sa-i grupezi. Pe langa trotuar poti pune miniaturi, ocazie cu care mai faci o cura de slabire Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842

mmm, da este si asta o ideee

dar mai bine nu imi mai dati ideei de cumparaturi ca o sa mor de foame What a Face
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 10:04 am

Karla a scris:
Sunt toti foarte frumosi Very Happy
Felicitari pentru achizitii... Cred ca dintre toti pe care i-am vazut in poze, cel mai mult imi place Biedermeier... cand te intorci de la padure, sa ne spui cum se comporta floarea lui la ploaie. Daca rezista bine sau se ofileste in ziua urmatoare, daca se apleaca sub greutatea apei etc... Adica daca mai raman flori deschise dupa o aversa buna sau trebuie taiate Very Happy


da, si mie imi place, de ma da pe spate!!!!

uite, asta e floare dupa doua ploi
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

se comporta bine, ba chiar se deschide frumos, deci, nu a fost afectata de ploaie...iar asta ma bucura enorm cheers
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 10:10 am

Merci, Doinita.
Daca-i gasesc un loc, o sa mi-l cumpar si eu... nu stiu inca cum o sa-l asociez, insa imi vine mie vreo idee... Very Happy
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 10:27 am

Da' parfumu' scratch Cu parfumu' cum sta monsieur Biedermeier ?
Am o problema cu parfumul drunken Vezi ca Rosarium Uetersen e o caracatita. Eu l-am luat drept urcator dar e mai mult acoperitor.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 12:46 pm

este slab parfumat......dar hai sa spun ca delicat

R.U. caracatita affraid

ah, eu in martie l-am pus Rosarium Uetersen(ala mic si pricajit) in combinatie Jasmina in mijlocul curtii, in ideea de a pune un par inalt de 2 m H pe care sa-i incolacesc

in cazul asta l-as putea pune pe langa un gard....
, si sa pun in mijloc Blassomtime, in combinatie cu Snow Dance sa danseze la par?
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 1:47 pm

affraid affraid affraid
voi nu mai vreti sa vb cu mine scratch
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 1:49 pm

Dragă Doini, se apropie we şi toată lumea se pregăteşte de alte activităţi. Very Happy
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 2:01 pm

Doini a scris:
affraid affraid affraid
voi nu mai vreti sa vb cu mine scratch

Doinita, nu e vorba despre asta, ci doar ca eu prea inteleg cam ce doresti sa faci,din orientarea actuala a gradinii nu-mi dau seama cam ce urmaresti Very Happy
In orice caz, inainte de toate eu te-as sfatui sa iei o foaie de hartie, sa trasezi schita gradinii, cu limitele ei (adica la scara), sa pui totul pe hartie, cu desene, dimensiuni, culori (nu ezita sa folosesti creioane colorate)...
Bine, eu am ezitat sa spun astea, am vazut designer la ocupatiile tale, banuiesc ca stii deja... de-aia n-am zis nimic.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 2:07 pm

asa e...
dar eu sunt singura acasa si ma destrabalaz Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842

zi ma Pene, cum sa pun trandafiriiiii nu stiu cum sa-i combin....daca RU este caracatita si ma trezesc ca am un monstru in loc de o balerina la bara....
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 2:13 pm


Bine, eu am ezitat sa spun astea, am vazut designer la ocupatiile tale, banuiesc ca stii deja... de-aia n-am zis nimic.[/quote]

am schita, asa cum am mai spus..

dor problema nu este de culoare si amplasare in spatiu...ci de faptul ca nu cunosc itele trandafirilor
iar informatia despre RU a fos bine venita...pt ca eu stiu despre el doar din "carti"
la sta ma refeream... Embarassed
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 2:17 pm

Pai, pentru asta ar fi trebuit sa faci invers: intai schita si dupa aia cumparatul trandafirilor... Trandafirii se aleg in functie de spatiu, lumina, sol, dimensiuni... iar la urma, preferinte. Very Happy
Nu-i grav... Very Happy o sa ajustezi schita, nu-ti fa griji Very Happy
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 03, 2011 2:25 pm

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2842128505 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2842128505 Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2842128505

ai dreptate!!!
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 12:11 pm

Buna dimineata (in cazul meu) tuturor sunny

ieri am avut o zi destul de grea....si probabil v-am enervat si pe voi cu alinturile mele de copil cretin bounce

ieri, pe langa alint, poate, nu am avut cea mai clara exprimare.....
eu, defapt....aveam nevoie de un feedback, dar inca o data, ma repet...probabil nu am stiut cum sa-l cer!


ma rog, astazi este o noua zi...
Chiar daca sunt obosita, am o febra musculara greu de descris in cuvinte...am carat la pamnat, vai mie, am mai si cazut, impiedacandu-ma de o radacina pusa ca o capcana....iar, mainile imi sunt precum ale urangutanilor...am impresia ca imi ajung la calcaie Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842
sunt ciupita, mai bine zis ciuruita de tantarii din padure..cum nici in Delta nu am fost ciupita What a Face
iar in ceea ce priveste plantatul trandafirilor....nu sunt chiar satisfacuta de alegerile facute ( locul ales)...din anumite motive pe care nu le inteleg dar sunt nevoita sa le accept, prietenul meu nu vrea sa renunte nici 10 cm la gazonul din curte...visul lui era sa aibe doar gazon....as spune ghinion de nesansa....de cele mai multe ori, am zis ca el...dar am facut ca mine...numai ca intr-un final, observa...iar discutiile sunt destul de neplacute....si asta mai e un motiv pt care imi este greu sa le gasesc locul dar important e ca-i am, ii uibesc si ma rog sa prinda, iar cei care nu se vor prinde......, nu ma voi supara.......pt ca, am invatat sa nu ma mai intristez atunci cand nu se prind plantele pe care le pun...imi place sa scred ca se duc in Rai, sa aibe si mama flori alese de mine cu mare drag.

va pupsi va imbratisez
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. va rog sa imi scuzati copilariilee....., credeti-ma ca este ultimul lucru pe care il vreau...sa va irit!



Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 1:13 pm

N-ai de ce sa te scuzi, Doinita..;Very Happy
Nu sunt copilarii, e pasiune pentru trandafiri... microb curat, numai cine nu e atins nu intelege...

cat despre prietenul tau, nu-ti fa griji. Si Max (monserul meu) voia doar cativa arbusti si s-a procopsit cu o rozerarie... Am avut doar grija sa-i iau putin din gazon, sa-i las spatiu ca sa respire... azi e asa de incantat si asa de mândru de munca mea, incat ma ajuta fara sa-i cer... nu-ti mai zic ce se impauneaza pe la prietenii care ne viziteaza: "oh oui, c'est ma femme qui a fait tout ça...." Very Happy
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 5:48 pm

Doinita, poti sa lasi RU acolo unde l-ai pus. Il lasi "acoperitor" in jurul lui Jasmine care va dansa la bara. In mintea mea cred ca vor arata foarte bine. Eu l-am pus langa un leagan de lemn in ideea de al urca, tot asa, pe unul din stalpii-suport ai leaganului. Dar nu mi-a iesit.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 8:50 pm

Buna Doini ,
Asa cum zice si Karla ... cucereste pas cu pas ,ce-i de cucerit ! Asa am ineput si eu ... Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842 cu marginile terenului ,unde am plantat trandafiri ,dupa o "lupta " crincera de cucerire ,apoi a fost mai simplu de "inaintat"
Rabdare ,multa rabdare !
Acum ,uneori ,el uda trandafirii Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 04, 2011 8:51 pm

Rux a scris:
Buna Doini ,
Asa cum zice si Karla ... cucereste pas cu pas ,ce-i de cucerit ! Asa am ineput si eu ... Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842 cu marginile terenului ,unde am plantat trandafiri ,dupa o "lupta " crincera de cucerire ,....SI EL VROIA NUMAI GAZON ..apoi a fost mai simplu de "inaintat"
Rabdare ,multa rabdare !
Acum ,uneori ,el uda trandafirii Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 9:55 am

Buna dimineata tuturor sunny

iar mi-a raspuns universul Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842 (ai grija ce iti doresti, ca universul iti raspunde)

la inceputul primaverii imi doream si eu un peticut de pamant sa imi pun cateva fire de rosii cherry ...(asa, mai mult din ambitie, pt ca in urma cu cativa anii, vecinii s-au cracanat de ras de cum aratau rosiile mele)...intre timp am apucat sa imi cumpar de la piata 10 rasaduri....pe care le ingrijesc cu drag....., toate bune pana aici....

dar, dupa cum stiti, George a fost in Delta, si, dupa cum ma asteptam,....a venit incarcat de peste ca doar nu degeaba ii spun "pescardel", [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dar, ca sa revin la univers, dragutul meu, mi-a adus si o galeata mare mare si plina plina OCHI cu rasad de rosii affraid

ieri, nu am avut timp nici sa gandesc unde le-as putea pune pt ca am fost la munca Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 421221538 dar astazi trebuie sa le plantez...si imi este groaza pt ca sunt ata de multe si nu stiu ce sa fac cu ele, sau mai bine zis cui sa le marit !!!!!!, eu vroiam 10 fire maxim dar cred ca am 100 affraid

pe langa rosii, mi-a mai adus si o galetusa plina de flori de piatra...pe aste fireste ca le pun pe mormant Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 2945718842
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 4:40 pm

Pai rosiile sigur le pui separat de trandafiri. Gaseste-le un loc in care sa nu fie "la vedere", eventual gandesti o zona pentru gradina de legume.
Eu am grija sa pun trandafirii in soare, sa fie cat mai in centrul gradinii, dar sa nu stanjeneasca clematitele.
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 9:44 pm

Vernil a scris:
Pai rosiile sigur le pui separat de trandafiri. Gaseste-le un loc in care sa nu fie "la vedere", eventual gandesti o zona pentru gradina de legume.
Eu am grija sa pun trandafirii in soare, sa fie cat mai in centrul gradinii, dar sa nu stanjeneasca clematitele.

te pup Vernil,

am pus rosiile in zona in care am deja leusteanul, mararul, patrunjelul, busuiocul, rozmarinul, oregano ( srut mana Pene).....dabea astept sa dea rod afro
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 3:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 3:37 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 3:57 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Doini




Numarul mesajelor : 4009
Localizare : Haga
Joburi/Distractii : visatul cu ochii deschisi
Stare de spirit : Zen
Data de inscriere : 09/03/2011

Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 3:58 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Gradinita lu` Doinita :))   Gradinita lu` Doinita :)) - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gradinita lu` Doinita :))
Sus 
Pagina 5 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita lu` Doinita :))
» Gradinita protestanta :)))
» Gradinita Danei Caras
» Gradinita(nu de copii,de flori)Paulynei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: