Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Hai sa ne-ntalnim sambata seara...

In jos 
+21
Doini
sicamin
leonor
georgy
costieanuconstantin
Tinkerbell
Myosotis
gabriela60
Carina
doina
ani
Karla
gomez99
Marga
GetaV
bubu
Rux
Vernil
georgiana
penelopa
stefana
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 6:53 am

Ma bucur pentru voi ca v-ati intalnit si v-ati simtit atat de bine impreuna :o
Iar eu am putut sa admir in pozele doamnei Stef cativa din hibiscusii Georgianei, foarte frumosi. Felicitari
Sus In jos
gabriela60

gabriela60


Numarul mesajelor : 1334
Localizare : Tg.Jiu
Joburi/Distractii : inginer
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 03/07/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 8:42 am

ma bucur ca a fost bine ca v-a placut pizza si ca georgiana cu familia ei sunt gazde minunate
mi-e ciuda pe voi ca sunteti cam departe de noi Sad dar asta esteva pup si la mai multe intalniri Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 2422189467
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 10:50 am

Doamnelor, sa va fie de bine intalnirea !
Pana oi termina de recuperat ramanerile in urma nu mai ajung pe la-ntalniri. Am inceput si "campania" de toamna la schimbat ghivece; ma misc destul de greu (inca) din cauza operatiei, asa ca sunt fffffff in urma cu timpul.
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 2:41 pm

Bravo, fetele, ma bucur sa citesc ca ati petrecut o zi fericita... Very Happy
La cat mai multe! ca e nevoie... Very Happy
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 2:53 pm

Myosotis a scris:
Pana oi termina de recuperat ramanerile in urma nu mai ajung pe la-ntalniri.
Pai ce ar fi daca o sa stai acasa si vine intalnirea la tine ?
Si nici nu e nevoie sa se oboseasca nimeni cu friptane, ca putem avea si numai bere (fara alcool eventual) langa o sacosa de saleuri Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 1239631719
Oricum, eu astept sa se mai potoleasca soarele si iti fac o vizita. Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 2999181239
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Sept 05, 2011 6:52 pm

Myo, suntem datoare cu o vizita si la tine. In toamna asta. Very Happy
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMier Sept 07, 2011 9:06 am

Atunci hotarati-va si veniti Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 1239631719 dupa 15 septembrie.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 25, 2011 8:23 pm

Carina, hai ca stiu ca te-a vizitat Tink Wink .... "varsa" tot farao
Sus In jos
Carina

Carina


Numarul mesajelor : 428
Localizare : Brasov
Joburi/Distractii : dependenta de gradinarit
Stare de spirit : astept primavara
Data de inscriere : 24/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 25, 2011 8:52 pm

Vai, Pene, asa ma stii tu, guraliva?? Very Happy
A fost bine, eu am avut emotii mari de tot ca gradina mea arata ca naiba la sfarsit de sezon, mai toti trandafirii au patare neagra, buruienile nu erau smulse, gazonul era uscat, vai de capul ei gradina. Da in final a fost bine, nu m-a pus decat sa mut rododendronii si bujorii arbustivi in alt loc si sa scot gazonul Laughing Ceea ce cred c-o sa fac cu prima ocazie.
Si a fost foarte draguta, eu am vazut-o mai razboinica pe forum si sincer mi-a fost cam frica de intalnirea cu ea, m-am gandit ca o sa-mi faca praf gradinuta, da' mi-am facut griji inutil. Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 1198068053
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 25, 2011 9:06 pm

Asa e! Dara (Tink) este altfel in real decat in virtual. Wink
Sa stii ca ti-a laudat gradina si, mai ales, trandafirii. A zis ca erau toti plini de flori (nici n-a pomenit de vreo patare Very Happy ). Mi-a mai zis ca esti o tipa foarte draguta si comunicativa.
Si, da, eram sigura ca te va pune sa muti ceva Laughing . Ti-a admirat si bujorii arbustivi, drept pentru care m-a convins si pe mine sa iau 2 buc. de la Anthesis.
Sa stii ca la urmatoarea intalnire nu te mai ratam. Wink
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeDum Sept 25, 2011 9:44 pm

Carina a scris:

Si a fost foarte draguta, eu am vazut-o mai razboinica pe forum si sincer mi-a fost cam frica de intalnirea cu ea, m-am gandit ca o sa-mi faca praf gradinuta, da' mi-am facut griji inutil. Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 1198068053

Inseamna ca esti un om perfect normal, Carina! Ca si Tink, de altfel! Banuiesc ca si eu am unele etichete nemeritate... dar uneori e absolut necesar sa te aperi. Tink e o tipa inteligenta si cultivata. Ca si mine, de altfel drunken nici sa fii modest nu-i bine jocolor
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeVin Sept 30, 2011 1:54 pm

HM........se putea sa nu imprastie veste Pene?
La Carina a fost super,sa n-o credeti vreodata daca va zice ca gradina ei arata rau...........arata foarte foarte bine
M-a grabit "alaiul" si am uitat sa intreb daca pot spune pe forum de vizita si de gradina
Carina are o gradina care era in plina floare cam in proportie de 85%,restul de 15% avea boboci mai mari sau mai mici(vorbesc de trandafiri)
Ia nu ma mai comentati,ca n-am pus fata la munca ca asa am eu chef...........pur si simplu rodo si paeonile erau prea frumoase si verzi ca sa nu se bucure de ele
Lasa carcoteala Pene,i-am zis doar sa le mute toate intr-o zona de semiumbra si unde sa nu fie picus
Asa o sa-i fie mai usor sa le completeze pamantul,sa le ude sau sa le ingrase
Mai copilasi dragalasi...io-s la fel si inb real si pe forum,singura diferenta e ca trebuie sa intelegi ca eu nu prea in serios o multime de lucruri
Ar fi fost culmea mitocaniei si a proastei cresteri sa ma duc la Carina in vizita si sa-i critic gradina(nu ca as avea de criticat ceva)
Acu daca tot sunteti curioase,sa va spun ca are o gradina englezeasca ca tipologie,cu o intrare unde te intampina diversi trandafiri de diverse marimi(e o intrare "etajata")
Mi-a placut la nebunie cum a asezat niste climberi roz(2 nuante de roz) oe fatada casei care e un sienna cu reflexe violacee................combinatia cromatica era nemaipomenita
Casa e o casa care pastreaza culorile ardelenesti traditionale in mixt cu lemnul
Invidioaselor..........chiar aveti ce sa vedeti
Sa nu va spun ca am avut parte de o primire calda
Nu stiu cum m-a ghicit ,dar sunt moarta dupa gogosi(eu nu stiu sa fac,mama nu face si n-am mai mancat din copilarie)
Sa va povestesc de triumviratul Carinei?
O domnisoara frumusica si cu multa personalitate ,un voinic preocupat si cu aptitudini de lider si un praslea de poveste
Praslea m-a topit,pe langa faptul ca are o mutrisca ca de reclama e si un copil foarte darnic
Cu praslea,Carina s-a asigurat ca v-a avea ajutoare in gradina
Pustiul nu s-a dezlipit de noi si cand ne uitam la un trandafir,se ducea langa el sa-l vada mai bine si sa-l miroase
Carina ,daca vor sa vina cotofanele sa pui taxa si ore de vizitare(de ce numai la nemti ,englezi si francezi sa existe gradini private cu program de vizitare?)
Multumesc in o data pt primire
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 19, 2012 9:46 pm

A venit primavara - maine-poimaine vine pastele, si nimeni nu zice nimic de o intalnire intre prieteni ... drunken
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 19, 2012 10:53 pm

Pai, nu zice, fiindca s-au mai produs intalniri ... secrete Wink
DE exemplu, si eu m-am intalnit cu Bubu acasa la ea, cand mi-am luat trandafirii Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 2945718842
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 19, 2012 11:16 pm

GetaV propune o intalnire la "mosie" peste 2 saptamani. Desi locuim aproape una de alta, eu nu ajung la gradina ei decat cu ocazia intalnirilor Embarassed
Cred ca din cauza trebilor de prin curte si prin sera n-a avut timp sa intre in discutii sa ne zica ea insasi Very Happy
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 6:39 am

Eu vin si cu ocazia asta aduc si corzile de mur pentru bucuresteni.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 8:53 am

Ca de regula, Getuţa sparge gheaţa în fiecare primăvară!!! Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 1059784619
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 10:24 am

Peste doua saptamani insemnand cand ? Sambata, Duminica ????

doina a scris:
Eu vin si cu ocazia asta aduc si corzile de mur pentru bucuresteni.

Ai sa-mi dai si mie Embarassed vreo doua ?
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 10:58 am

stef a scris:
GetaV propune o intalnire la "mosie" peste 2 saptamani. Desi locuim aproape una de alta, eu nu ajung la gradina ei decat cu ocazia intalnirilor Embarassed
Cred ca din cauza trebilor de prin curte si prin sera n-a avut timp sa intre in discutii sa ne zica ea insasi Very Happy

Stefana, de ce scrii asa marunt ? Ca omul e curios, si vrea sa stie ce vrei sa spui
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 10:59 am

Dar nu am vazut nici un mesaj al Getei in care zice de intalnire. Si hai, ziceti tot, cine s-a mai intalnit cu cine ? Asa, in secret ... Oricum, trebuie sa iertam, ca suntem in post.
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 1:10 pm

Mare secret mare drunken
M-am intalnit cu Doina duminica la amiaza si am mers impreuna la GetaV. Care era ocupata pana peste cap cu scoaterea plantelor din sera.
Apoi am ajuns la Tink in vizita programata si am vazut ultimele orhidee primite de ea (unele fara flori chiar de la serele Tria's).
N-am facut poze, desi la Geta erau niste ghiocei superbi, iar muscatele au inceput sa infloreasca intr-o veselie. Recuperez la intalnirea viitoare sunny
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 1:36 pm

O sa fie si pentru tine Myo.
Da mai fetelor ne-am intalnit Laughing si cu ocazia asta am vazut ca eu am tare putine plante affraid
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 3:25 pm

Doina draga, fiecare ingijeste atatea flori cat este in stare, fara sa se compare cu nimeni!!
Eu prefer sa cresc mau putine, dar sa le ingrijesc corect, iar ele sa se simta bine la mine Wink
Sus In jos
stefana

stefana


Numarul mesajelor : 1443
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Plantele si mersul pe jos
Stare de spirit : Fericirea vine din lucruri marunte
Data de inscriere : 08/06/2008

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 20, 2012 3:59 pm

Pe mine a inceput sa ma depaseasca, dar nici nu pot renunta la vreunele Very Happy
Sus In jos
doina

doina


Numarul mesajelor : 648
Localizare : Oltenita
Joburi/Distractii : gradinaritul pe balcon
Stare de spirit : relaxata
Data de inscriere : 27/06/2011

Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mar 23, 2012 6:50 pm

penelopa a scris:
Doina draga, fiecare ingijeste atatea flori cat este in stare, fara sa se compare cu nimeni!!
Eu prefer sa cresc mau putine, dar sa le ingrijesc corect, iar ele sa se simta bine la mine Wink
Pene, nu era vorba de comparatie . A fost o constatare pirat
Revenind la intalnirea de duminica viitoare ( 1 aprilie ) nu mai sunt sigura ca pot ajunge Sad pentru ca e posibil ca atunci sa faca ai mei parinti o mica claca pentru aracit via. La tara viile nu sunt pe spalieri ci se pun araci la vite in fiecare primavara.
Ieri si astazi am reusit sa o taiem Rolling Eyes si cred ca nu mai e cazul sa va spun ce mult ma doare mijlocul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa ne-ntalnim sambata seara...   Hai sa ne-ntalnim sambata seara... - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Hai sa ne-ntalnim sambata seara...
Sus 
Pagina 4 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Cine stie ... raspunde ... cine nu, sa-ntrebe, daaa ???-
Mergi direct la: