Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Bine ati venit !
Haideti sa vorbim despre gradinile noastre !
Clubul gradinarilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Clubul gradinarilor

Grebla, sapa si urzica fac gradina frumusica !
 
Portal*AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 GRADINA DE POVESTE

In jos 
+12
doinabacau
Mihai
Karla
costieanuconstantin
Vernil
bubu
georgiana
Tinkerbell
penelopa
stefana
Myosotis
Rux
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 10:13 am

Rux a scris:

. In rest ,creste si creste iar eu tund si tund.. ca sa nu ne intre in ochi ca este fix in locul cel mai circulat . GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2945718842

Rux, ce tai, te rog pune 2-3 lastari la prins si pentru mine. E foarte frumos. Iti promisesem un trandafir asta iarna, dar vad ca nu esti incantata de cei care infloresc o singura data si ala tot asa face. Numai ca nu creste asa caracatita. E mai pe orizontala, sa zic asa.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mai 26, 2011 12:11 pm

Rux sunt cam in ceata dar ma lamur eu mai incolo
Myo daca te tenteaza am butasi de "caracatiti"
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 6:20 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 27, 2011 9:00 pm

Nu am vazut stanjenei albi, doar culorile clasice. Cred ca cei albi si cei grena sunt raritati.
Sus In jos
Myosotis
Admin
Myosotis


Numarul mesajelor : 5257
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : mainile-n pamant pan' la coate
Stare de spirit : tot inainte !!!
Data de inscriere : 21/01/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mai 28, 2011 9:05 am

Tinkerbell a scris:
Rux sunt cam in ceata dar ma lamur eu mai incolo
Myo daca te tenteaza am butasi de "caracatiti"
Nu vreau caracatiti neaparat sau de orice fel. Mi-a placut floarea la al lui Rux numai ca intre timp am constatat ca am unul cu o floare care seamana foarte mult. Sper sa ajung sa fac poze sa le comparam.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 9:51 pm

Azi ,in gradina
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Karla




Numarul mesajelor : 2635
Localizare : France
Joburi/Distractii : literatura, istorie, calatorii
Stare de spirit : vesela
Data de inscriere : 22/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 10:08 pm

Waw, ce de efect e un trandafir rosu e un zid de piatra.... se innobileaza reciproc!
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 29, 2011 10:13 pm

Si mie imi place combinatia, super.
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 12:02 pm

Vernil a scris:
Nu am vazut stanjenei albi, doar culorile clasice. Cred ca cei albi si cei grena sunt raritati.
eu am si alb gofrat si galben si ceata si oranje cu galben si roz
Se gasesc o groaza de modele
Din pacate se inmultesc extrem de greu,irisi de soi ;anul asta o multime n-au vrut sa infloreasca
Cei in nuante de grena sunt in greva ,n-au scos nici macar un boboc de leac
Sper sa nu-i fi pierdut din cauza de ger
Problema cea mai nasoala e ca nici firma de unde i-am luat nu-i mai are la vanzare
Iar intru in agitatie
Anul asta am avut noroc cu unii grena cu roz si grena cu violaceu,2 nuante extrem de apropiate si ce pare ca se si inmultesc(unii sunt din fosta colectie de irisi a Gradinii Botanice Bucuresti )
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 12:06 pm

Va anunt ca nu ma mai joc cu Rux!
Atenteaza la miocardul meu cu astfel de poze si trandafiri
Azi dimineata aveam pulsul 103,acu cred ca e spre 150
Mai are in dotare si ziduri de piatra care-s visul meu...............
Acu sa vad daca ai curajul sa vii la Pene Very Happy
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:49 pm

Pai am ,de ce nu ! Nu am nimic de ascuns,ce vreau sa spun ,spun ,nu fac parte din nic o "tabara "si nici nu-mi doresc ,
Dar cum timp nu prea am ,uite il trimit delegat pe fii-miu care-i acum in Biucuresti pentru citeva zile (pleaca luni ) GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2945718842
Nu-ti fa griji , daca am timp ,cind vin ... sun adunarea !

In alta ordine de idei ,nu-i de gluma cu ce zici ..103 pulsul ? Eu ,pe la 90 ... imi este rau ,ca de ... eu sint la antipod .

Zidul meu de piatra ? Da .. si asta-i de poveste ... a durat mult pana l-am vazut gata ,dar a meritat ...

Si lasa ,nu te mai miorlai ca tu ai cu ce te lauda ,din plin. Ai mei trandafiri sint mai neaosi ,ai tai mai de soi si atunci si pretentiile sint altele de la ei. Si am vazut ca ai ... soi de soi ,frumusete de frumusete ,ce mai !
Oricum ,multumesc de aprecieri.
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 3:33 pm

Coană Ruxiţă, din grădina matale, a sosit azi "baxul" cu "linguriţa". GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2147529457
"Linguriţa" e întreagă şi nevătămată ... şi băţoasă. Very Happy
Tot azi o şi plantez. Mulţam! GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2422189467
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 01, 2011 4:12 pm

Perfect ! Ma bucur. Atentie ,insa,unde o plantezi ca invadeaza tot. La primavara pune-ti sezlongul langa ea .. sa te bucuri de mirosul florilor !

DoinaBacau ,sper ca si tu ai vesti bune de la mine!
Sus In jos
penelopa

penelopa


Numarul mesajelor : 4030
Localizare : Peris de capitala
Joburi/Distractii : multiple
Stare de spirit : vesnica nemultumire
Data de inscriere : 04/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 02, 2011 10:18 am

Cred că Doinabacău este pleccată la grădină, că n-am primit niciun semnal de la ea.
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 3:28 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Asa e,am fost plecata,dar nu am avut aparatul,va ofer o poza facuta cu telefonul mobil !
Sus In jos
doinabacau




Numarul mesajelor : 947
Localizare : Bacau
Joburi/Distractii : lectura,odihna activa
Stare de spirit : optimism
Data de inscriere : 20/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 3:35 pm

Rux,te rog sa-mi ierti impolitetea,ai o gradina superba!
Si fiindca suntem in gradina ta,iti multumesc inca o data pentru leandru si promit sa-i fac poze cand va inflori!
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 9:04 pm

Doina,ce impolitete? Pe forumulm asta ,cred . nu mai exista "bariere " de genul celor care te au determinat sa spui " impolitete "
Eu ,consider ca cine imi viziteaza gradina este binevenit si-i multumesc pentru interes,chiar daca isi posteaza propria-i imagine din gradina.

Ma bucur de leandru ca si-a gasit stapana. Sa te bucure ani multi de acum incolo.

Ceva noutati
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 08, 2011 9:40 pm

Frumoase nouatatile Very Happy .
Eram curioasa Rux, ce fac trandafirii plantati in ghivece ? Al meu cam sta de 2-3 saptamani.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 5:56 am

Sincer ,? Am o mica problema cu unul dintre ei. Desi a crescut destul de bine ,frunzele sint ciuruite ce ceva viespe (cred ) Adica arata "fizic" destul de urat. Astept"intelectu ' " GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2945718842
Si ,da,si al meu a cam stagnat de vreo doua saptamani . Nu disper !

In schimb am pus in ghiveci ,ca experienta desigur,si o trambita. Vad ca nu caraie ,pana acum. (Am nevoie de o bariera oculara in calea trecatorilor de pe strada )

Cultura la chivece de capsuni ,da roade. Sa vedeti ce "importanta " sint cind ma duc cu o cana sa-mi culeg ,zilnic, capsuni din ghicece. GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2945718842
Sus In jos
bubu




Numarul mesajelor : 2033
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : in general buna
Data de inscriere : 09/06/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Iun 09, 2011 10:20 pm

Imi inchipui scena Very Happy .

Acu ca l-am barfit pe finul tau, se pare ca vrea sa demonstreze ca n-am dreptate. Si parca a luat avant, ca si el era ciuruit de ceva, dar a dat frunzulite noi in varf, deci speram, mergem mai departe.
Poate si infloreste Embarassed .
Mama ce cultura de trandafiri la ghiveci imi fac la anul.
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Iun 10, 2011 5:21 am

Eu ,ma lansez :pun anul asta si clematite. Am achizitionat recent "Dorothy Walton"si am vazut( pe net ,evident) ca este mare amatoare de crescut si in vase. Yupi...
Sus In jos
Vernil




Numarul mesajelor : 2383
Localizare : acasa
Joburi/Distractii : munca
Stare de spirit : ok
Data de inscriere : 09/06/2008

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Iun 10, 2011 10:34 am

Rux, ce culoare intensa are trandafirul grena-violet. Nu imi dau seama, este tufa inalta sau creste ceva mai mic ? Asa este harnic si plin de flori!

Ma bucur cand aflu ca indragesti clematitele. Sunt superbe si nu te dezamagesc niciodata. Daca gasesti Blue Angel, neaparat sa-l achizionezi. Este extraordinar de frumos (un bleu delicat, cu nuante de lila, floarea diferita de a altor clematite, petalele se curbeaza usor in exterior, imaginea de ansamblu a tijei inflorite fiind de lant cu clopotei bleu. Mai mult, se dezvolta rapid si infloreste de 2 ori/an.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 11:42 am

Rux vad ca ai starnit o noua moda
Io am doar piticuti si un trandafir de la Karla la ghiveci,dar cum prind niste zile ploiase cum le fac zestre
Sus In jos
Rux

Rux


Numarul mesajelor : 281
Localizare : ardeal
Joburi/Distractii : viata de zi cu zi
Stare de spirit : optimista
Data de inscriere : 30/03/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 3:59 pm

Hello Tink !!!!!!!
Bine mi-ai vizitat gradina !
De altfel ,am observat ca ai revenit in forta!
Nevoia m-a invatat ,Tink,sa cultiv in ghivece.
Uite ,pentru ca m-ai starnit o sa fac poze spre edificare !

P.S. Butoaiele asteapta ... GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 2945718842
Sus In jos
Tinkerbell

Tinkerbell


Numarul mesajelor : 2311
Localizare : Insula de Smarald
Joburi/Distractii : scurmatul
Stare de spirit : zburatoare
Data de inscriere : 08/04/2011

GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 4:24 pm

N-am revenit in forta,pur si simplu am aparut,am avut chef de forum
Am multa treaba si nu vad motivul pt care sa stau pe forum cand ma pot juca in tarana si in ghivece in plus plantele nu pot sa ma sacaie sau sa ma indispuna
Cum nu-s amatoare de branza topita de Toplita sau de parizer de melci de Berceni(ca parca acolo era fabrica de mezeluri proaste) ,prefer sa ma ocup cu lucruri placute si mult mai placut mirositoare
Ma ocup de niste case si gradinile lor,am avut audituri si am fost in niste locuri incantatoare,mi-am umplut curtea cu o groaza de plante care isi asteapta randul si locul in gradina.......viata mi-e plina de lucruri interesante si frumoase
Sa nu uit.....................ador sa ma laud cu lucrurile frumoase din viata mea si cu miresmele gradinii mele..................cica ar fi un articol in codul penal pt asta Twisted Evil
Sus In jos
Continut sponsorizat





GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: GRADINA DE POVESTE    GRADINA  DE POVESTE  - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
GRADINA DE POVESTE
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Gradina Codrutei
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea
» Gradina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Clubul gradinarilor :: Ograzile noastre-
Mergi direct la: